Mertan'ı ilk 11 de görmek istiyoruz! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mertan'ı ilk 11 de görmek istiyoruz!

Cevap: Mertan'ı ilk 11 de görmek istiyoruz!

Abi Mertan Mertan diyorsunuzda, ben sahsen gormedim bu kardesimizi.

Yanlis soyle dusunun.. Servet/Zanin yeri herhangi bi futbolcuyla rahat dolardi yani.. sukurki.. Semih gibi saglam bi Kaya var simdi orda..

Onun disinda.. Mertan.. Rierayida aratmaz, kazimida kanimca, simdiki performansina bakarak.. ama biz bu cocuktan.. bizim takimi kurtarir diye bel baglamamiz lazim, ofansif oynayan oyuncu daha baska, defansif oynayan oyuncu daha baska.. genc olarak defansif oyuncu olmasi daha avantajli diye dusunuyorum, biraz oyun kura bilirse, birazda mucadele edebiliyorsa tamamdir.. ama bi kanat oyuncusundan beklentiler oldukca fazla olur, adam eksiltme, sut cekme, iyi oyrta kesme vs vs.. bunlar genc bi cocuk icin kolay degil, onun icin hemen bu arkadasi surup yok etmemek lazim.. zamani gelince kademe kademe fatih hoca Mertani alistiracaktir As takima..

Sence Sabri yokken oynamasın, yoksa taraftar genç futbolcuyu bir maçta arenanın ortasında asar. Fizik mizik yok teranaları falan başlar. Sabri olsa aynı kuvarda yükü azalacaktır, daha iyi bir başlangız yapacaktır. Sabri hiç bir iş yapmayan Kazım ve Eboue'nin takıma destek açıklarını kapatmaya çalıştığı için sakatlandı aslında.

Sence Sabri yokken oynamasın, yoksa taraftar genç futbolcuyu bir maçta arenanın ortasında asar. Fizik mizik yok teranaları falan başlar. Sabri olsa aynı kuvarda yükü azalacaktır, daha iyi bir başlangız yapacaktır. Sabri hiç bir iş yapmayan Kazım ve Eboue'nin takıma destek açıklarını kapatmaya çalıştığı için sakatlandı aslında.

ironimi renkdas? Sabri kendi kaptirdigi top yuzunden sakatlandi..

Kazim kotu, Eboue iyi degil ama kotude degil suanda..

ironimi renkdas? Sabri kendi kaptirdigi top yuzunden sakatlandi..

Kazim kotu, Eboue iyi degil ama kotude degil suanda..

İroni değil genç futbolcunun iyiliği için yazdım. Bence Eboue ve Kazım gibi hazırcı ve hantallarının oynadığı sağ kulvarda başarılı olamaz. Eğer iyi bir başlangıç yapmak istiyorsa Sabri'nin iyileşmesini beklemeli. Taraftar genç menç demez arananın ortasında asar. Elano'ya falan verilen 40 maçlık şansın 40'ta biri bile fazla gelir taraftara.

İroni değil genç futbolcunun iyiliği için yazdım. Bence Eboue ve Kazım gibi hazırcı ve hantallarının oynadığı sağ kulvarda başarılı olamaz. Eğer iyi bir başlangıç yapmak istiyorsa Sabri'nin iyileşmesini beklemeli. Taraftar genç menç demez arananın ortasında asar. Elano'ya falan verilen 40 maçlık şansın 40'ta biri bile fazla gelir taraftara.

Abartma be olum abartma ya.Semih konusunda asla birdaha oynamaz adım gibi eminim mili takım stoperlerini oynatırlar görürsünüz diyordun.Ne oldu peki ? Tamam oynasın diyenlerin yüzde 90 nı haberdar değildi adıını bile bilmiyorlardı ama abartıyorsun sende. Çıksın oraya o taraftar kolay kolay asmaz genç oyuncusunu stadda.Ha forumda çok troll var onlar iyi oynasada asar orası başka ama onları ipleyen kim.

Abartma be olum abartma ya.Semih konusunda asla birdaha oynamaz adım gibi eminim mili takım stoperlerini oynatırlar görürsünüz diyordun.Ne oldu peki ? Tamam oynasın diyenlerin yüzde 90 nı haberdar değildi adıını bile bilmiyorlardı ama abartıyorsun sende. Çıksın oraya o taraftar kolay kolay asmaz genç oyuncusunu stadda.Ha forumda çok troll var onlar iyi oynasada asar orası başka ama onları ipleyen kim.

Abartmıyorum. Örnek: Emre Çolak. Kaç dakika oynama fırsatı verildi ki, bundan bir şey olmaz diye kenara atıldı taraftar tarafından. Oysa bu taraftar 40 maç sahada gezen Elano'ya 40 maç şans vermişti. Fizik mizik diye çocuğu bitirdiler. Oynatılsın, Kazım'ın, Eboue'nin, Riera'nın açıklarını kapatmak için deli dana gibi koştursun Mertan. Sonra da taraftar tarafından 'bal yapmayan arı' diye hakaret edilsin. Bunlarda oldu, bunlarıda yaşadık.

