Lucescu: "3 tane oyuncu alabileceğim bir kulüp söyleyin" - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Lucescu: "3 tane oyuncu alabileceğim bir kulüp söyleyin"

Kimin köpeği olduğunu biliyoruz bunak, boynundan tasmayı çıkar defol şimdi.

DLoM2IkX0AAhPTJ.jpg

Luce sana karşı sevgi ve saygım vardı lakin sen hepsini yok ettin. Bunlar senin sözlerin değil. Talimatla başkalarının sözlerini söylüyorsun ve bundan menfaat sağlamaya çalışıyorsun. Kendi karakterine dahi saygın yok. Bizim neden olsun? Defol git ve bir daha da bu ülkeye gelme.

kap verde milli takiminin teknik direktörü bile ligden oyuncu alamiyorum filan dememistir

transfermarkti acip oyunculara da bakmiyordur bu. abdülkadir ömür'ü, emre akbaba'yi fln tanidigini sanmiyorum

ülkedeki oyuncu havuzundan 23 kisilik aday kadro yapmaktan aciz . bunak ve gerizekali bir dedeyievinden getirenleri elestirin.

yaptigi aday kadroyu 8 yasindaki bir cocuk bile yapmaz.

nerede oynamayan adam varsa kadroya almis sonra en iyi takim bu diye yutturmaya calisiyor

Yahu statu olmasa Kalede yine Volkan'i oynatmayacak misin ? Banko oynuyor . Omer - Caglar - Serdar stoperlerini kullanmayacak misin ? Omer Caglar statuden bagimsiz Avrupa'da Serdar banko oynuyor . Sag bekte Gokhan banko oynuyor 10 senedir milli takimda da banko Sabri de statu oldugu icin Goztepe'de banko oynayabiliyor GS'de yedek kamiyor daha ozguvenli olabilecegi bir takimda oynuyor . Keza Caner ayni sekilde etkilenmiyor . Gelelim orta sahaya M.Topal Ekici Oguzhan Emre B. Hakan Calhanoglu Tolga Cigerci Arda Emre Mor Cengiz hangisini cagirmayacaktin ? Hangisi statuden etkileniyor ? Bir tek Selcuk o da yillardir rezil cagirma bir zahmet ! Forvet desen Cenk Tosun Burak Enes ee bunlari cagirmayip statu olmasa kimi cagiracaktin ? Hangisi statuden etkilenmis ? Gec dedem bu isleri gec .

Ulan nefret ettim senden nefret

İlk başta o Tff başkanı olacak tüpçü gidecek sonra sıra sana da gelecek

Sahadaki takım görünümlü 11 tane forma giymiş herifi sahaya Türk milli takımı diye sürmeye utanmayan Lucescu kalkıp her şeyi yabancı sınırına bağlıyor ...

aşşağılık adam serdar azizi oynatmıyorsun bir takımdan 3 oyuncu seçemiyorum diyorsun bu nasıl bir malca bir açıklamadır. türk insanıyla alay ediyor bunak

Lucescu bir profesyonel, isine geleni söylüyor, kimsenin kendisine bir kagit vermesine lüzüm yok. Shakter kulüp takimi calistirdi, ve kulübünün cikarina göre hareket edip, aciklamalar yapiyordu. Simdi de Milli takim hocasi, ve Milli takimin cikarlarina göre aciklamalar yapiyor... Elbette ki, Milli takimda uzun yillar kalmayacagi icin, Milli takimin kisa vadeli cikarlarini gözetliyor. Lucescu Istiyor ki 18 futbolcu üc büyüklerde her daim oynasin, oradan adamlarini secsin, ve oyuncular bir birine aliskin olduklari icin, saha icinde iletisim kopukluklari yasanmasin.

- Ben bu oyunculari bu sekilde oynatamiyorum, diyemeyecegine göre, bu tarz bir manövreye imza atiyor.

Yani Lucesci yaptigi aciklamalarda kulüp takimlarininin cikarlarini önemsemiyor. Önemsemek zorunda da degil görevi degil cünkü, ama bunu bilerek degerlendirmek lazim.

Fatih Terim sadece Milli takimin hocasi degildi, ayni zamanda alt yapiyi, ve kulüplerin cikarlarini göz ederek, koordine ediyordu, Milli takimlar sorumlusu yada Türkiye Futbol direktörü olarak. Terim sadece takimin hocasi degildi, o yüzden Federasyon´da da, cesitli uygulamalarda degisiklikler getirdi. Ve Türk futbolu, kulüpler bazinda kisa süre icinde, bariz bir ilerleme sagladi.

