Libya'ya Havadan Saldırı ! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Libya'ya Havadan Saldırı !

Cevap: Libya'ya Havadan Saldırı.!

Her dönem aynı hikayelerle doğaş zenginlikleri olan ülkelere saldırı düzenlenmesinden bıktım usandım artık...Ne demokrasisi ne insan hakları...Şöyle saldırı düzenleyen ülkelere bir bakın isterseniz herkes ne demek istediğimi anlar...Emperyalizm denen canavar sonunun yaklaştığını görünce saldırıya geçti hepsi bu..Olay net...İnsanların kimlerin desteğiyle ayaklandıkları planlanan oyununda ne olduğu gözler önüne serildi bu gelişmeyle...Neden Libya? Çünkü en ucuza maledilen petrol burada...Rusya ve Türkiye neden tepki göstermez anlamıyorum...Hele ki Türkiye'nin tavrı tam çocuk kandırmaca neymiş efendim sivil halka zarar gelmemesi şartıyla BM kararının uygulanmasını destekliyormuşuz...Ya ne diyeyim ki düşünüp dertlenmekten başka hiçbir şey gelmiyor elimizden...Aynı senaryolar sıtılıp ısıtılıp önümüze getiriliyor...Kimse de çıkmıyor meydan okusun bu anlayışa...Arap ve Afrika dünyası sırada kendilerinin olduğunun farkında değiller mi acaba...Neyse ne yazsak ne söylesek boşş..İnşallah Libya halkı önündeki tehlikenin farkındadır ve ülkelerini emperyalizm eline bırakırlarsa başlarına gelecekleri biliyorlardır..

Ben 1 ay önce Bingazi'deydim. Osmangazi feribotunun ilk seferiyle Marmaris'e geldim.

Libya'da çalıştığım süre boyunca öğrendim ki Kaddafi tahmin edilenden çok daha güçlü ve dengesiz bi adam.

Şuan sessizler ama Fransa'ya tepkileri çok ağır olacaktır.

Libya'nın petrolden başka hiçbir gelir kaynağı yok, benim Toyota Camry arabam vardı orada, yağmacılar çaldı gerçi,

deposu 40-45 litre falan 10 Libya Dinarına dolduruyordum, 12 Türk Lirası ediyor.

Başka da hiçbir geliri yok. Bitane bile fabrikası yok.

Nedir bu lan böyle müslümanlara yapılan? Biri Türkistana saldırır, biri Çeçenlere, biri Afganlara, biri Libyalılara, biri Iraklılara, biri Filistinlilere.... :mad:

Ne haçlı seferi arkadaşlar. Adamların çok mu umrunda haç falan.

Para Seferleri.

Kullanılan tomahawk füzelerinin her biri 1.5 milyon$. Babasının hayrına yapmıyorlar bu operasyonu en az 500-600 tane o füzelerden kullanırlar. ABD de olsa ekonomisi bunu kaldırmaz batar ülke.

Bu Fransızlar kadar leş bir millet yok arkadaş.Sizin ne işiniz var ulan Libya'da?Size giren çıkan ne bre ezikler?Arkalarında Amerika ve İngiltere desteği olmasa bir bok yiyemez bunlar.2.Dünya Savaşı'nda kendi ülkelerini savunmak için ABD ve İngiltere'yi bekleyen aciz,ezik ülke de bunlar değil miydi zaten?:asd:

Bu Fransızlar kadar leş bir millet yok arkadaş.Sizin ne işiniz var ulan Libya'da?Size giren çıkan ne bre ezikler?Arkalarında Amerika ve İngiltere desteği olmasa bir bok yiyemez bunlar.2.Dünya Savaşı'nda kendi ülkelerini savunmak için ABD ve İngiltere'yi bekleyen aciz,ezik ülke de bunlar değil miydi zaten?:asd:

Onlarca ülkede, özellikle afrika kıtasında bir çok ülkede fransızca resmi dil. Yani daha önce sömürmüşler afrikayı, bugün neden gitmesinler?

