Marcao'dan Portekiz Basınına: "Bundan daha mutlu olamazdım" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Marcao'dan Portekiz Basınına: "Bundan daha mutlu olamazdım"

marcao-galatasaray-222019_fgkcissp3xo711qce72jyikjx.jpg

Galatasaray'ın yeni transferi Marcao, sarı-kırmızılı formayı giymekten dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Galatasaray'ın ara transfer döneminde Portekiz ekibi Chaves'ten kadrosuna kattığı Marcao, Portekiz basınına önemli açıklamlarda bulundu.
Record'a konuşan Marcao, Galatasaray'a transfer olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, ''Galatasaray'a gelip kısa sürede uyum sağladığım ve hemen forma giymeye başladığım için mutluyum. Geldiğimden beri henüz yenilmedik, yalnızca bir beraberlik aldık. Bundan daha mutlu olamazdım. Kulübün hedefi ligde şampiyon olmak. Avrupa Ligi'nde de ilerlemek amacımız. Buraya gelirken kulübün bu hedeflerine hazırlıklıydım'' şeklinde konuştu.

''Fatih Terim futbolumu beğeniyor''
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'le ilgili de konuşan Brezilyalı stoper, ''Fatih Terim benim futbolumu beğeniyor ama bununla birlikte sık sık da uyarıyor. Daima futbolcunun gelişimini isteyen bir teknik adam. Bu hem benim için hem de diğer futbolcular için geçerli. Sürekli kendimi geliştirmemi istiyor'' dedi.

''Süper Lig, fiziğe dayalı bir lig''
Marcao aynı zamanda Türkiye ile Portekiz'de oynanan futbolu da karşılaştırırken Portekiz'de taktiğe dayalı, Türkiye'de ise genellikle fiziğe dayalı bir futbol düşüncesi olduğunu ifade etti.

''Hedefimiz tüm kulvarlarda şampiyonluk''
Galatasaray'da takım olarak hedeflerinden de bahseden genç futbolcu, ''Her maça kazanmak için çıkıyoruz, bu şekilde hazırlanıyoruz. Eğer mümkünse yarıştığımız tüm kulvarlarda şampiyon olmak istiyoruz'' dedi.

Formasını alacağım oyuncudur.

Ayrıca twitter'da 7500 takipçisi var sadece , uefa maçlarında iş yaparsa bir anda bu çocuk neymiş diye gündem olabilir aynı ozan gibi.

umarım bir iki sene daha elimizde tutabiliriz.

Bu taktiğe dayalı fiziğe dayalı olayını oldum olası anlamadım. Türkiye'de de baktığında çoğu takımın bir taktik uygulamaya çalıştığını anlıyorsun. Öyle saldım çayıra durumu yok. Fizik mücadelesi konusunda haklı yanları var, orta sahası oyundan erken düşen takım büyük sıkıntı yaşıyor maç içerisinde.

Oyun görüşü çok iyi. Gevelemeden, yerden temiz pasla, en iyi opsiyona veriyor topu. Dikine topla çıkabiliyor. Tecrübe kazandıkça muazzam bir herif olacak. Elimizde tutmakta zorlanırız 1-2 yıla.

Son yıllarda Ujfalusi'den sonraki tek nokta atışı stoperimiz, alınan kimse istenilen uyumu sağlamadı ve istenilen kalitede olmadı, Marcao'yu çok sevdik kısa sürede, aslan gibi de mücadele ediyor, üstelik daha 22 yaşında yav!​

Üst Alt