manuel fernandes - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Cevap: # Manuel Fernandes

Bu haberler olası Fener transferi sonrası, bize gol atmak için servis ediliyor gibime geliyor.

Keşke gelse, ben beğeniyorum bu adamı.

Cevap: Fernandes'e Markaj

ben mesela onlara takılmam bencede iyi oyuncu fernandes. ama markaj altında bir halt yapamıyor. mesela fenerdeki cristianda böyle. orta sahayı boşlarsan bu herifler parlıyor. ama biraz baskı biraz markaj sudan cıkmış balık gibi oluyorlar.

Melo selçuk ve fernandes bu adamların 3 ü bir aradayken markaj altına kalamazlar boş alana çıkarlar hep fernandeste hayatının topunu oynar her maç sidikli bjkde 16 asist yaptıysa bizde 30 yapar

tamam fernandes keşmiş

tam bir hıyarmış

ama bu sene istikrarlı oynayan ve hiç sorun çıkarmayan enginin geçmişi ortada

Engin'in yetenekleri tartışılmaz. Zaten öyle olmasa, Trabzonspor ve Galatasaray gibi büyük takımlarda forma giyemezdi. Ancak 28 yaşındaki orta saha oyuncusu, 5 yıllık Süper Lig kariyeri boyunca bir sezonda 4 kez kadro dışı kalıp 3 kez para cezası alan, gereksiz kartlardan vazgeçemeyen bir görüntü sergiledi.

2006-2007 sezonu öncesi geldiği Gençlerbirliği'nde disiplinsiz davranışlarıyla konuşuldu. Önce kampa geç katıldığı, ardından alkol alıp idmanı kaçırdığı iddiaları nedeniyle kadro dışı kaldı.

Bir antrenman sırasında, "Maçta koşarım, antrenmanda niye koşayım?" sözleri ve yardımcı antrenöre doğru eşofmanın boş ceplerini çıkarıp, "Aç ayı oynamaz" işareti yapması spor kamuoyunda tepki ve şaşkınlığa neden oldu.

2007-2008 sezonunda oynanan Galatasaray maçında oyundan alınmasına sinirlenerek, kenar yönetimine disiplinsiz hareketler yaptı. Bu nedenle teknik direktör Bülent Korkmaz'ın isteğiyle 5 bin YTL para cezası aldı. Bu rakamı 150 bin YTL'lik ceza izledi. Nitekim Engin, söz konusu sezonu 3 para cezası ile tamamladı.

2008-2009'un devre arasında takımının Adana kampına katılmadığı için süresiz kadro dışı bırakılırken, 100 bin TL daha para cezasına çarptırıldı.

Beşiktaş maçında kendisine pas vermeyen takım arkadaşı Youla'yla tartıştı. Teknik direktör Rıza Çalımbay, basın toplantısında "Böyle oyuncularla çalışmak istemiyorum. Ya düzelir ya gider" dedi.Rıza Çalımbay'ın 'gönderilsin' raporuna rağmen 100 bin TL para cezası ve 'benzer olayların tekrar yaşanması halinde kadro dışı kalacaksın' uyarısı aldı.

Türkiye Kupası çeyrek final rövanşında İstanbul Büyükşehir Belediyespor'la oynanan karşılaşmada, rakip takımın teknik direktörü Abdullah Avcı'yla tartıştı.

21 Kasım 2010 tarihinde Eskişehirspor'a karşı son 3 dakikada oyundan alındı. Sinirine hakim olamayıp yaptığı el-kol hareketleri ve kameralara yansıyan sözleri tepki çekti.

Trabzonspor'un Bursaspor ile yapacağı maç öncesi umursamaz tavırlarıyla yardımcı antrenör Ünal Karaman'ı adeta çileden çıkarttı. Karaman'ın uyarılarını dikkate almayınca soyunma odasına gönderildi.

Bordo-mavili takımın Şampiyonlar Ligi'ne katılım için çıktığı Benfica maçında "Seni oyuna alacağım. Çabuk ol" direktifine rağmen ağır hareket etti.Sakin yapısıyla tanınan teknik direktör Şenol Güneş'in de sabrını taşırmayı başarırken, son vukuatı sonrası kadro dışı bırakıldı ve satış listesine kondu.

al sana vukuatlı özgeçmiş

bu adam şimdi Galatasarayın değişmezi oldu ve şampiyonluk yaşadı

kaleciye kafa atması dışında hiçbir sorun yaşamadı

şu lafı herkes kabul etmeli ve ediyo da "Terim adam eder"

edit: cafer kaçtı beyler, milletin adamlığına laf eden tuhaf birisi bu cafer, sadece avatarına hagi resmi koyduğu için saygı duyarım bu cafere

nasıl mide var sizde diye sormuş ona cevap vermemişim, az önce protein alabilmek için ton balığı yemek zorunda kaldım o da biraz bulantı yaptı

onun dışında iyidir midem reflü falan yok gayet işime yarayan bi organdır.

Cevap: Fernandes Takibi

Bu arada Culio ile Fernandes karşılaştırılmaz ki.Farklı bölge oyuncuları :D Nuri Şahin'le Fernandes karşılaştırılır.Ben oyumu da Nuri'den yana kullanırım.1 sene kiralamak iyi olur üç taraf içinde.

ya alınması zaten çok zor boşuna konuşuyosunuz fikret orman bırakmaz bence hadi bıraktı diyelim bizde iş yapabilir bellide olmaz ama çok acayip saçma son vuruşları var

fft1mm1747811.jpg

:asd:

edit: cafer kaçtı beyler, milletin adamlığına laf eden tuhaf birisi bu cafer, sadece avatarına hagi resmi koyduğu için saygı duyarım bu cafere

nasıl mide var sizde diye sormuş ona cevap vermemişim, az önce protein alabilmek için ton balığı yemek zorunda kaldım o da biraz bulantı yaptı

onun dışında iyidir midem reflü falan yok gayet işime yarayan bi organdır.

