Lorik Cana Üzerine - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lorik Cana Üzerine

Cevap: Lorik Cana Üzerine

cana gibi adam bankasya liginde çoooook :D

rıdvanın ve kankası sergenin kulakları çınlasın

şaka bi yana

ben de bişey ekliyim

cananın yaptığı o sert gözüken kayarak müdahalelerin rakipleri korkuttuğunu düşünüyorum

htspor arena sapitmis bakamiyorum

bu sezon bir macta 11 top calmisti:)

hala mehmet topal demeyin bana:)

soyletmeyin fener macinda 0 top caldigini bir on libero olarak:)

baska level in adamlari bunlar

Topal'ın topla münasebeti daha iyidi. Biraz tempo kazanırsa, oyunu iki yönlü oynayabilir. Pasları ve şutları çok iyi çünkü.

Ben net hatırlıyorum Mehmet Topal'ın Bam ile bir tutulduğu zamanları.Ben Topal'ın Bordeaux maçlarından sonra üst düzey oynadığını pek hatırlamıyorum. Topal Cana kadar defansif özellikleri gelişmiş bir libero değil.Al gülüm ver gülüm var.İspanya'da oynaması onu çok üst düzey yapmaz.

Ahmet ile tek pozisyola bir futbolcuya özellik yakıştırma şenlikleri başlamıştır.

evet cok dikine oynardi reis gercekten hic gormedim yanindakine topu durttugunu

hel burdaki milli maclarda alip emreye durtmesi yokmuydu

yemede yaninda yat

Nasıl bakarsan, öyle görürsün. Sen sadece kötü oynadığı maçları hesaba katıyorsun, halbuki iyi oynadığı bir sürü maç var. Bi tutturmuşsun Fenerbahçe maçını. Zaten o maçta kötü oynamasının en büyük sebebi de Rijkaard'ın taktiksel hatasıydı. Ayrıca, Topal'ın defansif özellikleri kötü diyebilirsin fakat pasları ve şutları kötü dersen, komik olmuş olursun.

Cana'nın oyundan çıktığı veya stopere geçtiği her maçta orta saha direncimizin düştüğünü ve orta saha üstünlüğünü tamamen rakibe bıraktığımızı göremeyen arkadaşlar var sanırım :sad007:

Mehmet Topal'ın ayağına top geldiğinde, kafasını kaldırıp nereye atacağını düşünene kadar, rakip Mehmet'i şamar oğlanı yapıyordu. 1-2 güzel hareketi illa ki olur. Ama ben kurtulduğumuza acaib seviniyorum.

Neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz anlamadım? Şu takımda Mehmet Topal olsa ne farkedecekti? Biz gene harıl harıl orta saha diye ağlayacaktık? Kör ölür badem gözlü olur.

Ben Cana'dan memnunum arkadaş. Biglia ve Culio da gelince daha da memnun olacağım.

Ya ne Mehmet Topal'ı.Geçen sene şampiyonluğu kaybetmemizde etkisi büyük olan adamlardan biri.Kazıkladık Valencia'yı kurtulduk.

Öncelikle cananın hücum yapmasını beklememek gerekir tarzı yaklaşımlara katılmıyorum. O zaman defans oyuncuları da sadece savunma yapsın topu kullanma konusunda yetenekli olmalarına gerek yok. Neill gereksiz o zaman satalım servet gibi bir güçlü kuvvetli bir tane daha adam alalım savunma yapsınlar kaptıkları her topu ileri şişirsinler. Beklerinde asıl görevi savunma o zaman defanstan bozma beklerle oynayalım hücuma çıkmalarına gerek yok, çıkıp orta yapmasınlar hücumda çoğalmaya katkı da yapmasınlar savunma becerileri iyi olsun yeter. Forvetlerde hiç savunma yapmasın rakip defansı hiç rahatsız etmesin top geldi mi koşsun sadece, ama rakip savunma rahat rahat topla çıksın istediği gibi hücumu yönlendirsin.

Eğer Galatasaraya yakışan bu tek yönlü oyuncular ise diyecek söz yok. Cananın mücadele gücü gayet fazla insanın hoşuna da gidiyor ama o topu kazanmak başlı başına yetmiyor kazandıktan sonra da o topu verimli kullanmak gerek. Ama ben Cananın topu verimli bir şekilde oyuna soktuğunu hiç anımsamıyorum.

Çanakkale gibi 2. lig takımından müthiş ucuza alınmış, canla başla ön liberoda bir sene müthiş performans göstermiş, örümcek lakabı takılmış, sakatlık sonrası da toparlanamamasına rağmen iyi paraya Valencia gibi bir takıma satılmış Galatasaray'lıya sırf Cana'yı övmek için söylenenler ayıp.

Üst Alt