Mehmet Helvacı: "Galatasaray'a mahkeme tarafından kayyum atanabilir" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Helvacı: "Galatasaray'a mahkeme tarafından kayyum atanabilir"

Galatasaray’ın eski yöneticilerinden olan Hukuk Profesörü Mehmet Helvacı, Başkan Mustafa Cengiz’in açıklamalarını değerlendirdi. Mahkemenin ibrasızlık kararının durdurulması yönünde karar vermemesi halinde seçime gidileceğini söyleyen Helvacı, “Burada mahkeme, seçim yapılması için mevcut yönetim kurulunu da yetkilendirebilir, kendi atadığı kayyumu da görevlendirebilir” ifadelerini kullandı. Helvacı ayrıca Mustafa Cengiz’in seçim kararı alması gerektiğini de sözlerine ekledi.

5c99f9b0ae298b50e755e59c

Galatasaray eski Yönetim Kurulu Üyesi ve Hukuk Profesörü olan Mehmet Helvacı, Başkan Mustafa Cengiz’in dün yaptığı açıklamaları İHA'ya değerlendirdi. Cengiz’in hukuki yollara müracaat edeceğini söylemesi üzerine konuşan Helvacı, “Başkan hukuki yollara gideceğini söyledi. 1 ay içindeki süreçte ibrasızlık kararının durdurulması yönünde bir karar alabilirse, o zaman herhangi bir kayyum tehlikesi olmaz. Ancak bir durdurma kararı alamazsa ve koruyamazsa, seçimi yapma konusunda da bugünkü çizgisini sürdürürse, 1 ay sonunda birileri seçimin yapılması için mahkemeye müracaat edebilir ve mahkeme de bu yönde karar verebilir. Mahkemenin bu yönde karar vermesi durumunda da mevcut yönetim, seçimin yapması için yetkilendirilebilir. Ancak burada mahkeme, kendi atayacağı birisini de seçimi yapmakla görevlendirebilir” diyerek kayyum atanabileceğini ifade etti.

“Ben olsam, durdurma kararı alsam da seçime giderdim”

Başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin kendisini haklı gördüğü için mahkeme yoluna gittiğini söyleyen Mehmet Helvacı, “Ancak bu durum çatışmayı derinleştirecektir. Galatasaray Başkanı ve yönetimi Galatasaray’ı birleştirmek için hareket etmelidir. Bizim görevde olduğumuz dönemde bizim yönetimimiz de benzer bir durum yaşadı. Burada egoyu geri çekip, ‘Böyle bir talep var’ diyerek seçime gitmek gerekir. Ben başkanın yerinde olsam, mahkemeden durdurma kararı alsam da seçime giderim. Seçimde de aday olurum ve 2 bin 500 oyu tekrar alırım. Buralarda daha demokratik ve yumuşak yaklaşımlar gerekli. Bugün taraftar başka, genel kurul başka şey söylüyor. Taraftarı bu işe angaje etmek doğru değil. Galatasaray Kulübü, organları tarafından yönetilmektedir. Bu durum da taraftarı dışlamak anlamına gelmez. Hepimiz taraftarız. Yönetimle taraftarı birbirinden ayırmak gerekir. Taraftar tabii ki önemli” açıklamasını yaptı.

“Galatasaray’ın haklarını korurken Galatasaray’a zarar vermemek gerekir”

Adnan Polat’ın ardından Mustafa Cengiz’in de ibra edilmemesi sonrasında, bundan sonra göreve gelecek başkanlarda ibra korkusu olup olmayacağı sorusunu da yanıtlayan Mehmet Helvacı, “Bir korku olarak düşünülmemeli. Başkanlar ve yönetimler, tüm Galatasaraylıların nabzını tutarak hareket etmeli. Tüzük, 'Galatasaray’ı yönetirken kimseyi dışlamayın, ortak akıl oluşturun. Benim dediğim doğrudur fikrinden uzaklaşın. Sizi destekleyen ve desteklemeyen genel kurul üyelerinin sesine kulak verin. Ilımlı bir yönetim gösterin' der. Başkanlara yüklenen görev bu. Geçmişte bizim tüzüğümüzde üyeler imza toplayıp seçime gidiyorlardı. Bu refleksler yanlış refleksler değil. Galatasaray elbette tüzüğü değiştirebilir. Ama bu tüzük böyle kaldığı sürece, tüzüğe uymak zorundayız. Bu olanların hiçbirisi Galatasaray’a fayda getirmez. Bu durumdan hızla uzaklaşmak gerekir. Burada asıl iş başkan ve yönetimlere düşüyor. Genel kurular kitle psikolojisiyle hareket eder. Hataya hatayla karşılık vermemek gerekir. Galatasaray’ın haklarını korurken Galatasaray’a zarar vermemek gerekir” şeklinde konuştu.

İHA

Umarım atanır. Hatta pek sıcak bakmasam da Katar'lı bir Arap şeyhine de kulüp satılabilir. En azından hisselerin yarısını alabilirler. Bu lisecilerden evladır.

