GSC Scout - Liel Abada | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Scout Liel Abada

kendisi nazarimda onemli ozellikleri olan saglam potansiyel 4/4 luk saf yetenek. nacizane listemde *mensesi ozelinde gelisimini heyecanla en cok merak ettigim bir kac isimden biri olmasi dolayli basligini acmayi uygun buldum.

yas : 20
uyruk : israil
mevkisi ; *sag kanat , gerektiginde sol kanat , santrafor, kanat forvet
boy: 1,68,69
forma no : 11
mevcut kulubu: celtics
onceki kulubu; maccabi petah tikva

baslangic olarak *sag kanat olarak adim atan bu yetenek ( amr ), zamanla versatile yonunun olmasinin farkina varilir varilmaz kanat forvet / santrafor olarakta kimi maclarda oynatildi... *maccabi petah tikva cikisli olan bu yetenegi ,teknik adamligini cok begendigim *ange postecoglou hoca ~yeni takimina gelir gelmez kendisini *transfer etmesiyle takdirimi ayriyeten kazanmisti.

ozellikler olarak dolu bir yetenek olarak gordugum bu potansiyel ;
*sag ayak agirlikli olsa da, -her iki ayagini kullanabiliyor...*kafa toplarinda etkili, pasa yatkin, asist yonu kuvvetli olan, yanindakini de oynatabilen,, topla hizli,kivrak,dikine, kaleyi bolca dusunen, firsatciligi olan, gerektiginde poach yapabilen, sutlari duzgun, teknigi olan,pas yonu kuvvetli,takim oyununa cok acik yapisi olan vs vb gib gibi +lar . . .
*ceza sahasinda cok verimli bir guce donusen abada, *topu dogru yerde beklemesini cok iyi sezinleyen icgudusuyle -adeta bu ekstrem yonuyle usta yildizlara tas cikartiyor. *bos birakilmaya gelmeyen bir aksiyonda ceza sahasi icerisinde. . .

*dikine dripling bazli toplu topsuz kosulari etkili bindirmelerle bitiriyor ice girisli ....diger yandan ,cizgiye gidip ordan gerektiginde servis etme bazli ortalari paslari da yapabiliyor dusunuyor...< bunlari yaparken asiri soguk kanli ve cok olgun bir tavir da olmasi sahada kendisi cabucak belli ettiriyor. bu olgun ve soguk kanli oyun akli ve durusu dolayli kanimca 'bir cok hoca nin bu tip bir yetenege sahip olmayi isteyebilecegi bir artisi oldugunu dusunuyorum. <- yasinin daha *19 oldugunu ozellikle vurgulamak isterim.
*mental yonden cok guclu bir kafa da. gol atsin atmasin, skor iyi veya kotu olsun, mental yonden oldukca istikrarli bir tarzi oldugunu izlerken hissediyorsunuz,, dengeli ve de sakin bir kafa yapisinda~ bu yonden tam bir EPL topcusu yapisinda goruyorum -hani derler ya *hamurunda var. tam da oyle bir yetenek. her yaptigi aksiyonlarla yillarin topcusuyum edasiyla saha da durus sergiliyor aksiyon reaksiyon sunuyor. gelisime cok acik, devamli progresive sekilde ogrenmek isteyen uygulayan sinmeyen bir cizgisi bulunuyor. petah baslangicindan *mevcut bugun geldigi duruma baktigim vakit....

*oyun akli olarakta ayrica begendigim bu yetenegin cok yonlulugunde, klasik kanat, bunun disinda ,oyun kurma tandasli top tutma dolayli adeta wide playmaker huviyetinde , gerektiginde invert /insert tur kanat forvete ~santrafora oyun ici veya mac baslar baslamaz evrilebiliyor....

bugune dek attigi gollerden bazilari cidden klas goller. son dakika gollerini de dikkat cekici bulmus idim...
donem donem bahsini ettigin jenerasyonun en ozel isimlerinde benim adima basi cekiyor.
gelisimi hizlica ilerliyor... bu cizgisini devam ettirirse yakin gelecekte ismini daha fazla duyacak islere imza atacagini dusunuyorum ve de bekliyorum.

sevgili @Murat Durmaz - sana ozellikle bahsini ettigim isim bu - hatirlarsan .

Aynen Suat abi konuşmuştuk bu oyuncuyu.Bugün de Real Madrid'e karşı Celtic formasıyla sahaya çıkıyo.İzlenilmesi gereken bi futbolcu diye düşünüyom ben de :D

Aynen Suat abi konuşmuştuk bu oyuncuyu.Bugün de Real Madrid'e karşı Celtic formasıyla sahaya çıkıyo.İzlenilmesi gereken bi futbolcu diye düşünüyom ben de :D

celtics geneline girersek - cikamayiz diye dusunuyorum . <=>
*abada ile beraber, genel kuzey avrupa bolgesi kulupleri listem den , *celtics ozelinde , 4 japon hatate vs , bir de kuzeyli merkez os yetenegi de nacizane ayri bir keyifle izleyecegim sayet bu aksam *oynarlarsa . . .

bakalim CL kalibresin de nasil performans sunacaklar.
bu gibi platformlar ,tecrube bariz bold onem teskil ediyor -CL arenasinda- takimlarin genel istikrar ve basari cizelgesi dolayli. . .

diger yandan, heyecan ve istah adina ; genc isimlerin kendini gosterme firsati da denebilir.

tek macla elbette oyuncunun puan yukseltilmez ,kirilmaz -bireysele yonelik.... *genel maraton da gelisim baglaminda nasil ilerleyecekler bu onemli nuans,..< bunu ek olarak, skorlarla birlikte ilerletirlerse, ozguven ,moral,motivasyon ve momentumla beraber *seviyelerini bir tik uste cikarmalarina kolaylik olur takim genel basarisina dolayli katki bazli.

iyi seyirler.

celtics geneline girersek - cikamayiz diye dusunuyorum . <=>
*abada ile beraber, genel kuzey avrupa bolgesi kulupleri listem den , *celtics ozelinde , 4 japon hatate vs , bir de kuzeyli merkez os yetenegi de nacizane ayri bir keyifle izleyecegim sayet bu aksam *oynarlarsa . . .

bakalim CL kalibresin de nasil performans sunacaklar.
bu gibi platformlar ,tecrube bariz bold onem teskil ediyor -CL arenasinda- takimlarin genel istikrar ve basari cizelgesi dolayli. . .

diger yandan, heyecan ve istah adina ; genc isimlerin kendini gosterme firsati da denebilir.

tek macla elbette oyuncunun puan yukseltilmez ,kirilmaz -bireysele yonelik.... *genel maraton da gelisim baglaminda nasil ilerleyecekler bu onemli nuans,..< bunu ek olarak, skorlarla birlikte ilerletirlerse, ozguven ,moral,motivasyon ve momentumla beraber *seviyelerini bir tik uste cikarmalarina kolaylik olur takim genel basarisina dolayli katki bazli.

iyi seyirler.
Teşekkür ederim Suat abi :D Sana da iyi seyirler dilerim :D

Üst Alt