LL H:13 | Barcelona 5-0 R.Madrid | 29 Kasım | El Clasico | Maç Sonucu - Sayfa 72 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

LL H:13 | Barcelona 5-0 R.Madrid | 29 Kasım | El Clasico | Maç Sonucu

Cevap: LL H:13 | Barcelona 5-0 R.Madrid | 29 Kasım | El Clasico | Maç Sonucu

Bu çok göze çarpıyor Barça maçlarında. Alves orta sahada kaldı bir kaç pozisyonda orayı ya Pique ya da Puyol kapattı. Biz de ben buna bir kere denk geldim tam anlamıyla yapılan. Neill ilerde kaldı onun pozisyonuna Cana geçti, Neill geriye döndüğünde Cana'yı gördü ve yerine koşmak yerine Cana'nın pozisyonunu aldı.

Servet'e bakalım deli gibi koşuyor yerine sürekli, pozisyon bilgisi falan sıfır. Tamam Barça olamayız da bu kadar bile pozisyon bilgisi olmayan bir takıma sahibiz. Ben bazen bir oyuncuya kafayı takıyorum maçta ve sürekli onu izliyorum kamera açısına girdiğinde hatta bazen maçı bile izleyemiyorum o yüzden. Bir de diğer bazı büyük maçları Avrupa'da birkaç oyuncuyu kafaya takıp izleyince sürekli ortaya çok farklı bir görüntü çıkıyor.

Pozisyon bilgisi ve topla iyi değiller neden futbolcu olmuşki bizimkiler. Tamam kriterimiz Barça değil zaten olamaz da fakat bizdeki çoğu futbolcu direk sahada yer alarak bence futbola hakaret ediyorlar.

Hani herkes Busquets'i falan beğenmiyor ya bence Barcelona'nın temel taşı Busquets'ten başlıyor. Bekler ileri açıldığında Busquets stoperlerin arasına geliyor ve stoperlerle orta alana kadar açılıyor. Bu şekilde rakip takımın üzerine daha çok yığılıyorlar ve o baş döndürücü pas trafiği daha da çekilmez hale geliyor.

Hani herkes Busquets'i falan beğenmiyor ya bence Barcelona'nın temel taşı Busquets'ten başlıyor. Bekler ileri açıldığında Busquets stoperlerin arasına geliyor ve stoperlerle orta alana kadar açılıyor. Bu şekilde rakip takımın üzerine daha çok yığılıyorlar ve o baş döndürücü pas trafiği daha da çekilmez hale geliyor.

Katiliyorum.

Mascerano sakat mi bu arada?

Busquets Barça için ideal iyi bir kesici çok iyi oyunu kurmasına gerek yok ki kuruyor da oyunu. Pique'yi seviyorum ben o da geriden inanılmaz oyun kuruyor. Benim istediğim hep budur zaten Cana tarzı bir ön libero varsa önünde iki tane box to box. Ya da Ernst ve Emre'yi ikili ön libero oynatıp önlerinde 10 numara ama koşanı Rosicky tarzı. Halen de düşünüyorum Cana-box to box ve Misi tarzı bir 10 numara Türkiye'de başarılı olsa bile Avrupa'da başarılı olabilir mi diye.

Genel Türk futbolunun en büyük problemi bu. Arda açıklama yapmıştı bir ara Rijkaard bize 30-40 metre koşacağımıza 3-4 metre koşarak doğru yerde pozisyon almasını öğretiyor diye. Fakat öğretemez işte onu Rijkaard eğer altyapıları iyi değilse oyuncuların. Mesala bizde orta saha çok açık kalıyordu sebebi bu idi, Rijkaard diretiyordu bizimkiler yapamıyordu. Hagi geldiğinde takımda canlanma gözükmesinin tek sebebi de Hagi orta sahayı kalabalık tutuyor, pozisyon falan çok uğraştıklarına inanmıyorum ben Türkiye'deki td'lerin. 3 tane ön libero tarzı oyuncu ile birşekilde fazla pozisyon kaybı yaşamıyorlar ve takım iyi gözüküyor.

