# Mehmet Ekici - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Mehmet Ekici

Doğru düzgün izleme fırsatım olmadı ama burada herkes sulanmış

Frikikten gol atabilir ama zaten bizde tonla frikikçi var. Önemli olan oyun içi pas kalitesi, oyun zekası , top kapma , tempo , çalım ve oyun görüşü.

Sizce bu alanlarda Selçuk'a bakarak üstün mü? Bize gelse orta saha problemimizi çözer mi? Benim için önemli olan bunlar.

Frikikten gol atacak diye düz oyuncuya ihtiyacımız yok , zaten orta sahamız statiklikten ve yumuşaklıktan neredeyse her maç eziliyor.Bize hareketli , kuvvetli ve adam geçebilen orta saha lazım.

Son düzenleme:
250003319.jpg

Sözlesmesi seneye bitiyor
Hamsilerde durum berbat, para eden herkes kacmanin yollarini ariyor
Ücreti 1.4 milyon euro
Takimda huzursuzluk yaratan Ekici'yi makul fiyatlara alabiliriz

Bazi sözde hucumcularin seneye garanti ücetleri: (alt yapilardaki adamlarda dahil edilmistir)
Ontivero 0.55
Berk 0.05
Endogan 0.25
Sercan 0.7
Oguzhan 0.05
Emre 0.5
Yasin 1.1
Olcan 1.8
Umut 1.85
Volkan 0.05
Furkan 0.5
Kerem 0.05

Mac basilarla birlikte 9 milyon euroyu buluyor bu maliyet. Hicbirsey yapmayip oturan Olcan'la Umut'un ücretine 3 tane yerli oyuncu alinir.

Biri de Ekici'dir..

Örnek hücum hatti:

OFFENSIVE MIDDLEFIELD: Sneijder-Mehmet
LEFT WING: Podolski-Bruma
RIGHT WING: Feghouli-Sinan
CENTRE FORWARD: Doumbia-Eren

Hepsi is yapabilecek kaliteli oyuncular. Bir sürü oyuncu doldurup da gereksiz yere para ödemeye gerek yok. Gerekirse döve döve göndereceksin gereksizleri. 25 kisilik temiz bir kadro görmeyeli epey oldu!

Abi hayal görmeyin allahaşkına. Feghouli'nin bonservisi elinde olabilir. Ancak piyasası inanılmaz yüksek bir oyuncu an itibarıyla.
Ha kariyer hedefleri düştüyse, yüzünü paraya döndüyse tutarsın maaşını getirirsin o zaman Türkiye'ye. Fakat Galatasaray'ın o durumu da yok. Maaş bütçemizi UEFA 65 milyon EU ile sınırladı. Dolayısıyla bizim bir oyuncuya şu sıralar 2 milyon EU vermemiz bile fazlasıyla lüks.
Mehmet Ekinci'ye gelirsek Trabzonspor bu adamı bırakmaz. Bırakır da 5-6 milyon EU'ya... Bu mali durumda 5-6 Milyon EU'yu ancak çok çok kilit bir futbolcuya verebiliriz.
En azından sözleşmesi bitmeden Mehmet'i almak biraz zor görünüyor mevcut konjoktürde.

Bizim kurtuluşumuz dümene scout ekibini geçirmekte. Sinan, Carole tarzı transferler yapacaklar. Onlarla çıkış arayacağız. Superlig son derece kalitesiz. Dolayısıyla 3-4 isabetli transferle Sneijder, Podolski gibi yıldızlarımızın maksimum verimde oynayabileceği dinamik ve çok koşan bir Galatasaray yaratabiliriz. Bu fark da bizi şampiyonluk potasına sokar.

Son düzenleme:
Sana kesinlikle katiliyorum, kadronun yarisiyla yollari ayirmamiz lazim. Mehmet ekici de iyi bir oyuncu, ilk senesinde iyidi, bu sene malesef sakatligindan dolayi pek oynayamadi, mehmet'in yaninda cavanda'yi da alabiliriz diye dusunuyorum, hizli bir sag bek, sag'dan bindirmeyi seven bir sag bek, linnes'den cok daha iyi.