Bu yabanci siniri uzun vadede Türk futboluna da yarayacaktir. Hem gencler avrupaya gidip, daha güclü liglerde üzerine koyma sansi yakalayacaklardir, hemde Türkiye´de oynayan Türk´ler, rekabet ortami yüksek oldugu icin, cok daha iyi futbolcu haline geleceklerdir.

Ama bu tarz reformlari, sadece ciddi anlamda Ülke futbolunu seven birinden görebilirsiniz. Yada büyük bir maddi cikar olacak, Beinsportsdan araplar lobbi yapip, kulüpler ile birlikte, cikarlarini korayacak. Ama kulüpler desteklese, Federasyon saniyede degistirir yabanci sinirini. 2019/2020´de yürürlüye girecek sekilde.

Son düzenleme:
Lucescu bir profesyonel, isine geleni söylüyor, kimsenin kendisine bir kagit vermesine lüzüm yok. Shakter kulüp takimi calistirdi, ve kulübünün cikarina göre hareket edip, aciklamalar yapiyordu. Simdi de Milli takim hocasi, ve Milli takimin cikarlarina göre aciklamalar yapiyor... Elbette ki, Milli takimda uzun yillar kalmayacagi icin, Milli takimin kisa vadeli cikarlarini gözetliyor. Lucescu Istiyor ki 18 futbolcu üc büyüklerde her daim oynasin, oradan adamlarini secsin, ve oyuncular bir birine aliskin olduklari icin, saha icinde iletisim kopukluklari yasanmasin.

- Ben bu oyunculari bu sekilde oynatamiyorum, diyemeyecegine göre, bu tarz bir manövreye imza atiyor.

Yani Lucesci yaptigi aciklamalarda kulüp takimlarininin cikarlarini önemsemiyor. Önemsemek zorunda da degil görevi degil cünkü, ama bunu bilerek degerlendirmek lazim.

Fatih Terim sadece Milli takimin hocasi degildi, ayni zamanda alt yapiyi, ve kulüplerin cikarlarini göz ederek, koordine ediyordu, Milli takimlar sorumlusu yada Türkiye Futbol direktörü olarak. Terim sadece takimin hocasi degildi, o yüzden Federasyon´da da, cesitli uygulamalarda degisiklikler getirdi. Ve Türk futbolu, kulüpler bazinda kisa süre icinde, bariz bir ilerleme sagladi.

Bu yabanci siniri uzun vadede Türk futboluna da yarayacaktir. Hem gencler avrupaya gidip, daha güclü liglerde üzerine koyma sansi yakalayacaklardir, hemde Türkiye´de oynayan Türk´ler, rekabet ortami yüksek oldugu icin, cok daha iyi futbolcu haline geleceklerdir.

Ama bu tarz reformlari, sadece ciddi anlamda Ülke futbolunu seven birinden görebilirsiniz. Yada büyük bir maddi cikar olacak, Beinsportsdan araplar lobbi yapip, kulüpler ile birlikte, cikarlarini korayacak. Ama kulüpler desteklese, Federasyon saniyede degistirir yabanci sinirini. 2019/2020´de yürürlüye girecek sekilde.

bu lucescuyu bizle adı geçerken araştırdım biraz şampiyon olduğu yılda bir ton mevzu çıkarmış kadro dışı bırakılan disiplinsiz oyuncuları savunmuş benim ihtiyacım var oynatacağım filann demiş yönetim bu malca açıklamalar sonrası Terim'le görüşmüş hoca kabul etmemiş sezon sonuda postalamışlar. şaktar da ki başarısına da inanmıyorum ben artık. şaktar da da frank henouda ve mafyavari başkanlarının ekmeğini yiyip ligi götürmüş işte.

bu lucescuyu bizle adı geçerken araştırdım biraz şampiyon olduğu yılda bir ton mevzu çıkarmış kadro dışı bırakılan disiplinsiz oyuncuları savunmuş benim ihtiyacım var oynatacağım filann demiş yönetim bu malca açıklamalar sonrası Terim'le görüşmüş hoca kabul etmemiş sezon sonuda postalamışlar. şaktar da ki başarısına da inanmıyorum ben artık. şaktar da da frank henouda ve mafyavari başkanlarının ekmeğini yiyip ligi götürmüş işte.

UEFA Kupası da aldı ama?

