Mevki-ul Kaleci - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mevki-ul Kaleci

Cevap: Mevki-ul Kaleci

onuru alalım vereli 10 milyon.15 sene kaleci almayız

ya da 30 üstü bi kaleci alalım 2 sene dursun kalemizde

2013te onuru bedavaya alırız selçuk gibi hahaha

En iyi tercih tartışmasız Ruffier.

Şu andaki en iyi ikinci tercih de Muslera.

Diego Alves, Valencia'ya gitmeseydi onu da alabilirdik ama çok ağır kalıyoruz. Her takım kendi liglerindeki yerlileri toplamayı bitirdi bile.

Arkadaşlar istediğiniz adamın sadece ismini yazmaktansa nedenlerini özelliklerini +larını -lerini de bizimle paylaşsanız? Daha iyi öğrenme şansımız olur özellikleri bu şekilde

Boruc ilk istediğim adam.

Olmazsa yine adı çıkmış bir kaleci olsun yeter, Akınfeev türevi. Abuk subuk bir kaleci getirmesinlerde..

Ben italyan asıllı olduğum için kalbimde buffon var ama gelmesi çok zor diğer ismi geçen kaleciler 3 aşağı 5 yukarı aynı gibi

Kontejyanı yabancıdan yana kullanmamalı diye düşünüyorum. İyi Türk kaleci Demirel, Onur ve Sinan... var. En uygunu Sinan gibi.

Yabancı ismi geçenlerden sadece Buffon'u izledim videolar haricinde. O da çok zor.

Mevki-ül Kale'nin elemanları futbolda çok ilginç bir durumla iştigaldır.

Şöyle ki kale en az yetenek gerektiren mevkiidir. Pozisyon bilgisi ve refleksif hassasiyet gerektirir.

Ama bunlardan daha da önemlisi kaleci adamın motive olabilmesidir. De-Sanctis bizde oynarken nasıldı ? Napoli de nasıl ?

Isaksson Rennes'de bir dönem çok sivrilmişti. City de yokları oynadı.

Ezcümle kaleci adamın morali sağlam olacak aga kendine güvenildiğini bilecek. Volkan Demirel'in nelerini gördük yahu İtalyayla oynadıgımız maçta yanlış hatırlamıyorsam Ni natale'den yediği gol. Yapma Volkan 4 oldu replikleri. Ama adamda kendine hayvani güven var.

Camiasıda güvenince olay bitiyor. Bir anda kendini Dünyanın en iyi kalecilerinden sayıyosun.

Aykutta Ufukta kendinde bu özgüveni bir türlü bulamadı mesela. Ben yaparım diyerek değil. Ya yine bir hata yaparsam diyerek durdular.

Artık kendilerinden bir hayır geleceğinide sanmam bu saatten sonra.

Kaleye gelecek oyuncunun bu yönü bence çok önemli önünde oynayacak oyuncularda tabii...

Şimdi gider Buffon'u getirirler önüne geçen yılki 4lüyü koy bakalım kova gibi oluyo mu olmuyo mu.

Neyse kaleye özgüvenli adam lazım işte.

Benim adayımda Muslera

Mevki-ül Kale'nin elemanları futbolda çok ilginç bir durumla iştigaldır.

Şöyle ki kale en az yetenek gerektiren mevkiidir. Pozisyon bilgisi ve refleksif hassasiyet gerektirir.

Ama bunlardan daha da önemlisi kaleci adamın motive olabilmesidir. De-Sanctis bizde oynarken nasıldı ? Napoli de nasıl ?

Isaksson Rennes'de bir dönem çok sivrilmişti. City de yokları oynadı.

Ezcümle kaleci adamın morali sağlam olacak aga kendine güvenildiğini bilecek. Volkan Demirel'in nelerini gördük yahu İtalyayla oynadıgımız maçta yanlış hatırlamıyorsam Ni natale'den yediği gol. Yapma Volkan 4 oldu replikleri. Ama adamda kendine hayvani güven var.

Camiasıda güvenince olay bitiyor. Bir anda kendini Dünyanın en iyi kalecilerinden sayıyosun.

Aykutta Ufukta kendinde bu özgüveni bir türlü bulamadı mesela. Ben yaparım diyerek değil. Ya yine bir hata yaparsam diyerek durdular.

Artık kendilerinden bir hayır geleceğinide sanmam bu saatten sonra.

Kaleye gelecek oyuncunun bu yönü bence çok önemli önünde oynayacak oyuncularda tabii...

Şimdi gider Buffon'u getirirler önüne geçen yılki 4lüyü koy bakalım kova gibi oluyo mu olmuyo mu.

Neyse kaleye özgüvenli adam lazım işte.

Benim adayımda Muslera

bravo double b kardes

rogerio-4.jpg

Rogerio Ceni. Şu anda 38 yaşındaymış. Ama bizim kaleyi bir sene bile korusa inanın ihya olurum.

Üst Alt