Mancini - El'Sabr - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mancini - El'Sabr

bursa maçındaki gibi sabriyi oynat gerekirse solda, yeterki sneijder mevkisinde oynasın hamiti hazırla hala şans bulmuyor, hayroviç var yabancı sınırına takılıyorsak drogbayı kesersin, çok mu zor bunları görmek illa futbol profumu olmak lazım

hayroyu oynatsa drogbayı kesse ve de yenilse sen o zaman gör "yok efendim sen drogbayı nasıl kesersin"

sabriyi oynatsa sol bekte hatalı bi gol yenilse "yok efendim sen hala sabriyi neden oynatıyon"

kim ne derse desin hocanın elinde doğru düzgün alternatif kadro yok bence biçok şeyi mecburen yapıyor..

Nasil gelecegin takimina ihtiyacimiz yoktu ya, takim ligin en yasli takimiydi.

Geleceğin takımını kurmaya geldim cümlesini gerektirecek bir takımımız mı var? Fatih Terim'in oynattığı 4-1-3-2'deki Muslera-Eboue-Semih-Chedjou-Balta-Melo-Hamit-Selçuk-Sneijder-Burak-Drogba 11'ine bakalım. Balta-Eboue-Hamit-Drogba dışında yaşlı veya değiştirilebilir diyeceğimiz adam var mı? Yok. Bu 4 adamı değiştirince geleceğin takımı mı olacak? Bizim belli bir iskelet kadromuz var. Formsuz bile olsa Mancini onlardan hiç vazgeçmedi. Yani geleceğin takımını kuruyorum demek için gelen her oyuncunun ilk 11 oynaması lazım yoksa bu duruma en iyi '' takımı gençleştirmek '' tanımı uyar . Bruma-Hajrovic-Salih-Veysel-Oğuzhan-Ontivero gibi oyuncular takımın yaş ortalamasını düşürdü , doğrudur ama geleceğin takımı tanımına uyan tek oyuncu Alex Telles şuanda.

geleceğin takımını kuruyorum sabır diyorsun devre arası aldığın sayısız gence forma şansı vermiyorsun o gençlerden bir kaçı takıma monte edilseydi de vasrsın şu über ligte şampiyon olamasaydık kim kızardı en azından yarınlara umutla bakardık bu adam diğerlerinden farklı derdik.geleceğin takımı deyipte çöp durumdaki burakla selçukla sabriyle baltayla sahaya çıkmak pek bir çelişiyor.

geleceğin takımını kuruyorum sabır diyorsun devre arası aldığın sayısız gence forma şansı vermiyorsun o gençlerden bir kaçı takıma monte edilseydi de vasrsın şu über ligte şampiyon olamasaydık kim kızardı en azından yarınlara umutla bakardık bu adam diğerlerinden farklı derdik.geleceğin takımı deyipte çöp durumdaki burakla selçukla sabriyle baltayla sahaya çıkmak pek bir çelişiyor.

Katılıyorum. Mancini, yanlış cümle kullandı orada. Geleceğin takımını kuruyorum demek doğru değil öyle olsaydı , aldığı oyuncuların hepsini ilk 11 oynatması lazım ama sadece Alex , ilk 11 oynuyor. Doğru tanım '' takımı gençleştirmek ''. Doğrudur yaptığı transferler takımın yüksek olan yaş ortalamasını hayli düşürdü.

ilk önce demek isterim ki: mancini her dediginde hakli!

adam resmen "ben calismaya geldim" diyor. "ben hakaretleri, küfürleri dinlemek zorunda degilim. böyle olacaksa yarin gidebilirim" diyor. bu adamin kiymetini bilelim. bu adama utanmadan saha icerisinde küfür eden cirkef ve seref yoksunlarini siddetle kiniyorum.

