Mercedes C | Bmw 3 | Audi A4 | Sizce Hangisi? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mercedes C | Bmw 3 | Audi A4 | Sizce Hangisi?

Cevap: Mercedes C | Bmw 3 | Audi A4 | Sizce Hangisi?

Audi iyi hoş araba ama hiç bir zaman bir Mercedes ve Bmw olamaz. Yanına bile yaklaşamaz.

Galatasaray+Fenerbahçe Mercedes+Bmw gibi.

Beşiktaş = Audi

Örnek böyle verilir. :D

Mercedes'in de bu segmentte 3.20D ile yarışabilecek aracı yok. Hatta 3.28i ile yarışacak araç da yok. Tabi herkes kendi tercihine ve beğenisine göre seçiyor orası ayrı ama BMW, bu segmentte fazla dominant.

C180 1.8 CGI dışında 3 serisine alternatif olabilecek bir araç bile yok piyasada bu segmentte.

Mercedes'in de bu segmentte 3.20D ile yarışabilecek aracı yok. Hatta 3.28i ile yarışacak araç da yok. Tabi herkes kendi tercihine ve beğenisine göre seçiyor orası ayrı ama BMW, bu segmentte fazla dominant.

C180 1.8 CGI dışında 3 serisine alternatif olabilecek bir araç bile yok piyasada bu segmentte.

C350 4 matic ne güne duruyor olm*

e90 kasayı daha çok severdim. Makyajlı pek içime sinmedi. O yüzden oyum Merco'ya.

Arabalarla eskisi kadar ilgilenmiyorum, daha dogrusu yeni cikanlarla ilgilenmiyorum. Ama yeni 3 serisinin yakit tuketimi digerlerinin yaninda dizel kadar iyi diyorlar.

BMW'yi insanlar eskiden spor ve agresif dizayni, motor sesi, egzos sesi, verdigi surus hissi ve yol tutusu icin severlerdi. Bu hala da boyledir. Mercedes ise konforda ve daha agir dizaynlariyla tutulurdu. Yani bu iki firmanin musteri kitleleri tamamiyle farkliydi ve birini suren digerine genelde gecis yapmazdi. Hele ki Mercedes'ciler, Mercedes'ten inip BMW'ye binmezlerdi, capulcu arabasi olarak gorurlerdi. Fakat BMW artik her platformda Mercedes'i gecmistir.

Yani kendi arabab diye soylemiyorum ama benim 98 model 740iL ile amcamin 2011 S550'si arasinda hic fark olmadigi gibi, benimkisi kesinlikle daha zevk veren bir araba.

Diger amcamda ise 2004 model S500 var. Kuzenimle arabalari yikatmaya gosturdugumuzde 20 milden 80 mile kada dokunduk ve benim uzerinde 240,000 mil olan 740iL burun farki atti S500'e. Devam etsek dahada acardi farki.

Hep diyorum, yeni ucuz araba alacagina, daha da ucuz eski bir BMW al keyfine bak. Cidden ayricalik bu arabalari kullanmak.

Normalde bu soruyu 2-3 ay önce sorsaydın BMW yeni kasa 3'ü çıkarmadan önce yani mercedes c derdim ama BMW yeni kasayı efsane yaptı bence mükemmel dolayısıyla oyum BMW'ye ....

Ankette A4 yerine A5 olsaydı oyum A5'e giderdi ama :)

lan sadece direksiyonlarına baksam mercedes derim. bambaşka bir şey lan o.

Tabiki zevkler tartışılmaz ama BMW'nin ön konsolunun yanında Mercedes'inki konuşulmaz bence ... BMW iç dizaynıda efsane yatı bu kasada ...

Hele o bombeli gelen ön kaputtan sonra kısık bakan farlar var yaaa off yemin ederim BMW'nin bu kasasına aşık olmamak elde değil ...

Keşke BMW 3'ün önü ve iç dizaynı ile Audi A5'in arkasını birleştirme olanağı olsaydı :p

İç dizayn olarak Mercedes mükemmel görünüyor.Dış görünüş olarak BMW diğerlerinden çok ileride.Mercedes'in iç konsepti Bmw 3'de olsa efsane olurdu hakikaten.Oyum Bmw'ye gitti herşeye rağmen.Mercedes'i Amg dışında pek beğenmiyorum niyeyse.