Semih Semih diye bir tarafımızı yırtarken bize bir taraflarıyla gülenler, şimdi bizden çok Semihçi oldu. Ne oldu Semih süper futbolcumu oldu ? Hayır önünde çok yol var. Hatada yapacak, golde yedirecek, kartta görecek, penaltıda yaptıracak ama zamanla o mevkiiyi en iyi o dolduracak. Mertan içinde aynı şeyleri düşünüyorum. Koşmayan mücadele etmeyen, her maç takımını 10 kişi oynatan Kazıma sabretmektense, Aydından patlama beklemektense koşacak, basacak ama bazen hatalı orta yapıp ofsayta düşecek, gol kaçıracak, zamanlama hatası yapacak bir Mertana bütün taraftar sabreder. En azından koşar takımını eksik oynatmaz ve taraftar hep arkasında olur. Galatasaray taraftarı alt yapıdan çıkan futbolcusuna her zaman destek vermiştir.

Abartmıyorum. Örnek: Emre Çolak. Kaç dakika oynama fırsatı verildi ki, bundan bir şey olmaz diye kenara atıldı taraftar tarafından. Oysa bu taraftar 40 maç sahada gezen Elano'ya 40 maç şans vermişti. Fizik mizik diye çocuğu bitirdiler. Oynatılsın, Kazım'ın, Eboue'nin, Riera'nın açıklarını kapatmak için deli dana gibi koştursun Mertan. Sonra da taraftar tarafından 'bal yapmayan arı' diye hakaret edilsin. Bunlarda oldu, bunlarıda yaşadık.

Emre konusunda adına besteler yaptı bu taraftar takıma monte edilmesini taraftar çok istedi..İki şeyi birbirinden ayıralım forum ve staddaki taraftarın bu konulara yaklaşımı çok farklı burada vitaminsiz hazır değil denir (ki bende çok yetenekli olduğunu ve geleceğin yıldızı olabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünsemde fiziği gereçekten çok yetersiz) ama tersi olarak genç oyuncuların tribünlerde yerin dibine sokulduğunu hiç görmedim genç oyuncuları orada en iyi destekleyen takımda yer almasını isteyen oynatılınca iyi destek veren bir taraftar topluluğu var.Mertan'a gelince Bjk maçındaki Kazım dan sonra kötü bile oynasa en çok eleştiren adamların bile destekleyeceğini isteyeceğini düşünüyorum.

En azından koşar takımını eksik oynatmaz ve taraftar hep arkasında olur. Galatasaray taraftarı alt yapıdan çıkan futbolcusuna her zaman destek vermiştir.

Aynı düşünüyoruz abi buradakine bişey diyemem ama tribünler herzaman genç oyuncusuna destek verir arkasında durur.

:tiphat: Bumudur budur. Aklın yolu bir.

Emre konusunda adına besteler yaptı bu taraftar takıma monte edilmesini taraftar çok istedi..İki şeyi birbirinden ayıralım forum ve staddaki taraftarın bu konulara yaklaşımı çok farklı burada vitaminsiz hazır değil denir (ki bende çok yetenekli olduğunu ve geleceğin yıldızı olabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünsemde fiziği gereçekten çok yetersiz) ama tersi olarak genç oyuncuların tribünlerde yerin dibine sokulduğunu hiç görmedim genç oyuncuları orada en iyi destekleyen takımda yer almasını isteyen oynatılınca iyi destek veren bir taraftar topluluğu var.Mertan'a gelince Bjk maçındaki Kazım dan sonra kötü bile oynasa en çok eleştiren adamların bile destekleyeceğini isteyeceğini düşünüyorum.

Meşe bir gün saza demiş :

" Doğrusu Tanrı size gadirlik etmiş.

Minnacık bir serçe konsa üstünüze beliniz bükülüverir.

Suları ürperten seher yeli baş eğdirir size..

Bir de benim şu dağ gibi gövdeme bak !

Güneş bile zor giriyor içime , fırtına dallarıma oyuncak..

Her esen yel sana bora , bana kasırgalar meltem..

Bari gelip gölgemde yaşasan da üzerine kanat gersem.

Ama sizin soyunuz nedense gider sulu rüzgarlı yerlerde biter..

Acıyorum sizlere , doğa haksızlık etmiş sazlara.."

" İyi yüreklisin " demiş saz meşeye.

Eksik olma ama bizim için üzülme.

Benden çok sen kork rüzgardan.

Ben eğilirim kırılmam..

Doğru bugüne kadar dayanmışsın , dimdik durmuş , boyun eğmemişsin..

Ama sertin serti var , bakarsan bir gün sen de rastlarsın.

Demeye kalmamış rüzgar patlamış , öyle bir karayel ki ..

O güne dek kimse rastlamamış böylesine.

Rüzgarların anası kuzey , en azgın oğlunu salmış dünyaya..

Saz eğilmiş , meşe dayanmış, karayel arttıkça artmış.

Sonunda birdenbire gelmiş meşenin hakkından..

Göklere değen başını sermiş yere , köklerini çıkarmış yedi kat yerden..

La Fontaine

Semih Kaya gibi Mertan'ın da ilk 11'de olması gerekir. Galatasaray tüm başarılarında yıldızı G.Saray'da parlamış oyuncularla başarılı oldu. 1988 kadrosu, 1993 kadrosu, 2000 kadrosu ve son şampiyonluğumuzu getiren( Kalli dönemi ) yerli oyuncular.

Bu hafta kazim sakatti ama aydin ilk 11 de idi... Mertqn yine seyrici idi... Fatih terim bu takimi taktik olarak geri goturmeye basliyor...

Üst Alt