bir tane gazeteci diyor ki mancini'ye: "istifa diyenler var ve istifa diyenleri yuhlayanlar var". "yönetim istifa", "mancini istifa" diyenlerin amaclari ve hangi siyasi kesime yakin olduklarini zaten biz biliyoruz. yönetimin twitter aciklamasindan sonra bu "istifa" haykirislarinin olmasi manidar!

ben buraya gelecegin takimini kurmaya getirdiler diyor. bunun icin sabir lazim diyor. kulübün parasi vardi da ben mi starlari almadim demeye getiriyor. ama biz sabirsiz bir milletiz. sadece günü düsünüyoruz. gelecegi görmüyoruz ve göremiyoruz. zaten böyle olsa, belli siyasi kesim bugün hala o koltukta da oturamazdi.

ayrica yazarlarin yalanlarini resmen yüzlerine vuruyor. yalan yazanlariniz var diyor. yalan yazmayin diyor. bizim satilmis medya oldugu sürece bizim üzerimizden baski hic azalmaz. medya'nin kime hizmet ettigini zaten bugünlerde cokca yayinlanan tapelerdne görüyoruz. üzerimizde baski kurmaya calisiyorlar basarisiz olalim diye. allah askina bir bakinsana bizim TD MANCINI, fenevin ki ersun, bjk'nin ki bilic. arada ciddi klasman farki var. mancini world class bir hocadir basarilariyla.

bir de sunu gördüm ki, mancini cok sinirlenmis bu hakaretlere, küfürlere ve yalanlara. ciddi tepki veriyor. aslinda medya haberlerine bu kadar sinirlendigini belli etmemeli cünkü satilmis kalemler avuclarini ovalayip daha da fazla üzerine gideceklerdir. perde arkasinda ne kadar kirli isler döndügünü biz tahmin edebiliyorz. mancini tr ligini tanimadigi icin bunlari bilemez tabi.

aha ilahlastirdigini FT "beni itibarsizlastirmaya calisiyoralr" dedigi adamlar ile birlikte calisiyor bugün ve tüpcü denen mahlukata baskanim diyecek kadar alcalmis bir durumda.

bu asamada mancini istifa ve yönetim istifa diyenler haindir, satilmistir. en azindan EN AZINDAN sezon sonuna kadar sabredilmelidir.

mancini'nin eksiklikleri var mi var tabiki. bir cok puan kaybina sebebiyet verdi de diyebilirim 2 forvette israr ettigi icin. lakin sezon sonuna kadar en azindan sabredilmeli. elde ne var bakilir ona göre karar verilir.

Şu ana kadar başarılı olduğunu iddia etmek bence yanlış.

Son 2 sezon deplasmanda galibiyet ortalaması %52, yenilmeme oranı %84 olan takım %15-%64'e düşüyorsa bundan bir sorun vardır.

Takım gün geçtikçe dengesizleşti. Kimya bozuldu, medya zaten Fener'li Terim gidince lobisi ile 1'e 1000 katıldı bu şartlarda başarılı olmak imkansız.

Taraftarın da ezelden beri sorumluluğu ''çete'' ,''hain'' gibi arayışlar ile en basit şekilde yerli futbolculara attığı ortamda daha da imkansız. Nefret etsem de bu nedenle Fenerbahçe taraftarını maalesef takdir ediyorum. Rüştü'yü tartaklayan taraftardan şike yapan başkanına bile sahip çıkmaya çalışacak kadar taraf oldukları ve kendi bünyesinde ki herkesi mantıksız da olsa savunup destekledikleri bir taraftara dönüştüler.

Mancini özelinde ise en azından sezon sonuna kadar süre verip açıklamalarının samimi olup olmadığını görmek lazım.

İlk izlenim bir şeyler başarmak istiyor ama geleceğin takımını kurdum demek de popülistlik gibi biraz da.

Aldırdığı isimlerin hepsini oynatmasını beklemiyoruz. Ama en azından 3-4 tanesi bu takıma şu an da katkı verecek düzeyde olmalıydı.

