Mariano Orta Saha Oynamalı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mariano Orta Saha Oynamalı

futbol oyunları yüzünden böyle oluyor.Kafa güzel mariano ortasaha oynamalı demiş adam birde açıklamış.Aslında eren derdiyok denayer sakatken stoper oynayabilir hava toplarına hakim ayağı düzgün fizikli bir arkadaş

Sanane arkadaş,rezalet bir orta saha var elde bende bir önerme sundum katılmazsan adam akıllı yazarsın sanki Fernando-Ndiaye varda ben bişey yazmışım he Eren örneğide müthiş alakalı olmuş.Lahm,Alaba örnekleri verdim zaten onlar apayrı oyuncu olsada geçiş dönemi için denenebilir dedim,Mariano Linnesten daha iyi bir sağ bek performansıda koymuyor son dönemde bana göre kabul edilebilir birşey.Saçma sapan kalıplardan kurtulun önce sonra burada adam akıllı tartışabilelim.

Mariano dan ziyade Linnes orada denenebilir belki. Zaten oynatmiyorlar adami. Mariano yu bekten ortaya alinca hem sag beki gücsüzlestirmis oluruz hem de orta sahada risk almis oluruz, yani bir sorun cözecegiz derken yeni birisini üretme ihtimalimiz dogar.

Yukarida verdigim örnekten yola cikarsak atiyorum Linnes-Tolga yaparsak orta sahayi ve Mariano normal pozisyonunda bekte oynasa Linnes'in orada oynamasi ile sadece tek risk almis oluruz.

Tolga-Donk ile olmayacagi apacik ortada. Selcuk da maksimum 30 dakika verimli oynayabiliyor ondan sonra tamamen oyundan düsüyor. Linnes'i orada deneyebiliriz ama onun da temel sorunu ikili mücadelelerde gücsüz kalmasi. Bekte bile bu sorunu yasiyorken orta sahada olan daha sert ve cekismeli ikili mücadelelerde karsiliksiz kalma ihtimali de bayagi yüksek.

Bilemiyorum iki ucu boklu degnek gibi. Oraya kimi koymaya kalksan baska bir sorun cikiyor karsina.

Sanane arkadaş,rezalet bir orta saha var elde bende bir önerme sundum katılmazsan adam akıllı yazarsın sanki Fernando-Ndiaye varda ben bişey yazmışım he Eren örneğide müthiş alakalı olmuş.Lahm,Alaba örnekleri verdim zaten onlar apayrı oyuncu olsada geçiş dönemi için denenebilir dedim,Mariano Linnesten daha iyi bir sağ bek performansıda koymuyor son dönemde bana göre kabul edilebilir birşey.Saçma sapan kalıplardan kurtulun önce sonra burada adam akıllı tartışabilelim.

erenin stoper oynaması kadar oynar mariano kariyerinde kaç maç ortasaha oynamış zaten leş olan ortasahayı hepten kaybederiz.

SAğlıklı bir kafayla bunları yazıyorsan şaşırdım linnes diyorsunuzda onunda oynadığı oyunlar ortada 2 senedir 1 tane iyi oynadığı maç yok.
Fernando dönene kadar yarışın içinde kalırsak işi bitiririz merak etme.

erenin stoper oynaması kadar oynar mariano kariyerinde kaç maç ortasaha oynamış zaten leş olan ortasahayı hepten kaybederiz.

SAğlıklı bir kafayla bunları yazıyorsan şaşırdım linnes diyorsunuzda onunda oynadığı oyunlar ortada 2 senedir 1 tane iyi oynadığı maç yok.
Fernando dönene kadar yarışın içinde kalırsak işi bitiririz merak etme.

Ryan Donkta aslen stoper ama orta saha için yazabiliyoruz Marianoyuda yazabiliriz çokta imkansız bişey değil bekteki tempoyu kaldıran birisi orta sahadada süre bulabilir genel bakış açısı budur stoper adamdan orta saha çıkarmak daha zordur hatta,Linnes şu an kadrodaki en formda ve güvenilir 5-6 futbolcudan birisidir ayrıca

Son düzenleme:
Ryan Donkta aslen stoper ama orta saha için yazabiliyoruz Marianoyuda yazabiliriz çokta imkansız bişey değil bekteki tempoyu kaldıran birisi orta sahadada süre bulabilir genel bakış açısı budur stoper adamdan orta saha çıkarmak daha zordur hatta.

ön libero pozisyonu farklı ortasahadan bence ama neyse mariano tempoyu kaldırsa bile.Hem fizik olarak yetersiz kalır hemde donka bile rahmet okutur.Sağ bek rotasyonu zaten çöker.

Sivas maçı ölçü olmamalı bence başımıza gelebilecek bütün olumsuzluklar geldi uydurma bir korner saçma sapan penaltı abuk subuk kaçırılan goller.Haftaya liderliğe oturduktan sonra kalan maçları kayıpsız alırsak işi bitiririz Bu arada fernando daha ne kadar yok bir açıklasalar huzura ersek bizde.

ön libero pozisyonu farklı ortasahadan bence ama neyse mariano tempoyu kaldırsa bile.Hem fizik olarak yetersiz kalır hemde donka bile rahmet okutur.Sağ bek rotasyonu zaten çöker.

Sivas maçı ölçü olmamalı bence başımıza gelebilecek bütün olumsuzluklar geldi uydurma bir korner saçma sapan penaltı abuk subuk kaçırılan goller.Haftaya liderliğe oturduktan sonra kalan maçları kayıpsız alırsak işi bitiririz Bu arada fernando daha ne kadar yok bir açıklasalar huzura ersek bizde.

Mart başı gibi iyileşecek diyorlar daha bunun fiziksel hazırlığı olacak o yüzden 3-4 maç daha Fernandosuz kalabiliriz,Marianonun orta sahada Donku aratması için sahada uyuması lazım o zaman yürüyerek uyuyan Donktan faydasız olabilir.

Linnesin biraz daha yumuşak bir futbolcu olduğu için orta sahada daha zorlanabileceğini düşünüyorum ama oda olabilir oynamışlığıda var

Seneler önce Kewell stoper oynar denmişti o sezon belki de o maçı vermesek elimizle turu geçicektik ve önümüz çok açık olacaktı uefada.

Eren'i de Stoper oynatalim, belki kafa golü sorunu düzelir.

Eren-Maicon = Hava hâkimiyeti

Eren- Stoper
Mariano- DMC

Farklı yollar denemeliyiz

Üst Alt