# Martin Olsson - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Martin Olsson

Cevap: # Martin Olsson

hücumda bugün iyiydi ama bu adam defans yapmayı bilmiyor pek. bunu bek yerine acıkta oynatmak lazım.

Dün maçı izleyemedim iyi oynamış anlaşılan ama savunmasını merak ediyorum sanki 3-5-2'nin kanadında daha iyi oynayacak gibi duruyor, Prates'i andırıyor sol versiyonu.(Prates'i maliyet/performans açısından begenirdim)

- Bence sol bek açıktan daha önemli, ama 4'lu savunma oynacaksak savunmasının standartı olmalı.

- Hoilett, Assaidi Sako vs. sol açıklara göre skora daha etki ediyor, Kazım vari açık/forvet karışımı bir adam sanırım, pek izlemedim videolardan gördüğümü yazıyorum. Hoilett + Burak olursa yabancı forvete gerek kalmayabilir. Bende isterim ama 6+2'de an mantıklısı 8 yabancıyı aşmamak, Trabzon ve Beşiktaş 10 yabancılı oynadı verim alamadı.

- Selçuk*Melo ikilisinin alternatifi yok, Hamit olmayacak gibi, Yekta'nın sakatlığı ?, Ceyhun sadece defansif bir adam, Culio kalsa bek oynayamaz. Orta saha göbege saglam alternatif bulamadık, Melo-Selçuk'tan biri olmadı mı kanadın Ribery olsa takım yine de zayıflar.

- Dany dışında topu topu 2 yabancı alacagız, sol bek, sol açık, sağ açık, orta saha göbek, santrfor ? 5 mevki var boşta?? ne yapacagız??

1. Sorun sadece Balta değil, asıl sorun Çağlar. Balta sakatlandığında Riera'yı beke çakiyoruz! 2.7m ödenen Riera yedek bek için kalsın mı?! Çağlar yerine alternatif yerli bulun bana o zaman?

2. Sol açık mı bek mi?

Sol bekte elinde sadece ortalama bir adam olan Balta var. Sol açıkta Engin var, hatta alabilirsek sol açık oynayabilen Töre. Yeter mi yetmez. AMA hucumcu sol bekle sol kanadı hucumda kullanabilirsin (örn. Eboue) AMA sol açıkla (örn.Hoilett, Assaidi) sol beki savunamazsın! Bunu dusunmek çok mu zor?

Bunları dusunmek çok mu zor!?!?

hücum anlamında çok çok iyi,ama savunma anlamında henüz yeterli değil.yaşı daha çok genç,onu da geliştirir zamanla.ama bize gelirse 6 yabancı kontenjanından dolayı çok sıkıntı yaşarız.dün de yazdım,bizim en büyük handikapımız kalemizde yabancı olması,umarım muslera seneye cl de çok iyi oynar da öbür sene onu çok iyi paraya satıp türk bir kaleci ile yola devam ederiz,diğer pozisyonlara da türk koyma hakkımız doğar.şu anda bakacak olursak ise bence bize hem sol bek hem sol açık oynayabilecek,michel bastos gibi bir isim daha yararlı olur.

^ hucum anlaminda cok cok iyiyse hem sol bek hem sol acik oynayamaz mi zaten

bir bek olarak hücum anlamında çok iyi,sol açık olarak yeterli olur mu bilmiyorum,çok çok iyi derken yaşını da gözönüne alarak biraz mübala yaptım,ama oynayabilir de tabi,ama taraftarı tatmin etmeyebilir böyle bir transferle o bölgeyi kapatmak,daha sonrasında birkaç maç kötü oynarsa herkes homurdanmaya başlar,malesef böyle bir taraftar kitlemiz var

Hucumcu sol bek olarak,

Martin Olsson'a yaklaşık 5m euro civarı bir bedel (4m£) belirlenmiş Stoke City talip.

Benoit Tremoulinas (Bordo-G.Saray maçlarında hatırlanır Gerets dönemi) savunması zayıftı o zaman Ali Akdeniz vari bilekleri vardı, neyse 2013'te bitiyor sözleşmesi 27 yaşında, sözleşme avantajıyla alınabilir.

Fabian Monzon alınabilir.

ve her zaman önerdiğim Gaetan Bong, ciddiyim cok yonlu bir oyuncu, siyahi Ergün Penbe.

Üst Alt