Salih Dursun

Lucas Ontivero

Umut Gündoğan

transferlerinin bu seviye de başarılı olmasının zor olduğunu taraftar zaten anlamıştır hemen.

Hajrovic kumaşı var ama oyun içinde saha görüşü ve koşu temposu eksik olan bir isim ve bu özellikleri geliştirilebilir mi yoksa geliştirilemez mi göreceğiz?

Bir tek Alex Telles'e bakınca farklı şeyler görebiliyoruz, ama o da sol bek için çok kötü bir pozisyon bilgisine sahip. Veysel akarı kokarı olmayan bir isim zaten ama sağ bekte katkı vermesi çok zor.Top tekniği sınırlı, oyun zekası vasat, sürati de yok. Burdisso'ya ise girmiyorum hiç, keşke hiç yollarımız kesişmeseydi. (Adam 2 maç oynadı 1.ci de ligde kafa olarak kopardı, 2.ci de kupayı zora soktu)

Kısaca ben transferlee bakıldığında geleceğin takımını göremiyorum. Türk olursa Hajrovic ve defansını geliştirmek şartı ile Alex Telles dışında bu takımda barınabilecek standartta bir isim yok.

Kendi adıma eğer sezon sonuna kadar en az 4/9 seviyesinde katkı verecek oyuncu kazandırmazsa bu takıma Mancini ile devam etmek doğru değil.

Tek sıkıntı sürekli antrenör değiştiren bir kulüp olmamalıyız diyerek 1 sene daha şans verilebilir mi acaba diye düşünmem? Cevap: Yerine yabancı TD getireceksek verilmeli. Yerli bir isime gidilecekse, hayır gitmeli.

Şunu anlamıyorum, Mancini eleştirilince neden suçlu olunuyor? Terim zamanında çok kötü bir Galatasaray vardı da; Mancini zamanında çok iyi bir Galatasaray'mı var? İyi takım mı yönetiyor Mancini şuanda? Gelecek için umut mu veriyor? İçerdeki bir kaç maç dışında kaç defa iyi top oynadı bu takım? Otoritemi sağladı? Adaletli forma dağıtımımı yaptı? Hepsi bence hayır. Şimdi kalkıp burda kimse bana "City'i şampiyon yaptı bu adam", "Kariyeri iyi" falan demesin. Ben burada Mancini gelmeden önce, konuşulanları falan hatırlıyorum. Hani öyle çok güvenilen bir isim değildi bize gelmeden öncede.

Mancini sözleşmeyi imzaladı tüm Galatasaraylılar destek verdi. Tabii ki Fatih Terim'in üzerine gelmek zor işti ama bu eşik o dönemde bence gayet iyi atlatıldı.

Aslında takımda fena oynamamaya, en azından iyi savunma yapıyormuş gibi görünmeye başlamıştı. Arena'da alınan bir kaç iyi oyunlu farklı galibiyet şampiyonluk şarkılarının bile yeniden söylenmesini sağlamıştı.

Sonra birden iyi savunma yapılan maçlar geride kaldı. Hani şuanda ligin en az gol yiyen takımıyız ya; Allah'tan kalemizde Muslera var. Çünkü savunmadaki direklerle sürekli oynandı, sürekli farklı isimler yanyana oynadı. Hep değişti oynayanlar, hep değişti. Bir türlü istikrarı sağlamadı. Şimdi bu çarka çomak sokan kişi kim sizce? İşlemeye başlayan takımdaki dengeleri bozan kişi kim? Burda suçlu kim?

Fatih Terim'e hepimizin kızdığı bir konu vardı, hatırlıyormusunuz? Sneijder'i iyi kullanamıyor diyorduk. Sonra Mancini geldi, Sneijder mükemmel oynamaya, takımı sırtlamaya başladı. Hatta şunu bile geçirdik içimizden "Fatih Terim var diyemi oynamıyordu acaba Sneijder?" Ama sonra yine bir şey oldu ve yine işleyen çarka çomak sokuluverdi. Sneijder aynı Terim zamanı gibi sol kanada hapsedildi ve hem Sneijder'in verimi düştü, hemde havasını bulan takım birden çuvalladı. Şimdi burda suçlu kim? İşleyen takıma çomağı sokan kim? Ve göz göre göre haftalardır bu inadından vazgeçmeyen kim? Aylardır Burak'tan kanat oyuncusu olamayacağını göremeyen kim?

