Mahkeme İddianameyi Kabul Etti - Sayfa 96 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mahkeme İddianameyi Kabul Etti

Cevap: Mahkeme İddianameyi Kabul Etti

Bir isler döndü, birileri Gümüsdag kurtarma derdinde, digerleri ise ne yaptigini anlayamadim. AKPlilerin bu yasayi istemesini artik normal karsiliyorum, ucu dönüp dolasip onlara vuruyor cünkü, Canikli gibilerine felan. Adamin ismi Iddianamede geciyor. RTE ise Gümüsdag derdinde. Bunlarin adalet anlayisi böyle.

Muhalifetdekinleri ise hic anlamiyorum, elerine politik bir malzeme düsmüs, bunu kullanacaklarina adamlar birlik beraberlik olup sikecileri kurtarmaya yönelmis. Bunlarinda kortugu birseyler var demeki.

Yakinda hep beraber Apo'yu da kurtarirlarsa hic sasmam. Beklenir mi? Vallahi beklenir!!!!!

Arkadaslar, ek dosyalar felan ne oldu?

27200 ek dosay ve 173 resim var deniliyordu dün aksam. 20gb felan.

Bunlari nerden bulabiliriz?

Beyler yeni resimler varmi?

vatan'da degisikler resimler gördum de ondan soruyorum.

Bir isler döndü, birileri Gümüsdag kurtarma derdinde, digerleri ise ne yaptigini anlayamadim. AKPlilerin bu yasayi istemesini artik normal karsiliyorum, ucu dönüp dolasip onlara vuruyor cünkü, Canikli gibilerine felan. Adamin ismi Iddianamede geciyor. RTE ise Gümüsdag derdinde. Bunlarin adalet anlayisi böyle.

Muhalifetdekinleri ise hic anlamiyorum, elerine politik bir malzeme düsmüs, bunu kullanacaklarina adamlar birlik beraberlik olup sikecileri kurtarmaya yönelmis. Bunlarinda kortugu birseyler var demeki.

Yakinda hep beraber Apo'yu da kurtarirlarsa hic sasmam. Beklenir mi? Vallahi beklenir!!!!!

...buraya hiç katılmıyorum.çok mantıklı hareket ettiler kendileri için...onların aldıkları oy genelde zaten taban oylar.o oylarda azalma olmaz.ama akp nin aldığı oy her kesimden di...bu durumdan en cok akp yara alacak...chp ve mhp oylarının azalmayacağının zaten bilincinde.birde butun kamuoyu biliyorki bu yasa akp istese gecmezdi

o doslayalar mahkemede . ulaşamayız şuanda

...buraya hiç katılmıyorum.çok mantıklı hareket ettiler kendileri için...onların aldıkları oy genelde zaten taban oylar.o oylarda azalma olmaz.ama akp nin aldığı oy her kesimden di...bu durumdan en cok akp yara alacak...chp ve mhp oylarının azalmayacağının zaten bilincinde.birde butun kamuoyu biliyorki bu yasa akp istese gecmezdi

Futbolu ve sike olaylarini takip etmeyen halk cogunlukdadir. Onlar detayli bir sekilde bu olanlari zaten bilmiyorlar, onlar icin yarin öbür gün RTE cikar bir iki kisiye posta koyar ve herkez yine sak sak der. Tersi olsaydi, RTE akrabasi karisan diger liderleri meydanlarda parcalardi. Bunu demek istiyorum. Cok zeki bir sekilde arka plandan yönetti yine herseyi, sonra cikacak ben hastayken oldu bitti diyecek. Burda oy kaybi olmaz.

Demek istedigim kimseden kimseye oy kayicagini düsünmiyorum. Reyim olsa su olanlardan dolayi yinede hic birine vermek istemem. Resmen elbirligi yaptilar. AKP'ye ve RTE kendileri icn yaptiklari icin(aksini hayata inanmam, cünkü aziz cikamiyacak, cikarsa laflarimi geri alirim), muhalifette ise göre göre bunu izledikleri icin.

Ilginc bir sürec izledik.

ben başbakanın bilerek ameliyat bahanesi ile bu olaylardan uzakmış gibi göründüğünü düşünüyorum....sözde başbakan hasta ve alakası yok...

ben başbakanın bilerek ameliyat bahanesi ile bu olaylardan uzakmış gibi göründüğünü düşünüyorum....sözde başbakan hasta ve alakası yok...

Aynen bende öyle düsüniyorum, bakti bir iki catlak ses cikti, mecburen ses vermesi gerekdi ve talimat en yukardan geldigi söylendi ve birlik olmus bir sekilde gecirdiler. Samil Tayyar bile U dönüsü yapti.

Haklısın, CHP ve MHPnin muhalefeti bile yetmedi AKPnin karşısında :asd: Komik olmayın lütfen,

Bu şike davasında etkilenecek o kadar şirket, klüp ve insan var ki, kimse cesaret edemedi. Etkilenecek bir kaç isim yazayım, sen anla olayı;

1-Mehmet Emin Karamehmet: Lig TVnin sahibi, Türkiyenin en zengin insanı..

