# Mehmet Aurelio - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Mehmet Aurelio

Cevap: # Mehmet Aurelio

Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK), Mehmet Aurelio'nun Fenerbahçe'ye 5 milyon 250 bin dolar ödemesini kararlaştırdı!..

Aurelio, geçtiğimiz yıl sarı lacivertli takım opsiyon hakkını kullanmasına rağmen, Real Betis tarafından bonservis bedeli ödenmeksizin transfer edilmişti.

Aurelio'nun CAS'a itiraz hakkı bulunuyor!..

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun konuyla ilgili kararı şöyle:

- Davacının talebinin kabulü ile net 5.250.000,00-USD'nin aynen veya fiili ödeme tarihindeki T.C. Merkez Bankası Kurları esas alınarak hesaplanacak Türk Lirası karşılığının davalı futbolcudan tahsil edilerek davacı kulübe ödenmesine,

- Davacı kulüp tarafından yatırılan 72.765,00-TL peşin harcın davalıdan tahsil edilerek davacıya ödenmesine; 72.765,00-TL bakiye harcın davalıdan tahsil edilerek irat kaydedilmesine,

- Davacı vekil ile temsil edildiğinden kabul edilen miktar üzerinden 61.426,50-TL vekalet ücretinin davalı futbolcudan tahsil edilerek davacı kulübe ödenmesine,

- Yargılama gideri 80,00-TL'nin davalı futbolcudan tahsil edilerek irat kaydedilmesine,

- Tarafların sair taleplerinin reddine oybirliğiyle karar verilmiştir.

"Fener'e 1 kuruş ödemeyiz"

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun Mehmet Aurelio davasında Fenerbahçe'yi haklı bulması ve Milli futbolcuyu 5.250.000 Dolar tazminat ödemeye mahkum etmesine çok sert tepki geldi !..

Best FM'den Özkan Öztürk'e konuşan Aurelio'nun menajeri Bayram Tutumlu, Fenerbahçe'ye 1 kuruş bile ödemeye yapmayacaklarını ve gayet rahat olduklarını söyledi. TFF'nin kararının önemli olmadığını ve CAS'a yapacakları başvuruda gülen tarafın kendileri olacağını ifade eden Tutumlu "Fenerbahçe, Avrupa'da bu davayı kazanamayacağını ve sadece Türkiye'de istediği kararı aldıracağını bildiği için TFF'ye başvurdu. Uyuşmazlık Mahkemesi de Fenerbahçe'nin beklediği şekilde karar aldı. Ancak Fenerbahçe bizden bir kuruş alamaz. CAS'a başvuracağız ve kazanan biz olacağız." dedi. Tutumlu, Uyuşmazlık Mahkemesi'nin belirlediği 5.250.000 Dolar'lık tazminat miktarı içinse "Hayal mahsülü" tanımlamasını yaptı.

(Ligtv.com.tr)

Bakalim ne olacak :)

Federasyonun Fenerbahçe'ye 5 milyon 250 bin dolar ödemeye mahkum ettiği Aurelio da küme düşme hattındaki Real Betis'ten G.Saray'a gelmeye hazır. G.Saray'dan ilk teklif aldığında "Fenerbahçe'den haber bekledim ama olmadı. Bu nedenle artık G.Saray'ı düşünebilirim" diyen yıldız futbolcu, geçtiğimiz günlerde tekrar görüştüğü sarı-kırmızılı yöneticilere şunları söyledi: "G.Saray'a 'hayır' diyemem. İspanya'ya geldikten sonra G.Saray'ın, Avrupa'da en az Fener kadar tanındığını gördüm. Biraz şaşırdım çünkü ben en büyük kulüp Fenerbahçe sanıyordum. G.Saray'ın bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum." FOTOMAÇ - Tuncay&Aurelio'dan G.Saray'a 'evet'

ne zannettin y.......:)

Fb'de oynaması benim için önemli değildir.Hem Türkiye'yi tanıdığı için hem de boşuna yabancı transfer etmemek için almalıyız.

bu parayı biz odeyelim aurelio yu alalım..hem tanıdıgımız bildigimiz kaliteli oyuncu hemde eski fenerli olmasından dolayı emre nin intikamı alınmış olunur...

arkadaşlar şimdi fox tv deki futbol programını izledim aurelio ile anlaşılmış kesin dedil.Ve nistelrooy da ise klubüyle anlaşılmak üzereymiş futbolcuda oynarım demiş

Şu andan sonra tek dileğim Aurelio nun cezasının cas tarafından kabul edilmesi ve mecburen fenere dönüp takım içinde huzursuzluk yaratması.

umarım gelmez aynı tarzda üstelik çok daha genç ve potansiyeli daha yüksek mehmet topal var. Onu satıp aurelio yu almak hiç mantıklı olmaz. Ayrıca adamın oynayabilceği yerler belli işte topu 5 kez dürtmeden pas atamayan ön liberolar artık bizi kesmez. Ya barış gibi hem çok koşacak gerektiğinde hücuma çıkacak bunun yanında çok top kazanacak ya da linderoth, ernst gibi topu çevirmeyi, pas yapmayı iyi bilecek. Sadece top kapan adamlar özellikle şu anki kadromuzda çok sırıtır biz topla oynamayı seven tarafız... Fenerde ve milli takımda başarılı oldu çünkü iki takımda oynatmamak üzerine oynuyor bu tip oyunlarda aurelio iş yapar ama bizim takım için iyi olmaz.

Barış, Topal gibi adamlara yönelmemiz lazım hem maliyetleri az hem başarıya ve paraya aç hem de potansiyeli olan gençler. Aurelio nun ne olduğu belli...

Üst Alt