Bazı yerli oyuncuların bilerek oynamadıkları söyleniyor, görülüyor. Öncelikle şunu söyleyeyim; bence takımda gerçekten bir yerli, yabancı çekişmesi varsa ve Mancini'de bir taraf olmuşsa kesinlikle yerlilerin tarafındadır. Onu ve takımı sabote ettiği iddaa edilen yerliler sürekli ilk 11'de ve oyundan bile çıkarılmıyor. Ama mesela Drogba'yı en küçük birşeyde oyundan alabiliyor. İki-üç maçtır kadroya bile almıyor.

Haftalardır kötü oynayan oyunculara en ufak bir gözdağı veremeyen, sürekli oynatan, adaletli kadro dağıtımı yapamayan, iyi oynatmaya başladığı takımı kendi eliyle bozan ve bundada ısrar eden bir adamı eleştirmek yanlışmı?

Soruyorum sizlere; gelecek için birçok adam alındı ama Mancini'nin bu adamları kazanabileceğini düşünen varmı? Bruma sakatlanana kadar oynatmıyor diye kızıyorduk. Gelen oyuncuların hiçbirine en ufak şans dahi vermiyor. Şu takıma en ufak katkısı olmayacağı belli olan ve sene sonunda gideceği kesin olan Burdisso'yu oynatan, Koray'ı yada Emre Can'ı kadroya dahi almayan Mancini ile mi ben geleceğimi kazanacağımı düşüneyim?

Bilmiyorum ama benim Mancini hakkında ciddi soru işaretlerim var ve ne kadar ısrar edersek edelim ben bizde başarılı olamayacağını düşünüyorum.

# tapatalk #

bir kac paragraf ilen karsilastim ozellikle son bolumu guzel idi, buyrunuz

https://www.dailymotion.com/...sin-toplantisi_sport

ama biz hemen istiyoruz. hemen, hemen, hemen. hoca geldiyse, takım her maç iyi oynamalı. ligi, kupayı almalı. şampiyonlar ligi'nde en az yarı finali görmeli. bunu sürekli yapmalı. her sezon böyle olmalı. insaf. sizin bu istediklerinizi real, barça, bayern bile yapamıyor. real kaç yıldır şampiyonlar ligi'ni alamıyor? bayern bu seviyeye gelebilmek için kaç yılını kaybetti? barcelona efsanesi nasıl oluştu? hadi bunlar uç örnekler. o zaman dortmund? ne haldelerdi. yavaş yavaş düzlüğe çıktıklarında kadrolarında olan oyuncuları hangimiz takımımıza isterdik. adını ilk defa duyduğunuz o polonyalı ve alman futbolcular ağırlıklı kadro hepimiz için bir orta seviye takımın kadrosuydu. hocalarını galatasaray'a getirsek burada ne kıyametler kopardı. ama ne şimdi ne oldu? bugün ne hocasını, ne de o takımdaki oyunculardan birisini alabiliriz. bu seviyeye geldi. bu sezon yine tökezler gibi oldular ama hepimiz biliyoruz ki, geçen sezon ki hallerine dönecekler. işte başarı budur. işte sabrın sonu budur.

good shit

word

Mancini'yi haklı ve haksız bulduğum konular var:

Haklı olduğu konular, çok kötü planlanmış ve düşüşte bir takıma geldi, eylül ayında "lig bitti" başlıklarını hatırlarsak şansı mart ayına kadar devam ettirdi o noktadan. Kendi başarısı mı kadronun mu bilmem. Sonuçta tamamen plansız bir hareketin içinde buldu kendini. Mancini hoca değil tarzı Ahmet Çakar ağzını bırakırsak iyi kötü kariyeri ortada bir adam ve kendisi takım oluşturma amaçlı süre istemekte haklı.