2-Koç Ailesi, Kiğılı, MAA, Ülker, TürkTelekom(Aveadan) gibi Fenerbahçeye sponsor olmuş Türkiyenin en büyük şirketleri

3-Aynı şekilde, BJK, Trabzon ve diğer 5 takıma olan sponsorlar.(TT Karamehmetten sonra en çok zararı görecek kurum, takımların hepsine sponsor)

4-Ligdeki tüm takımlar.(Bir oyuncuya 4-5 milyon euro yıllık maaş verme olayı ebediyen kapanır artık. Havuz dibi boylar vs.)

5-Aziz Yıldırım, Serdar Adalı gibi Türkiyenin zenginlerinin şirketleri, çalışanları, iş yyaptığı diğer firmalar.

Bu bir çırpıda aklıma gelenler. Bu iş sadece ve sadece BankAsyanın sahibinin işine yarar, zira iyi reklam yaptı, hatta dünya üzerindeki en karlı sponsorluk anlaşması diyebilirim, Barçaya forma reklamı yaptırsa bu kadar duyulmazdı :) Avrupa da ilk 10 lig arasındayken artık Katar ligi seviyesine düşecez, sonuçta 7-8 takım soruşturmada söz konusu.

Tüm bunlar gözönüne alındığında bile hukuksuzluk bir çözüm olmamalı. Ama şunu unutmayın, siyaset, her türlü hukuksuzluğu içinde barındırır. Yeterki çıkar olsun. Bu A partisi, B partisi diye ayrılmaz. Bende geniş çerçeveden fotoğrafa bakınca, içim acıyarak, takımların düşmemelerinin herkes için daha faydalı olacağı görüşündeyim. Şampiyonlukları alınsın, Aziz ve çetesi futboldan ömür boyu men edilip, gereken cezalar verilsin.

Haklısın, CHP ve MHPnin muhalefeti bile yetmedi AKPnin karşısında :asd: Komik olmayın lütfen,

Bu şike davasında etkilenecek o kadar şirket, klüp ve insan var ki, kimse cesaret edemedi. Etkilenecek bir kaç isim yazayım, sen anla olayı;

Yetmedi degil, kullanmayi etkisiz dahi olsa bilemediler. Sikecilerden ne farki var simdi meclisdeki 550 kisinin? Sike'nin anlami cok, meclisdekinlerde sike yapti. Bence.

O zaman bende iyiki bize birsey olmamis diyorum. Parasiz sampion olmus bir kulubüz. Herhalde Fenerbahce bizim durumda olsaymis Kulübü kapatir giderlermis. Adamlar SL'den 15 Milyon gelmeyince hemen ca 20 milyona futbolcu satti ve hala agliyorlar. Duyan/görende bunlar her yil SL'de yari final ve final oynuyorlar sanacak. Aziz komple kulübü ele gecimis ondan haberleri yok.

milan ve juventus köy takimiydi heralde

Juvetus sadece bir telefon görüsmesi ile düsdü. Ordaki maclarda sike yokdu. Hakemleri aramislardi.

Olympique Marseille de köy takimi o zaman :)

Fenerliler Polonya gibi liglerden örnek veriyor, yahu Polonya gibi düsük bir ligmiyz biz? Hayir süper kalite degiliz, ama 4. büyük Trabzonsporun degeri bile komple polonya liginin 4 katidir. Örnek alincak ligler bellidir.

Ingiltere

Almanya

Ispanya

Italya

Fransa

(Hollanda)

(Portekiz)

felandir. Kupa Sampionlari bu Ülkelerden cikar genelde. Haa pardon birde biz variz ya ;) Türkiye^^

Aslında tüm takımları memnun edecek bir çözüm biliyorum. Testere mode on:

şike yapan takımların her birine, suçları oranınca eksi puan verilecek. Mesela, birisi 4 maç şike yaptıysa -40 puan, birisi 3 maç şike yaptıysa -30 puan gibi cezalar alacak. Bu olaylara 8 takım karıştığı için 8 takım suçları ölçüsünde eksi puanla başlayacak.

Lig sonunda bu 8 takımdan 3ü düşecek, 5 takım ise aldıkları eksi puan ve para cezasından dolayı 1 sene kaybedecekler. Böylece sıkıntı ortadan kalkacak.

Make your choice, let the game begin :)

Testere mode off...

trollface.jpg

Mesela, birisi 4 maç şike yaptıysa -40 puan, birisi 3 maç şike yaptıysa -30 puan gibi cezalar

Böyle bir ceza aslinda yeterince agir ve mantikli olur, ama zaten düsme anlamine gelir. Iki yil gitmis olur. -40 veya -30 kabullenmezler. Fenerbahce anca -10 -15 gibi birseyi kabulenir. Her macda sike yapmis bir takim icin cok az. Juve diyoruz, bir telefonla gitti diyoruz. Adam 20 küsür kere sampion olmus Avrupada bilmem kac kupa kazanmis, Fenerbahce kim yahu.

Üst Alt