Milli takımı seçerken oyuncuların aynı kulüpte oynama şartı mı var? 22 farklı kulüpten 22 oyuncu alınsa ne fark eder?
Mesela Izlanda aday kadrosunda bir tek Hammarby den 2 oyuncu alinmis, gerisi hep ayri ayri kuluplerde oynuyor. :)

Kaleci
Hannes Þór Halldórsson (Randers FC)
Ögmundur Kristinsson (SBV Excelsior)
Rúnar Alex Rúnarsson (FC Nordsjæland)

Defans
Birkir Már Sævarsson (Hammarby IF)
Ragnar Sigurðsson (FC Rubin Kazan)
Kári Árnason (Aberdeen FC)
Ari Freyr Skúlason (KSC Lokeren)
Sverrir Ingi Ingason (FC Rostov)
Hörður Björgvin Magnússon (Bristol City FC)
Jón Guðni Fjóluson (IFK Norkköping)
Hjörtur Hermannsson (Brøndby IF)

Orta Saha
Aron Einar Gunnarsson (Cardiff City FC)
Birkir Bjarnason (Aston Villa FC)
Emil Hallfreðsson (Udinese Calcio)
Jóhann Berg Guðmundsson (Burnley FC)
Gylfi Þór Sigurðsson (Everton FC)
Rúrik Gíslason (1.FC Nürnberg)
Ólafur Ingi Skúlason (Kardemir Karabükspor)
Arnór Smárason (Hammarby IF)
Arnóri Ingvi Traustason (AEK Atina)
Rúnar Már Sigurjónsson (Grasshopper Club)

Forvet
Alfreð Finnbogason (FC Augsburg)
Jón Daði Böðvarsson (Reading FC)
Viðar Örn Kjartansson (Maccabi Tel-Aviv FC)
Björn Bergmann Sigurðarson (Molde FK)

Lucescu zamaninda kovuldugu icin iki büyük takimdan da, ve bir yabanci hoca icin, iyi bazi basarilar elde etti diye Türkiye´de, kendisine bu ülkede büyük bir kurtarici gözü ile bakiliyor. Bana göre kendisi iyi hoca, ama cok da sansli bir sahis. Galatasaray´a geldiginde altin bir kadronun üzerine oturdu, Takimin bir maclik Süper Kupa sansi vardi, ve sonra Besiktas´in 100. yilina denk geldi.

Türkiye´den Shaktar´a gitti, ve ben bunu 1.5 sene önce alt alta koymustum. Galatasaray ile Trabzon´un ekonomik acidan farki nekadar büyük ise, Shaktar´in ekonomik gücü ve harcalamalari, en yakin rakibi Dynamo Kiew´e karsi okadar üstündü. Kötü bir hoca olsa, yine okadar iyi gidemezdi belki, ama yakaladigi basarilar sürpriz degil.

Rusya´da öyle degil. Zenit´e geldiginde oyuncularini satmis, ve cok büyük yatirim yapmamislardi o sene. Türkiye´de, benzer bütcede üc, ve zaman zaman trabzon gibi yine atilim yapan, dördüncü rakibin var en az. Shaktar´da ise 2002´den itibaren kulübe muhtemelen büyük paralar pompalayip, zirveye cikaran para babalari vardi arka planda. En basta zaten kulüp sahibi.

Bizde kalsa Shaktar olacagimizi zannedenler, ikini ikina Ilic aldigimiz dönemler, adamlar 10 milyonlarca euro basiyordu topculara.

Lucescu zamaninda kovuldugu icin iki büyük takimdan da, ve bir yabanci hoca icin, iyi bazi basarilar elde etti diye Türkiye´de, kendisine bu ülkede büyük bir kurtarici gözü ile bakiliyor. Bana göre kendisi iyi hoca, ama cok da sansli bir sahis. Galatasaray´a geldiginde altin bir kadronun üzerine oturdu, Takimin bir maclik Süper Kupa sansi vardi, ve sonra Besiktas´in 100. yilina denk geldi.

Türkiye´den Shaktar´a gitti, ve ben bunu 1.5 sene önce alt alta koymustum. Galatasaray ile Trabzon´un ekonomik acidan farki nekadar büyük ise, Shaktar´in ekonomik gücü ve harcalamalari, en yakin rakibi Dynamo Kiew´e karsi okadar üstündü. Kötü bir hoca olsa, yine okadar iyi gidemezdi belki, ama yakaladigi basarilar sürpriz degil.

Rusya´da öyle degil. Zenit´e geldiginde oyuncularini satmis, ve cok büyük yatirim yapmamislardi o sene. Türkiye´de, benzer bütcede üc, ve zaman zaman trabzon gibi yine atilim yapan, dördüncü rakibin var en az. Shaktar´da ise 2002´den itibaren kulübe muhtemelen büyük paralar pompalayip, zirveye cikaran para babalari vardi arka planda. En basta zaten kulüp sahibi.

Bizde kalsa Shaktar olacagimizi zannedenler, ikini ikina Ilic aldigimiz dönemler, adamlar 10 milyonlarca euro basiyordu topculara.

Terim'in transferleri yüzünden zora girdik deniyor bu kısma.

Üst Alt