Haksız olduğu konular ise iyi giderken ses etmeyip işler sarpa sarınca suçu takıma atması (haklı da olsa) tepki çeken bir hareket. Takımı o kurmad ve takım çok dengesiz. Tamam haklı..Devre arasnad ne yaptıno zaman? Genç adamlar aldın tamam. Telles nokta atşı bravo. Ama Telles harici hiç bir transferine şans vermiyorsun ki yabancı sınırından bu kadar dert yanarken 3 tane de yabancı aldık. Ha, bu yabancılar yedek beklemeyi sorun etmeyecek genç adamlar falan orası da doğru ama hedefe yürümek için 11'e transfer yapılamaz mıydı?

Tüm bunlara ek olarak, takımı ısrarla sabote eden Burak ve Selçuk'u sürekli oynatması, Sneijder'ı ısrarla zincirlemesi. Aldırdığı adamlara şans vermiyor diye söylenirken tutup en olmayacak adam olan Burdisso'ya şans vermesi falan..Yani insanlar anlamlandıramıyor hareketlerini.

Bana kalırsa Mancini'ye kendi arzusu doğrultusunda hamleler yapması için bir yaz dönemi ve gelecek sene verilmeli. Gerçekten farklı birşeyler görebiliriz.

Ama çok büyük güven kaybı yarattı ve taraftar heyecanını kaybetti. Yani bu noktadan dönmesi kendisi için daha zor olacak.

Açıkçası kalsa memnun olurum ama gönderilirse de vay neden demem. Çok bağ kuramadık, kimya uymadı gibi.

Öncelikle şunu söyleyeyim. Mancini'nin takıma bir şeyler vereceğine inanmasam da şu aşamada gitmesinin bize bir şey kazandırmayacağını biliyorum. Ama bu kadar üst düzey savunulmasını da aklım almıyor. Şu anki tabloyu Mancini değil de herhangi x bir hoca (bilhassa da yerli, örneğin Yılmaz Vural vs. gibi) yapmış olsa böylesine savunma ihtiyacı hisseder miydiniz? Soru bu.

Yılmaz Vural gelseydi, Arena'da hem de lig sonuncusuna yenilseydi (hem de 40 yıldır yenilmediği bir takıma), 2-0 öndeyken kupayı riske atsaydı, deplasmanda 2 galibiyet alabilseydi, devre arası 9 transfer yaptırsaydı ve aldırdığı oyuncuların 1 tanesi hariç hiç birini adam akıllı oynatmasaydı, 29 maç boyunca hep farklı 11 yapsaydı, kötü oyuncularda inat etseydi, adaletli forma vermeseydi, ligde oynatmadığı oyuncuyu CL'de oynatsaydı, gönderdiği yabancı oyuncudan daha kötüsünü getirip oynatmasaydı (Dany-Burdisso), en sonunda da basın toplantısında patlasaydı, işte ben 4 ayda mı kuracağım geleceğin takımını diye, o zaman bu tepkiler nasıl olurdu? "Vay be ülkemiz hakkında çok doğru tespitler yaptı Yılmaz hoca" mı derdiniz? Dürüstçe bir cevap bekliyorum. Yani şu an ki tabloyu göre göre sanki tez yazarmış gibi adamı paragraf paragraf savunmanın ne mantığı var?

