# Mehmet Aurelio - Sayfa 78 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Mehmet Aurelio

Cevap: # Mehmet Aurelio

F.Bahçe'ye kötü haber!

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Fenerbahçe Kulübü ile eski oyuncusu Mehmet Aurelio arasındaki ihtilaf konusunda Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK) kararının oy çokluğuyla bozulmasına karar verdi.

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, kurulun bugün yaptığı toplantıda, futbolcu Mehmet Aurelio'nun, Fenerbahçe Kulübü ile arasındaki ihtilafa ilişkin olarak Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nun 8 Nisan 2009 tarihindeki kararına karşı başvurusunu içeren dosyayı incelediği belirtilerek, ''Yapılan müzakere sonucunda, ayrıntısı gerekçeli kararda belirtilmek üzere üyeler Deniz Tolga Aytöre, Mehmet Doğan ve Mehmet Yaya'nın karşı oylarıyla Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararının oy çokluğuyla bozulmasına, üye Tanju Güvendiren'in farklı gerekçesiyle kulübün tazminat talebinin oy çokluğuyla reddine'' ifadelerine yer verildi.

-UYUŞMAZLIK ÇÖZÜM KURULU'NUN 8 NİSAN 2009 TARİHLİ KARARI-

Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu (UÇK), 8 Nisan 2009 tarihinde yaptığı toplantıda, İspanya'nın Real Betis takımına giden Mehmet Aurelio'nun, eski kulübü Fenerbahçe'ye 5 milyon 250 bin dolar ödemesine karar vermişti. Kurul, Fenerbahçe'nin geçen sezon sonunda opsiyon hakkını kullanarak, sözleşmesini 1 yıl daha uzattığı, ancak opsiyon hakkının kendisini bağlamadığı gerekçesiyle sarı-lacivertli takımdan ayrılıp bonservis bedelsiz İspanya'ya transfer olan Aurelio ile ilgili konuda, Fenerbahçe Kulübü'nü haklı bulmuştu.

UÇK'nin 8 Nisan 2009 tarihindeki karar metni şöyle: ''Davacının talebinin kabulü ile net 5.250.000 USD'nin aynen veya fiili ödeme tarihindeki T.C. Merkez Bankası kurları esas alınarak hesaplanacak Türk lirası karşılığının davalı futbolcudan tahsil edilerek davacı kulübe ödenmesine; davacı kulüp tarafından yatırılan 72.765 TL peşin harcın davalıdan tahsil edilerek davacıya ödenmesine; 72.765 TL bakiye harcın davalıdan tahsil edilerek irat kaydedilmesine; davacı vekil ile temsil edildiğinden kabul edilen miktar üzerinden 61.426,50 TL vekalet ücretinin davalı futbolcudan tahsil edilerek davacı kulübe ödenmesine; yargılama gideri 80 TL'nin davalı futbolcudan tahsil edilerek irat kaydedilmesine; tarafların sair taleplerinin reddine oy birliğiyle karar verilmiştir.''

20.08.2009

Kaynak : AA

Hani transfer dönemi bitmeden karar çıkmazdı,fenerasyon iş başındaydı.

Demekki boş şeylermiş... :)

Bu tip konularda sürekli boş konuşuyoruz kardeş.

Sürekli ezik bir psikoloji, sebebini de anlamak mümkün değil. Sanki bu takım bu ülkenin en kalantor, en kodaman, en köşebaşını tutmuş üç takımından biri değil. Altımızda ezilen Anadolu kuşlarının sayısını çıkaramazsınız. Ama yok, neymiş biz ezikmişiz, Fenerli federasyonmuş, şu bu.

Bitmez bu muhabbetler. Bu arada Aurelio idi konu. Bizim ilgi alanımızda mı bilmiyorum ama pahalı gelecekse gelmesin. Yoksa çökeceğiz. Her biri ki milyon avro artı prim artı maç başı filan alan bir sürü adam oldu. Üç yıl boyunca karşılıksız ödenecek beşer milyon avro da cabası. Artık biraz durulalım.

Aurelio'yu nasıl istemezsiniz arkadaşlar..

Nesi bitmiş Aurelio'nun.. Geçen sene Betis'İn en etkili adamalrından biriydi. O sakatlandıktan sonra Betis maç kazanamadı küme düştü be..

Şu an elimizdeki tüm ön liberolardan iyidir Aurelio.

Ayrıca defanstan top çıkartma konusunda yaşadığımız bütün sıkıntılar sona erer. Servet-Zan bile kalsa topu oyuna sokmada sıkıntı çekmeyiz..

Aurelio gelirse topa sahip olma yüzdemiz %2-3 artar her maç..

Arda-Elano ikilisinin arkasını süpürecek tek adam Aurelio'dur..

Çok feci bir takım oluruz.. Tourre tadında adamdır.. Aman aman diyeyim inşallah..