:ayatollah:

ben kendi platformumuzda kendi oyuncumuzun aşağılanmasına kimseye izin vermem yeri geldi baros başlığında yeri geldi melo başlığında yeri geldi engin başlığında

objektif olmak isteyen varsa yeri bellidir burası taraf

tarafız

kendi oyuncusu aşşağılayanlarlada zaten işim olmaz bu zihniyet transfer zihniyetidir takım felan zerre umrunda değildir gelsin yıldız şov yapsın onu izleyelim zihniyetidir

burda biz 2 maç kötü oynadımı konulara küfür yağdıranları gördük işte bunlarda aynı zihniyetin ürünü

velhasıl yine demem o dur ki bi taraftar nasıl olur da daha şampiyonluğun üstünden 1 hafta geçmişken bunları söyleyebilir o da ayrı bi tez konusu bunlar bizim oyuncumuz elalemin müptezel fernandesini savunmaya ne hakla geçiyolar ilgniç tabi

ben kendi platformumuzda kendi oyuncumuzun aşağılanmasına kimseye izin vermem yeri geldi baros başlığında yeri geldi melo başlığında yeri geldi engin başlığında

tarafız

kendi oyuncusu aşşağılayanlarlada zaten işim olmaz bu zihniyet transfer zihniyetidir takım felan zerre umrunda değildir gelsin yıldız şov yapsın onu izleyelim zihniyetidir

burda biz 2 maç kötü oynadımı konulara küfür yağdıranları gördük işte bunlarda aynı zihniyetin ürünü

velhasıl yine demem o dur ki bi taraftar nasıl olur da daha şampiyonluğun üstünden 1 hafta geçmişken bunları söyleyebilir o da ayrı bi tez konusu bunlar bizim oyuncumuz elalemin müptezel fernandesini savunmaya ne hakla geçiyolar ilgniç tabi

bende katılıyorum kesinlikle burda meloyu gönderelim fernandesi alalım diyenler var ne kadar kolay adam harcanıyo bu ülkede barosta devrik liderde olsa bize verdikleri çok fazla yani her sene aynı formu yakalayamaz alexin kötü olduğu sezonlarda bile göndermedi labunyalar ama bizde dikkat etmeliyiz böyle durumlara

tarafız

konuyu başka yere çekme hemen, burda bunları kimse yemez

sen fernandes adam değil çünkü idmana içkili gitmiş dedin

ben de enginin de geçmişte böyle bişey yaptığını ama şimdi iyi bir takım içinde nasıl disipline girdiğini gösterdim

buna bi cevabın varsa söyle

konuyu başka yere çekme hemen, burda bunları kimse yemez

çünkü işinize gelmiyorda ondan yemez

enginle melonun da fernandesin yaptıklarıyla en ufak bi ilgisi dahi yok bu arada belirtiyim ama boş tabi

kendi futbolcusunu savunmayan adama ne haber anlatıcaksın??

ya da ne anlatabilirsin ki?

-tabi ki hiç bişey

çünkü size göre melo rierayı kitleyip öldüresiye döven engin hocasına ana avrat söven biri sadece günlük başarı olduğunda iyidir

2 gün sonra hepsi tü kaka olur

çünkü işinize gelmiyorda ondan yemez

enginle melonun da fernandesin yaptıklarıyla en ufak bi ilgisi dahi yok bu arada belirtiyim ama boş tabi

kendi futbolcusunu savunmayan adama ne haber anlatıcaksın??

ya da ne anlatabilirsin ki?

-tabi ki hiç bişey

çünkü size göre melo rierayı kitleyip öldüresiye döven engin hocasına ana avrat söven biri sadece günlük başarı olduğunda iyidir

2 gün sonra hepsi tü kaka olur

ikiside alkol alıp kadro dışı kalmış

neresi farklı lan

şu demagojiyi beceremeyenler yapmasın arkadaş sinir bozuyo

Fernandes'i alırsak Fenerbahçe'nin işine gelir.

Her gün medyada üstüne gidilir, gece hayatı var, sivri burun kösele giyiyor, sakalı uzun, bira içiyor vs... diye.

FT istemez zaten, istemesin de.

Maç seçen ve her maç farklı bir oyun oynayan adam. İyi olabilir ama bizim disiplinli takıma göre bir futbolcu değil.

Bizim şu an takımda ki tüm yabancılar disiplinli ve özel hayatı sorunlu kişiler değil.

Ama Fernandes bizi yıpratmak için çok iyi hamle olur düşmanlarımız için.

ikiside alkol alıp kadro dışı kalmış

neresi farklı lan

şu demagojiyi beceremeyenler yapmasın arkadaş sinir bozuyo

demogojinin kralını yapan sizin akıl almaz zihniyetiniz zira aynı kafatasçı düşünce aynı postu attı kıskandınız sanırım arkadaşınızı

pekala bi de anlamını öğrenelim demogojinin

Demogoji, toplumun duygularını ve önyargılarını kullanarak var olan gerçekleri farklı şekilde gösterme sanatıdır.

var olan gerçek ne?

farklı şekilde gösterilen ne?

toplumun duyguları ne?

bunların cevabını öğrenip gelelim pls

Üst Alt