Senin kadro'ya gelince, feghouli bizi kolay kolay tercih etmez, avrupa'da 1 yil olmayacagimiza gore baska bir takima gider diye dusunuyorum, fener de ilgileniyormus kendisiyle. Doumbia olabilir, cska moskova'da cok iyi isler yapti, cok hizli bir forvet ve son vuruslari gayet iyi, ayni Niasse gibi, ama roma az paraya birakmaz, anca kiralariz adami, Eren'i de alternatif forvet olarak kullanabiliriz.

Fb bu isi cok iyi yapiyor, her sezona max 17-18 oyuncuyla girip transfere odaklaniyorlar. Ancak biz uzun sureli sozlesmeler yaptigimiz icin transfer sezonuna 45 oyuncu ile girip onlari gondermeye calisiyoruz ve elde yeterli butce olmuyor.

65 milyon euro inanilmaz bir rakam. Sen ne diyorsun usta? Para yok ayaklarini gecelim. Aysal geldiginde borcumuz neredeyse daha fazlaydi. Trabzon'daki kaos durumu nedeniyle cüzi sayilabilecek bir bonservis bedeline gelebilir. Silah zoruyla tutacak degiller bu oyuncuyu. Üstelik bunlarin taraftar forumunda cok ciddi elestirenler gördüm.

Oradaki isimler sadece örnek. Feghouli gibi birini almaya kalksan sadece bonservisi 10M€, kaldi ki 3 sene icin 3'er milyon euro net para 9m€ yapar. 2 milyonda imza parasi verirsen bonservisi 2m gelmis oluyor, toplam maliyeti de sadece bonservis bedeli ediyor. Biz bu yüzden bedelsiz adamlara yönelelim diyoruz. Herkes haril haril bedava adam alip duruyor. Inter mesela simdiden almaya basladi kadrosuna göre kuvvetlendiriyor bölgeleri ucuz adamlarla. FFP transfer gelir giderlerine bakiyor. Ve bonservislerden fazla zarar etme lüksümüz yok.

Ünal Aysal döneminde UEFA'dan ceza almamıştık henüz.
65 milyon EU inanılmaz para ancak şu an yanılmıyorsam Galatasaray takımının maaş yükü 63 milyon EU kadar. Dolayısıyla öyle ona 3 buna 5 verelim diyecek durumumuz yok. En azından oyuncu göndermeden. Oyuncu göndermek demişken gönderebileceğin adamlar belli. Muslera, Sneijder, Podolski... Yani takımda azıcık top oynayan isimler. Öyle kolay değil yani Dzemaili'yi falan göndermek. O nedenle büyük transfer beklemek hayalcilik. Aksi taktirde UEFA yasaklarına uyulmazsa bu defa 5 senelik cezaya kendimizi hazırlamamız gerekecek. Son 20 sezondur kar etmeyen Galatasaray kar eder hale gelmek zorunda önümüzdeki sezon. O nedenle unutun bence böyle transferleri. Gerçekçi olursanız hayal kırıklığına uğramazsınız.

Doğru düzgün izleme fırsatım olmadı ama burada herkes sulanmış

Frikikten gol atabilir ama zaten bizde tonla frikikçi var. Önemli olan oyun içi pas kalitesi, oyun zekası , top kapma , tempo , çalım ve oyun görüşü.

Sizce bu alanlarda Selçuk'a bakarak üstün mü? Bize gelse orta saha problemimizi çözer mi? Benim için önemli olan bunlar.

Frikikten gol atacak diye düz oyuncuya ihtiyacımız yok , zaten orta sahamız statiklikten ve yumuşaklıktan neredeyse her maç eziliyor.Bize hareketli , kuvvetli ve adam geçebilen orta saha lazım.

Saydığın tüm özellikleri selçuk'dan üstün, ancak 11 için yeterli mi değil mi tartışılır.

Saydığın tüm özellikleri selçuk'dan üstün, ancak 11 için yeterli mi değil mi tartışılır.

Vay bee böyle yorum mu yazmışım

Açık olmak gerekirse bizim derdimize derman olacak kişi bence Ekici değil. Bize rakibi ısıran , yıpratan biri lazım. Aynı zamanda tekniği iyi olacak. Selçuk ciddi ciddi bitmiş. Forvete Ronalda , sağ tarafa Messi koy ama yinede bir bok olmaz Selçuk olduğu. Orta sahan güçlü değilse geri kalan mevkilerin önemi yok bence

Üst Alt