C350 4 matic ne güne duruyor olm*

Öncelikle Türkiye'de olmayan bir model ve fiyatıyla benim saydıklarımın fiyatını karşılaştır bir istersen, ne kadar abes bir örnek verdiğinin farkına varırsın.

En yakın verebileceğiniz örnek C250 AMG ki o da 3.28i'den yaklaşık 20 milyar daha pahalı ve 45 begir daha güçsüz. Kısaca her durumda BMW ile bu segmentte fiyat/performans/yakıt tüketimi bazında karşılaştırılan her araç FAIL sonucuna maruz kalacaktır. Fazla zorlamamak gerek.

Edit: Şimdi sen örneğin abes olmadığını savunursan diye de söyleyeyim; o zaman C63 AMG diyelim, hiç tartışmaya mevzu kalmasın mesela yani :D

Tabiki zevkler tartışılmaz ama BMW'nin ön konsolunun yanında Mercedes'inki konuşulmaz bence ... BMW iç dizaynıda efsane yatı bu kasada ...

Hele o bombeli gelen ön kaputtan sonra kısık bakan farlar var yaaa off yemin ederim BMW'nin bu kasasına aşık olmamak elde değil ...

Keşke BMW 3'ün önü ve iç dizaynı ile Audi A5'in arkasını birleştirme olanağı olsaydı :p

Efsanevi bir ic dizayndi bu.

17018_1024.jpg

Efsanevi bir ic dizayndi bu.

17018_1024.jpg

:) daha önceki mesajınızda belirtmiştiniz daha eski kasa bmw alırım ama yinede bmw ye binerim diye kesinlikle katılıyorum ... Bizdede şuanda 2006 e90 var aynı paraya 0 golf hatta 0 hyundai i30 fiyatları ( hatta ve hatta en dolu paketleri çok daha pahalı :) ) ... 100 kere sorsalar hepsindede ikinci el bmw'yi tercih ederim zira 0 araba takıntım yok hazzı ve keyfi paha biçilemez ...

Öncelikle Türkiye'de olmayan bir model ve fiyatıyla benim saydıklarımın fiyatını karşılaştır bir istersen, ne kadar abes bir örnek verdiğinin farkına varırsın.

En yakın verebileceğiniz örnek C250 AMG ki o da 3.28i'den yaklaşık 20 milyar daha pahalı ve 45 begir daha güçsüz. Kısaca her durumda BMW ile bu segmentte fiyat/performans/yakıt tüketimi bazında karşılaştırılan her araç FAIL sonucuna maruz kalacaktır. Fazla zorlamamak gerek.

Edit: Şimdi sen örneğin abes olmadığını savunursan diye de söyleyeyim; o zaman C63 AMG diyelim, hiç tartışmaya mevzu kalmasın mesela yani :D

İstanbul'da 10-15 tane var, nereye Türkiye'de olmayan model? :D

Ankara'da bile 4-5 tane hem C300 4 matic, hem de C350 vardır.

Mercedes'i savunmuyorum olm zaten ama Bmw'ye karşı modelleri var.

E46 baya güzel araba ama tamir isi bitmiyor arkadas.

Satip c klasse w 203 e falan gecmeyi düsünüyorum bakalim. Veya daha ufak uygun birsey.

İstanbul'da 10-15 tane var, nereye Türkiye'de olmayan model? :D

Ankara'da bile 4-5 tane hem C300 4 matic, hem de C350 vardır.

Mercedes'i savunmuyorum olm zaten ama Bmw'ye karşı modelleri var.

Benim bildiğim 350'nin AMG'si yok. Web sitesinde satışı da yok, sahibinde falan da bulunmuyor. :D Bulunsa da 250'si bu kadar parayken 350'sini düşünemiyorum. Yok savunuyorsun demiyorum da abes örnek vermişsin, C63 AMG de var ona bakarsan yani 500-600 küsür begir araç. Ama bu segmentte verilebilecek mantıklı fiyatlar dahilinde en iyi araçlar BMW'de bulunuyor. BMW almayacak olsam C180 1.8 CGI alırdım anca o kadar yani, o da küçük turbo motor yüzünden.

