Matematik Bilgisi İyi Olanlar - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Matematik Bilgisi İyi Olanlar

bir kac soru tarzi cozunce konuyu hallettim sanma, yapamadigin soru tarzlarini cozumleriyle birlikte biriktir

sorun tarzi ezberle bol bol deneme coz, konulari kisa surede bitir ve bilgilerini surekli tazele

ve ezberci sistem diye yakinma, pek bi ise yaramiyor :D

Konuyu açan arkadaş matematik de sorun yaşıyorum diye konu açmış ama hangi konuda?
Matematik alanı baya geniş.

11011 en basitinden mesela bunun sonucu 27 oluyor. Bu nasıl 27 oluyor mesela biliyor mu? Demek istediğim sorunun detayına girmeden sorun yaşıyorum demek cevap vermek isteyen kişiler için zor.
Çok teknik girmişin bea Hacı

Berke arkadaşımın konusuna ekşiyorum kusuruma bakmasın. İngilizce konusunda da benim ciddi yardımlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar. Yalnız İngilizce konuşulan bir ülkede bulunup orada pratik yapmak çözümü dışında olsun. Mesleğim konusu gereği dil işini çözmeliyim. Kaldi ki meslek ile ilgili olmasa bile ben yabancı bir dil öğrenmek istiyorum. Çok hevesliyim. Acaba ne yapabilirim? Ya da ne yapmalıyım?

Hayri kardeşim düzgünce öneri sunacaksan başım gözüm üstüne. Yoksa alaya dalgaya alma lütfen.

Temelin yok demek ki,o yüzden sana öyle geliyor.En temelden başla o konulara.Sayılarda bir sıkıntı var mı?Sayılarda problem varsa çarpanlara ayırmada da zorlanman normal.Birikimli ilerleyen bir ders Matematik.

Sayılar iyi sıkıntı yaşamıyorum hiç. Deneme sınavlarına giriyordum sene içinde farklı dersanelerin 2 kez Türkiyede ilk 50'ye bile girmişliğim vardı 48 neti görmüştüm Matematikte. Heralde sıkıntılı değildir temel ?

Konuyu açan arkadaş matematik de sorun yaşıyorum diye konu açmış ama hangi konuda?
Matematik alanı baya geniş.

11011 en basitinden mesela bunun sonucu 27 oluyor. Bu nasıl 27 oluyor mesela biliyor mu? Demek istediğim sorunun detayına girmeden sorun yaşıyorum demek cevap vermek isteyen kişiler için zor.

Belirttim zaten Çarpanlara Ayırma(Küp açılımları),Hareket Problemleri,Permütasyon-Kombinasyon,Fonksiyon. Matematikte bunlar problemli. Geometri ve Sayısal Mantık zayıf

Dediğin gibiyse,çarpanlara ayırmada falan zorlanman ilginç bir olay.

Yapamadığın birkaç soruyu atabilir misin misalen,merak ettim de.

Evde değilim şuanda hani şu terim ekleyip çıkarmalar oluyor ya o ve küp açılımları. Küp açılımlarını sormadı şimdiye kadar ÖSYM bize ama yinede yapamıyorum. Tam Kare ve İki Kare Farkı falan onları büyük oranda yapabiliyorum. Onların içinden en sıkıntılısı Hareket Problemleri. Yok mudur kısa yol veya korsan çözüm ?

Evde değilim şuanda hani şu terim ekleyip çıkarmalar oluyor ya o ve küp açılımları. Küp açılımlarını sormadı şimdiye kadar ÖSYM bize ama yinede yapamıyorum. Tam Kare ve İki Kare Farkı falan onları büyük oranda yapabiliyorum. Onların içinden en sıkıntılısı Hareket Problemleri. Yok mudur kısa yol veya korsan çözüm ?

Sorusuna göre değişir işte.Soru atarsan onun üzerinden bakalım.

Üst Alt