Mete İkiz | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mete İkiz

mete-ikiz-B.jpg

1968 yılında İstanbul'da doğan Mete İkiz, Avusturya Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmasının ardından, ABD'nin Boston şehrinde bulunan Bentley Üniversitesi'nden finans alanında MBA üst lisans derecesi aldı. Doğu Avrupa, Balkanlar ve Türkiye'de şirketlere ortak olarak yatırım yapan uluslararası bir finansal ortaklık fonunun Yatırım Direktörü olan Mete İkiz, fonun portföyünde yer alan şirketlerin Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Çalışma hayatına Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Kurumsal Finansman Bölümü'nde başlamış olan Mete İkiz, TSKB'den sonra Yapı Kredi Kurumsal Finansman Bölüm Başkanı olarak birçok önde gelen şirket satın alınması, halka arz ve özelleştirme projesine imzasını atmış yatırım bankacılığı ekibini yönetti. 2000 yılında Galatasaray Spor Kulübü'ne üye olan Mete İkiz, 2006 yılından itibaren Divan Kurulu Başkanlığı'nın Kulübün çeşitli proje ve çalışmaları hakkında Kulüp üyelerini bilgilendirmeye yönelik olarak kurmuş olduğu 12 farklı komitede görev alarak Kulüp bünyesinde birçok projede faal olarak yer aldıktan sonra, 2011-13 yılları arasında Kulübün Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Yıllardır bir hobi olarak sürdürdüğü futbol ekonomistliği kapsamında uluslararası futbol endüstrisi ve futbolda şirketleşme modelleri hakkında çeşitli çalışmaları bulunan Mete İkiz'in makaleleri günlük gazete ve futbol web sitelerinde yayınlanmakta olup, birkaç üniversitede Futbol Endüstrisi ile ilgili konferanslar vermektedir. Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği'nin (TKYD) üyesi olan Mete İkiz, TKYD bünyesinde "Kurumsal Yönetim ilkeleri Işığında Türk Futbol Kulüpleri Yönetim Rehberini hazırlayan komitede yer aldı. İngilizce ve Almanca bilen Mete İkiz, evli ve bir çocuk babasıdır.

senden hesap soran taş olur

ekonomi dediğin an mete bey yaklaşık 2 saat aralıksız konuşuyor

yönetimdeki en iyi isim

başkandam bile iyi

Üst Alt