Benim bildiğim 350'nin AMG'si yok. Web sitesinde satışı da yok, sahibinde falan da bulunmuyor. :D Bulunsa da 250'si bu kadar parayken 350'sini düşünemiyorum. Yok savunuyorsun demiyorum da abes örnek vermişsin, C63 AMG de var ona bakarsan yani 500-600 küsür begir araç. Ama bu segmentte verilebilecek mantıklı fiyatlar dahilinde en iyi araçlar BMW'de bulunuyor. BMW almayacak olsam C180 1.8 CGI alırdım anca o kadar yani, o da küçük turbo motor yüzünden.

AMG paket her modelle opsiyonel paket verilmeyebiliyor. Aldıktan sonra ekstra para verip, 1-2 hafta bekleyerek kendin serviste yaptırabiliyorsun. C300 ile C350 arasında ki fark sanırım Avrupa ve Amerika versiyonları. C350 Amerika pazarı için üretilmiş. Türkiye'de olanların da göstergesi mil dizaynlı. Amerikan park'lar standart vs... O konuyu araştırmak lazım.

Ama tabi ki fiyat/performans olarak Bmw çok büyük adımlar atıyor.

M3 coupe kalkacak diyorlar dogru mu? M3 sedan, M4 coupe/convertible. Hemde tri-turbo 6 silindir. BMW yine vuracak 12'den, ama destan olmus M3 ismini yemeselerdi daha iyi olurdu.

Mercedes C - BMW 3 kıyaslaması dışında Mercedes - BMW kıyaslaması yapayım. BMW yi severim hoştur ama 2010 dan sonra çıkardığı kasalar birbirlerinin minyatürü olmuş hep. Yeni 5 Serisi 7 serisinin minyatürü, Yeni 3 serisi de yeni 5 serisinin minyatürü olmuş. En son çıkan BMW lerde 7,5 ve 3 serileri kaba taslak olarak dış görünüm itibariyle bir birlerinin çok benzeri sadece boyut farkı var yakıştıramadım BMW ye . Yeni BMW 5 serisi ile 3 serisini, 5 ile 7 serisini birbirinden zor ayırıyor insan uzaktan görünce. Sadece yakından boyut farkını görünce anlıyorsun ne olduğunu. 3 serisini biraz büyütüp 5 yapmışlar 5 i biraz büyütüp 7 yapmışlar yeni kasalarda. Bu yüzden bence 2004 - 20010 arasındaki E60 kasa 5 serisi yeni F10 kasa 5 serisinden daha iyiydi en azından 3 serisinden farkını kolayca ayırt edebiliyordun. Aynı şekilde E65 kasa 7 serisi de F01 kasa 7 serisinden daha iyiydi bence. Farklı segment kasaların arasında net belirgin farkı görebiliyordun eskiden.

Ama Mercedes'in son kasalarında böyle değil mesela. Bir C serisi ile E serisi arasında zibilyon tane fark var. Aynı şekilde bir E serisi ile S serisi arasında milyon tane fark var. Hatta C ile CLS arasında dünyanın farkı var. Kasalar birbirinden çok farklı ve hepsi özgün. E serisinde C den esinti bulamazsın S serisinde E den esinti bulamazsın çizgileri çok farklı . Adamlar uğraşmış birbirinden çok farklı segment kasalar çıkarmış BMW gibi birbirinin minyatürü değil kasalar.

özet: BMW'nin 2010 dan sonra çıkardığı kasalar olmamış bence

..bmw cok cabuk kasa değiştiryo yada makyaj yapıyor.2011 de alanların elinde patladı 3 serileri.hatta 2012 lerin bazıları bile.mercedes öyle değil..artı mercedesin 2.eli herzaman daha kuvetli.bwm kadar değer kaybetmiyor.

..benim favorin audi.tfsi motor su an dünyanın en iyi motoru

Üst Alt