Adam hata üstüne hata yaptıkça, biz adamı değil sistemi suçluyoruz. Adam lig sonuncusunu yenemiyor, ama gel gelelim suç sistemde. Takım deplasmanda 2 maç kazanabiliyor, fakat suç sistemde. Bu nasıl iş böyle? Sen bu kadar para harcamışsan sisteminde üstesinden gelebilmek için harcadın, bahane uydurmak için değil. Böyle giderse yakında tüm evrene atacağız suçu. Komik yani.

son haftalarda kendini kovdurmak ve tazminat almak icin ugrasiyor diye düsünüyordum ama bu aciklamalardan sonra fikrim degisti.

bu kafayla bizden asla bir barcelona, bayern münih, manchester united veya bir arsenal(!) olmaz.

biz her sezon sampiyon olalim istiyoruz evet kim istemezki ama öyle olmuyor bazen yenilgiyi de kabul etmek lazim her yenilgi de birilerine camur atmaya calisiyoruz.

MU bile Moyesi kovmuyor, taraftarlari arkasinda duruyor bizde olsaydi bu adam coktan gönderilmisti.

ben en azından bir sezon daha kalmasından yanayım!

Ne cop bir yazıdır bu? Tamam bizde mancini en azından sezon sonuna kadar devam etsin diyoruz ancak adamın geldıgınden beri dogru yaptıgı 2 tane sey sayamazsınız. Lafa degil icraata bakıyorum ben. Bu takım mancını geldıgınden berı 2 deplasman galıbıyetı aldı. Bu kadar mı kotu bu kadro? Abartmaya bayılıyoruz bazen. Sene basında Super kupada feneri ezerken neredeydi kotu kadrocular? Arsenalı emirateste yenerken neredeydi? Bu sene bu kadro en azından fener ile basa bas gidebilecek kadar yeterliydi. Hadi bu sene fener bal ve hakem sansıyla goturdu diyelim ama senın 5te 1 i butcenle kurulmus besıktas takımına da geciliyorsan o zaman ben antrenorde suc bulurum. Mancini cok iyi bir ınsan olabılır hatta bence benim izledigim klubeye en cok yakısan hoca mancını galatasarayda. Seneye eline 50m. euro butce verirsen ve yabancı sınırını kaldırırsan basarılı olabılır buna da itirazım yok. Ancak bu sene icin ben hocayı savunacak hicbir veri goremıyorum ortada.

Dipnot

Bu yazıyı yazdım ama icimden bir ses feneri arenada fena yapacagımızı ve bu nedenle taraftar ve takımın birlesecegını mancininin bir sene daha takımın basında kalacagını dusunuyorum. Hayırlısı

son haftalarda kendini kovdurmak ve tazminat almak icin ugrasiyor diye düsünüyordum ama bu aciklamalardan sonra fikrim degisti.

bu kafayla bizden asla bir barcelona, bayern münih, manchester united veya bir arsenal(!) olmaz.

biz her sezon sampiyon olalim istiyoruz evet kim istemezki ama öyle olmuyor bazen yenilgiyi de kabul etmek lazim her yenilgi de birilerine camur atmaya calisiyoruz.

MU bile Moyesi kovmuyor, taraftarlari arkasinda duruyor bizde olsaydi bu adam coktan gönderilmisti.

ben en azından bir sezon daha kalmasından yanayım!

Hocam ben inglteredeyim. Manchestera gidip geliyorum. Taraftarları arkasında falan durmuyor Moyesin. Hatta bir sonraki ic saha macında ingilterede cok nadir yapılan yuhlama organizasyonu var takımı ve hocayı. Eger inanmıyorsan redcafe.net gir bak.

Vır vır vır vır halâ ft vs gibi isimler söyleyenler var şaka gibi. Neymiş sneijderi solda oynatıyormuş adamın elinde mükemmel geniş bir kadro var da ondan sneijder solda oynuyor haklısınız. Defalarca söylüyor bu takımı ben kurmadım diye. Genç isimleri devre arasında aldı ne yapsaydı her yıl devre arasında sneijder drogba gibi 1. sınıf topçuları toplayamazsın takıma. Yazın da 1. sınıfları alır gelecek sezon kadroyu harmanlar herkes mevkiisinde oynar bu kadar basit. Elimizde mancini var daha adamı 6 ay olmadan kovacağız yok böyle bir zihniyet

Üst Alt