Boservissiz ve yıllık 1- 1,5 milyon euro ya geliyorsa gelsin.

diğer hiçbir şartta gelmesin.

Aurelio gelirse Linderoth da gönderilir hem.

Arkadaşar bence Aurelio ile hiç ilgilenmedik ve onunla Bjk anlaştı dikkat ederseniz Denizli "Türk pasaportlu bir oyuncuyu kadromuza katabiliriz" demişti

Bence Aurelio Bjkye gidecek ama bakalım herşeyi zaman gösterecek

Boservissiz ve yıllık 1- 1,5 milyon euro ya geliyorsa gelsin.

diğer hiçbir şartta gelmesin.

Aurelio gelirse Linderoth da gönderilir hem.

Linderoth´dan bisey beklemek hayalden öteye gitmez..Futbol hayati bitti Linderoth´un..Artik gönderilmesi gerekiyor..Aurelio da Linderoth´un yerine en dogru secim olur...Olursa bugün acilanir zaten..Aciklanmiyorsa demek ki hic ilgilenmemisiz...

Okan, Aurelio ile KESIN olarak ilgilendik ve hatta ANLASMISTIK ...

AMA suan ne alemde bu transfer bilemicem. Rijkaard ister mi istemez mi en son gelecek hafta belli olur ...

Nerden biliyorsun nasıl bu kadar emin konuşabiliyorsun bildiğin bişey varsa bize de söyle renktaş.

Renktasim, eskiden gs1905 diye bi forum vardi. Belki bazilariniz bilir, orasi tabi bu arada kapandi, baska forum acildi fakat Baris Cenk Akkaya diye biri var ki suan bir cok forumda o konusuluyor. Haberleri ondan aliriz ve cokta guvenilir. Transferlerde yanilma payi cok dusuktur. Birde transfer haric baska bilgilerde veriyor, iste projelerimiz hakkinda falan filan. Ve kendiside Aurelio ile coktandir anlasildigini soylemisti bi aralar ama davanin sonucu bekleniyor demisti. Ya zaten bi kere Aurelio ile anlastigimizi anlamak pekte zor olmamali. Evet medyamiza guvenilmez ama herkez yazdi anlastigimizi. Orda burda yorumcular soyledi, sunucular soyledi vs vs. Yani bazi seyleri anlamak icin Einstein olmaya gerek yok (yanlis anlama renktas, sana gondermede bulunmuyorum, genel anlamda diyorum) ...

Renktasim, eskiden gs1905 diye bi forum vardi. Belki bazilariniz bilir, orasi tabi bu arada kapandi, baska forum acildi fakat Baris Cenk Akkaya diye biri var ki suan bir cok forumda o konusuluyor. Haberleri ondan aliriz ve cokta guvenilir. Transferlerde yanilma payi cok dusuktur. Birde transfer haric baska bilgilerde veriyor, iste projelerimiz hakkinda falan filan. Ve kendiside Aurelio ile coktandir anlasildigini soylemisti bi aralar ama davanin sonucu bekleniyor demisti. Ya zaten bi kere Aurelio ile anlastigimizi anlamak pekte zor olmamali. Evet medyamiza guvenilmez ama herkez yazdi anlastigimizi. Orda burda yorumcular soyledi, sunucular soyledi vs vs. Yani bazi seyleri anlamak icin Einstein olmaya gerek yok (yanlis anlama renktas, sana gondermede bulunmuyorum, genel anlamda diyorum) ...

Ferdi

Bende Gs1905e üyeydim Barış abiyi tanıyorum. Kendisi güvenilir biri ama sorun şu haberlerin %60-70ini menejerlerden alıyordu ve biliyorsun menejerlere güven olmuyor

Okan, sadece menajerler degil, cok onemli gazete arkadaslarida var. Birde camia'ya yakin ve icinden olanlarida taniyor kendisi.

Ama ben ona buna bakmam, farketmez bilgileri nerden aldigini. Genelde dedikleri dogru cikiyor, gerisini bosver :D

Olabilir elbette. Yani transfer bu, her an hersey degisebilir. O yuzden suan hala isteniliyor mu Aurelio bilemiyorum ...

Ya su istihbarat sefi abiniz,hangi forumda yazi yaziyor ,bir bilgi verseniz!scoutgs,sanki olacak gibi verdi caner haberini!

Ya bu takima hala transfer yapiyorsak demeki biz kitalararasi sampiyonlugu hedefliyoruz,muthis bir takim !dun f5 li arkadaslari cildirttim(maci 15dk ta bir degistiriyordu)ondan zevk ten kudurdum!be

Simdi ligtv’de dediler: Simdi floryada Galatasaray yonetimiz toplanti yapiyormus, ve supriz bir transfer gerceklesebilirmis.

alinti

Üst Alt