Man United'ın Şahlanması Hk. | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Man United'ın Şahlanması Hk.

morinyo ile son 8 maç: M - B - G - B - B - G - M - M
morinyo gittikten itibaren son 6 maç: G - G - G - G - G - G

yukarıdaki manzaranın jose ilen ilgili teknik bir tabanı sahiden var mıydı sizce? yoksa bir tür operasyona mı bakıyoruz.

Uzun sürmez bu şahlanma bundan ziyade geçen yıl 2. olan takımdaki bu düşüşte tabiiki oyuncuların Mou isimli gavattan sıkılmış olmalarının etkisi var idi.

üstat bilmem bana katılır mısın ama bu tablo, jose kadar futbolcularında suçlu olduğunu gösterir..

benzer durumları bizde yaşadık yani bu futbolcuların çoğu ya uşaktır. :mad:

Dünkü maçı izledim takım hala iyi değil, resmen De gea kurtardı. Başka kaleci olsa farka gidecek bir maçtı.

Yine de bir operasyon olduğu düşüncesindeyim..

Mourinho futbolcularla iletisimi kaybetmisti Buna teknik konularda eklenince cikilmaz bir yola girdi.Futbolcularin ruhuna dokunamadi diyebiliriz.Hangi meslek olursa olsun liderle ekip iletisim sorunu yasiyorsa yeterli verim alamazsin.Futbolcular yeterince mucadele etmedi demek o yuzden haksizlik olur.Tipki Mourinho taktik olarak yetersizdi demek gibi.

moudan kurtulma ivmeside diyebiliriz. futbolcular özellikle pogba kendine gelmiş. oyuncular kulubün ne anlama geldiğini bilerek oynuyorlar en azından. real zidane ile yakaladığı başarıyı, manu soskjaer ile niye yapmasın diyorum.

Man Utd. tam bir yeniceri ocagina donusmus ama Solskjaer’in disaridan SAF gudumunde oldugu soyleniyor, bunun da etkisi olabilir

Acikcasi kotu de top oynamiyorlar Matic ve Fellaini disinda Mou’cu yokmus takimda gorundugu kadariyla

Topçular Mou'ya büyük oyun oynamış çok açık ama yalancı bahar yaşıyor manu.. Düne kadar aldıkları galibiyetler şapkadan tavşan çıkaracak maçlar değildi.. Dünkü Tottenham maçı 20 kere oynansa kaçı 0-1 biterdi acaba ? Ben manu kadrosunu çok yetersiz buluyorum son 3-4 yıldır dünyada en kötü yönetilen kulüp olduğunu düşünüyorum tonla adam alıyorlar her sene yine lingard roshford young smalling jones herrera fellaini oynuyor adamlar resmen futbolcu öğütme merkezi oldu... Solskjaer seneye devam etsin bu kadroyla yine ilk 3e giremez açık ve net söylüyorum.. Manunun eski gücüne dönmesi için Pogba gibi adına yakışır yıldızlar alması lazım..

Sir’ün yine gole ihtiyacı vardı, Solskjaer’i soktu oyuna ve golü buldu diyebiliriz.

Oyuncular Mou’yu istemiyordu gibi gözüküyor, çok fazla dizginliyordu oyuncuları belki de.

Mourinho oyuncuyu çok fazla kısıtlıyordu.. Solsjaer öyle büyük bir taktik deha değil ama sadece özellikle Pogba'yı daha ofansif ve serbest rolde oynatıyor..

İleride formsuz Lukaku değil Rashford ve Martial gibi hızlı,dripling seven kanat-forvet dediğimiz oyuncular oynuyor.

Her şeyden önce Fellaini fantazisini bıraktı artık. Oyuncular da ekstra motive olunca fark yarattı bunlar. Bu ne kadar sürer bilemem ama çok daha iyi olduğu kesin.

Basit....

Mourinho savunma disiplini ön planda tutan ve oyuncuların serbestçe hareket etmelerini engelleyen bir tarzı mevcut.
Mourinho işte....

Solskjaerin(Ferguson) yaptığı şey tamamen farklı şey. Çıkın gösterin kendinizi. Yaptığınız işten sevk elin hızlı oynayın risk almaktan korkmayın.

Üst Alt