Ayrıca, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde koşulsuz veto hakkı bulunan daimi bir üye. Ekonomik olarakta dünyanın en gelişmiş bir kaç ülkesinden biri. Bir g8 ülkesi...

Yani adamlara ezik demek doğru olmaz. Fransızlara ne dersen de, adamların devleti güçlü.

Yakın bir zaman önce şu Weakiliks belgeleri açıklandığında, durumun vehametini öngörmüştüm.

Birilerinin, yönetiminden rahatsız olduğu ülkelerin yönetimleri ile ilgili belgeleri el altından sızdırdığını ve yakın bir gelecekte bu bilgileri kullanarak halkları provake ederek ayaklandıracaklarını sonrasında da kendi istedikleri kişileri iktidara getirerek kazanılan paralardan paylarını alacaklarını düşünmüştüm. Düşüncemin yanlış olmadığını görmek canımı sıkıyor, çünkü daha fazlası olacak gibi geliyor bana.

Doğru veya yanlış, iyi veya kötü Kaddafi denen adam bir ülkenin yönetimini elinde bulunduruyor, kendisine karşı ayaklanıldığında ne yapacak buyrun gelin mi diyecek bunu yapacağı açıktı! Ayrıca bu kaddafinin diğer ülke liderlerine benzemediğini adamın pisikopat olduğunu herkes biliyordu, şimdi mi aklınız başınıza geldi.

Bundan daha bir kaç yıl önce Fransa kendi ülkesindeki yabancı etnik kökenli ve müslümanların, ayaklanmaya varan isyanıyla karşılaştığında insan hakları neredeydi, demokrasi neredeydi, bunların hepsi bizimle alay ediyorlar!

Şimdi bu dünya borsalarında işlem gören silah şirketlerinin hisselerini takip edin eminim ki oluşan bu kaos sonrsında silah satışı yapmasa bile oldukça fazla artacaktır.

Bir de olayın şu boyutu var, bu Kaddafi yılladır sürdürdüğü iktidar gücünü su tabancalarından mı alıyor, bu adama silahları sanki ben sattım, bir de utanmadan çıkıp alay eder gibi demokrasi ve insan hakları açıklamaları yapıyorlar.

Bir arkadaş çok güzel söylemiş madem bu kadar insalcılsınız yıllardır İsrail zulüm yaparken neredeydiniz, hiç dindar bir adam olmama rağmen müslümanlara olan bu saldırılardan sonra inanın kin ve nefret doluyorum, doymadılar müslüman öldürmeye arkadaş nasıl bir nefretse bu artık!

Onlarca ülkede, özellikle afrika kıtasında bir çok ülkede fransızca resmi dil. Yani daha önce sömürmüşler afrikayı, bugün neden gitmesinler?

Ayrıca, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde koşulsuz veto hakkı bulunan daimi bir üye. Ekonomik olarakta dünyanın en gelişmiş bir kaç ülkesinden biri. Bir g8 ülkesi...

Yani adamlara ezik demek doğru olmaz. Fransızlara ne dersen de, adamların devleti güçlü.

Yani durum bundan ibaretse Fransa haklı mıdır diyorsun?

Yani durum bundan ibaretse Fransa haklı mıdır diyorsun?

Fransa haklı demiyorum, fransa güçlü bir ülke diyorum. Yani şu anda dünyada tek ''süper güç'' amerika ama ''tek güç'' değil. Fransa, almanya gibi ülkelerinde hatırı sayılır bir gücü var. Türkiye askeri açıdan çok iyi olabilir, hatta amerikadan sonra en güçlü ordu bile olabilir ama ekonomik olarak diğerlerinin gücüne erişemediği sürece diğerlerinin arasında yer alamaz, yani diğerleri kadar söz sahibi olamaz dünya politikalarında.

Üst Alt