Mevcut Kadro 3-5-2 Oynamalıdır - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mevcut Kadro 3-5-2 Oynamalıdır

Başlıkta da belirttiğin gibi mevcut kadroyla oynanabilecek en iyi sistem 3-5-2'dir.Sizi bilmem ama ben artık sağ bekte ne depara kalkamayan Sabri'yi ne de pas atmayı bilmeyen Cavanda'yı izlemek istemiyorum.4'lü defansta her maç gol yememizin asıl sebebi beklerdir.
Hücumda da sadece Bruma'nın ayağına bakmamızın sebebi tek forvettir.Bu kadroyla rakibi ortadan da delebiliriz.Duruma göre Yasin'in yerine Linnes'i,Selçuk veya Sneijder yerine De Jong'u deneyebiliriz.

Bu sistemde Tolga'nın görevi sadece defansif orta saha olmalı bu sayede skor için Tolga'nın uzaktan şutlarından ümit etmekten de kurtulmalıyız.Forvet hattında duruma göre Podolski,Eren,Sinan üçlüsünü rotasyonlu olarak kullanırız.2-3 maç denersek en azından gol yeme sorununun büyük ölçüde kalktığını görürüz.

Bana şu tarz kanat oyunculari ile 3-5-2 oynayan bir takim gosterir misin?

Böyle birsey mumkun degil.
Boyle bir öneride bulunurken önce 3 defansla oynama işini(3-5-2, 3-4-3) basari ile yapan diger takımlara bir göz at istersen.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3 5 2 nin kanatları o kadar ofansif olmaz motor olursun ama hayalimde hep şöyle bi takım var :D
Muslera
Chedjou Serdar Hakan
Linnes Ciğerci De Jong Carole
Sneijder Bruma
Podolski

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3 5 2 nin kanatları o kadar ofansif olmaz motor olursun ama hayalimde hep şöyle bi takım var :D
Muslera
Chedjou Serdar Hakan
Linnes Ciğerci De Jong Carole
Sneijder Bruma
Podolski

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu kadro ile Bruma yolunu şaşırır sneijder ile carole'ye de çalım atar sol kanatta oyun sıkışınca

Sistemin en önemli "Wingback" yokluğu ve stoperlerin vasat kalitesi ile 3-5-2'yi ancak FİFA 17 de oynarsın.

Nedenler:

1.
3-5-2 için, Yasin ile Bruma yı yaz mısın...insaf Renkdaş. Futbol bilgin hakkında iyi bir referans değil..

Yasin ve Bruma 442 Kanat'lar da bile zorlanır iken, sen 3-5-2 yapmışın, bizim ancak 4-3-3 Atak Forvet oynayacak Oyuncuları.

2.
Onu da geçtim... 3-5-2 daki Santraforlar öteki sistemlere göre biraz daha dinamik ve hızlı olmalı (en azından birisi).

Hem Podolski hem Eren çok yavaş ve statik Oyuncular bu görev için.

3.
Hem iki ağır ve defansa yardım etmeyen Santraforlar, hem 4-3-3 Kanatlar, hem Selçuk&Sneijder...

Takım Direnç ve Defans Kabiliyeti "4o4 Error" verir. Zaten kolay Gol yiyen Takım daha da...

~Pablo Emilio Escobar Gaviria~

Son düzenleme:
Conte'nin juve de oynattigi 3-5-2 ve Chelsea'de oynattigi 3-4-2-1 son dönemde tutan bir sistem

Dogru cizgi oyunculari ile bu sistemi oynamak zor degil bence

Sistem fark etmez. Bu oyuncularla istedigin sistemi oyna. Bu Form grafigi ile hic bir sey olmaz.
Cünkü dizilis sorun degil.

Başlıkta da belirttiğin gibi mevcut kadroyla oynanabilecek en iyi sistem 3-5-2'dir.Sizi bilmem ama ben artık sağ bekte ne depara kalkamayan Sabri'yi ne de pas atmayı bilmeyen Cavanda'yı izlemek istemiyorum.4'lü defansta her maç gol yememizin asıl sebebi beklerdir.
Hücumda da sadece Bruma'nın ayağına bakmamızın sebebi tek forvettir.Bu kadroyla rakibi ortadan da delebiliriz.Duruma göre Yasin'in yerine Linnes'i,Selçuk veya Sneijder yerine De Jong'u deneyebiliriz.

Bu sistemde Tolga'nın görevi sadece defansif orta saha olmalı bu sayede skor için Tolga'nın uzaktan şutlarından ümit etmekten de kurtulmalıyız.Forvet hattında duruma göre Podolski,Eren,Sinan üçlüsünü rotasyonlu olarak kullanırız.2-3 maç denersek en azından gol yeme sorununun büyük ölçüde kalktığını görürüz.

Bizim asıl sorunumuz orta açan kanat oyuncularmızın olmayışı bruma ,sinan,yasin,podolski bunlar topu alıp giden oyuncular ereni topla buluşturamıyoruz sıkıntımız bu

3-5-2 kanadı Bruma ve Yasin olmaz. Bruma bu sistemde yardımcı forvet veya yedek oturur. Sağ kenarda Cavanda bütün kanadı kullanabilecek fiziksel özelliklere sahip. Linnes de olabilir. Sol çizgide Carole biraz sırıtabilir, neticede hücumsal aksiyonları o kadar iyi değil ama o da katkı sağlayabilir. Aslında Telles'ten çok iyi 3-5-2'nin sol açığı olurdu. Brezilya'lı beklerin çoğu zaten 3-5-2'den gelme.

Muslera

Chedjou - Serdar - Hakan

De Jong

Cavanda / Linnes - Ciğerci - Wesley - Carole

Derdiyok - Bruma

Üst Alt