....Burada egoyu geri çekip, ‘Böyle bir talep var’ diyerek seçime gitmek gerekir. Ben başkanın yerinde olsam, mahkemeden durdurma kararı alsam da seçime giderim.

Yaziklar olsun demek geliyor icimden. Yaziklar olsun.

Nerede var boyle bir talep??? Secim olmasi mi oylanmis da evet karari cikmis? Kumpas planlamissiniz acikca, onu da topu topu 350 kisinin onayi ile hayata gecirmissiniz. 350 kisi (liseci) istiyor diye mi secime gidecek Galatasaray? Yaptiginiz acikca kumpas cunku ibra etmeyerek Mustafa Cengiz'in aday olmasini da engelliyorsunuz. Secim falan istemiyorsunuz, kendi kliginizin gucunu ispatlama pesindesiniz. Ama gucunuzu degil ne kadar rezil olabileceginizi ispatladiniz.

Bugün taraftar başka, genel kurul başka şey söylüyor. Taraftarı bu işe angaje etmek doğru değil. Galatasaray Kulübü, organları tarafından yönetilmektedir. Bu durum da taraftarı dışlamak anlamına gelmez. Hepimiz taraftarız. Yönetimle taraftarı birbirinden ayırmak gerekir. Taraftar tabii ki önemli” açıklamasını yaptı.

Baska zaman olsa "dogru soylenmis" diyecegim ifadeler ama su ortamda ben bu cumleleri "Galatasaray Kulubunu biz liseliler yonetiriz, taraftar ancak bizim icin vardir" olarak anliyorum ister istemez.

Dun ben de secime gitsin diye dusunuyordum ama secime falan gitmesin, hatta mahkemeye bile gitmesin Baskan. Liseciler istiyorlarsa, bu isin pesini birakmayacaklarsa ibra edilmeme kararini gerekce gostererek kendileri gitsin mahkemeye. Insallah mahkeme de kayyum atar kulubun basina. Kulubun tarihine gecsinler.

Tekrardan seçime gidip seçimden daha güçlü çıkmalı. Tabii öncelikle bu rezil karar için durdurma kararı alarak yoksa aday olamayacak....

Osmanlı tokadı
Ribery, Marsilya'ya imza attı ama G.Saray rahat: Bir lira borcumuz yok Marsilya duvara çarptı, ödeyeceği ceza 10 milyon euro'yu da geçer.

G.Saray, Ribery'nin Marsilya'ya imza atmasının şokunu atlattı ve karşı atağa geçti. Yönetici avukat Mehmet Helvacı, "Ribery'ye bir lira borcumuz yok. Marsilya duvara çarpmıştır. Yasal tüm yükümlülüklerimizi yerine getirdik, sözleşmesinin feshedilmesi de mümkün değildir, Ribery geriye dönecek" dedi.

İBRANAME ELİMİZDE
Av. Mehmet Helvacı, "30 Mart tarihi itibarıyla Ribery'ye gecikmiş hiçbir borcumuzun olmadığını belirten, oyuncunun imzaladığı bir ibraname var" derken Marsilya'nın 10 milyon euro'luk bonservis bedelini ödemekle kurtulamayacağını iddia etti.

ONU GERİ GETİRECEĞİZ
Helvacı, Ribery'nin menajerler tarafından kandırıldığını ileri sürdü. Ribery'yi geri getirmek için her şeyi yapacaklarını belirten Helvacı sözlerini şöyle tamamladı: "Ancak G.Saray'da oynamak istemezse bunun bedelini de Marsilya ödemek zorunda."

DAHA İYİSİNİ ALACAĞIZ
Basın toplantısından sonra Florya'da başkan Özhan Canaydın ve teknik direktör Gerets bir araya geldi. Sportif direktör Bülent Tulun'un da olduğu görüşmede Canaydın'ın, "Ribery'nin yerine çok daha iyisini almak şart oldu" dediği öğrenildi.

G.Saray'ın danışıklı dövüşü!

G.Saray yönetimi olayı çoktandır bilmesine rağmen 10 milyon euro tutarındaki tazminat bedelini almak için sessiz kaldı. Marsilya daha önce G.Saray'a 7 milyon euroluk bir teklif yaptı. Sarı-kırmızılı yöneticiler taraftar baskısından dolayı Ribery'i satmayı kabul etmediler. Ancak Ribery'nin Marsilya'ya adım adım yaklaştığını bilmelerine rağmen, "Biz 10 milyon euro'yu böylece alırız. Bir taşla iki kuş vururuz" mantığıyla hareket etti.

Habere bak tek doğru cümle yok.

Umarım atanır. Hatta pek sıcak bakmasam da Katar'lı bir Arap şeyhine de kulüp satılabilir. En azından hisselerin yarısını alabilirler. Bu lisecilerden evladır.

Valla bende dahil birçok taraftar aynı görüşte,Katarlı arap çinli rus farketmez.Madem taraftara açılmıyor.Liseliler bizim diye diretiyor.Ne onların olsun ne bizim olsun.Bu ihtiyarlar yüzünden çevremde ne kadar Galatasaraylı varsa aynı düşünmeye başladı.

Üst Alt