Türk futbolunun katetmesi gereken çok aşama var. Bursa'yı gördük özellikle Manu maçlarında. Manu birşey oynamadan yeniyor Bursa'yı ve biz Bursa'dan iyi değiliz.

ya iste olay bu...nerden baksan imkansiz bizim avrupa da basarili olmamiz

Bu maçın tamamını izleyecek bir yer yok mu arkadaşlar?

olay tamamen futbolclarin amele olmamalarindan kaynaklaniyor kusura bakmayin

adamlarin kafasi calisiyor

bizimkiler bildigin mankafa

olay tamamen futbolclarin amele olmamalarindan kaynaklaniyor kusura bakmayin

adamlarin kafasi calisiyor

bizimkiler bildigin mankafa

)))))) Arda hariç Türklerin tamamı mankafa. Acı ama bence gerçek bu. Hatta bence Pino da mankafa, yetenekli ama mankafa :) Baroş ve Kewell biliyor futbolu fakat kronik sakatları oynuyorlar bu sezon, Misi bu kadar mankafanın yanında birşey yapamaz, Elano zaten gitti, Neill akıllı ama ağır, Cana akıllı. Takımımızın durumu bu :)

)))))) Arda hariç Türklerin tamamı mankafa. Acı ama bence gerçek bu. Hatta bence Pino da mankafa, yetenekli ama mankafa :) Baroş ve Kewell biliyor futbolu fakat kronik sakatları oynuyorlar bu sezon, Misi bu kadar mankafanın yanında birşey yapamaz, Elano zaten gitti, Neill akıllı ama ağır, Cana akıllı. Takımımızın durumu bu :)

Daha iyi özetlenemezdi :D :)

bende hep dedim, Yabancilarimiz kaliteli, ama türklerimiz 5 kurus etmez, Arda haric

Hepsi gitmeli...

Bu Barca futbol tarihin en iyi takimina dogru ilerliyor. Topla oynamayi biraktim, orada zaten acik ara fark var, ama topsuz alanda gercekten müthisler. Yok böyle birsey.

Açıkçası maç başında madridi tutuyordum ama ikinci yarı bırak olm kendine neden eziyet ediyorsun dedim ve maç tadından yenmedi.. :)

aslinda cok mutluyum, sandim ki biz diyemicez bir gün cocuklarimiza biz maradona yi, 74 lü Hollandayi filan gibi adamlari takimlari göremedik, ama artik bizim de bir Barca miz var, mükemmel takim, ve bu takimi yapan TD bir 1 yil ve 3 ay bizim Td de olmustur, cok gurur veririci bisey diye anlatiriz birgün :)

Tabii ozaman Kasimpasa filan Sampionlar ligi finali oynar, bizde aynen yola devam her sene baska TD ilen :D

Bu yaşıma kadar hayatım boyunca böyle takım izlemedim. Açıkçası kimse izlememiştir. Futbol tarihinin gelmiş geçmiş en büyük futbol takımı Barcelona kendileri olduğunu yine kanıtladı. Geçmiş yıllarda Madrid Barça'dan böyle çok farklar yedi. Ama böyle ezici bir futbol oynamamıştı Barça, daha önce. 55 senesinde 6-1 90'larda ve daha öncelerinde 5 farklı galibiyetleri ve hatta 7-2'lik galibiyeti bile vard Barça'nın. Ama bu futbol....Diyecek söz yok. 21. Yüz yılın futbolunu oynamıyor Barcelona.

Barcelona bişeylere çok sinirlenmiş gibi oynuyordu. Bir kez daha gördük ki Barcelona'da Abidal hariç tekniği kısıtlı oyuncu bulunmamakta. Di maria, Mesut ve Kedira Madrid'in topçuları değil.

Maç öncesi Mourinho'nun sözleri şaka gibiydi. Yok "İnterl'e yendim, Chelsea ile öttürdüm; Şimdi sıra Real de yine koyarım" tarzında yaptığı açıklamalar amatörce idi.

Bu iki takımın mantığı ile Barcelona sessiz sedasız krallığı sürdürürken, Real ve Mourinho ancak yırtınarak kendini kral sanmaya; Ama soytarı olmaya devam eder.

"Not: Barça'dan dünyaya; 'biz dostuz!'"

Şebnem yeminle komik oluyorsun farkında değilsin. :D Söylemicektim ama duramayacağım.

Üst Alt