Misimovic için son noktayı derhal burada koyalım - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Misimovic için son noktayı derhal burada koyalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Misimovic icin son noktayı derhal burada koyalım

bu fikri kabul etmeyenler net bir şey söylesin de görelim onlara inanalım

ben de yönetimin bu şekilde bir plan yaptığını düşünüyorum

ama

bir de şu var misimovici affetse kimin yerinde oynatacak ???

hagi 4-3-3 oynatıyo ve misimovice o sistemde yer yok

Misimoviç, Elano'ya gösterilen töleransın binde birini görmedi. Adam daha formasının renginin ne olduğunu bile bilemeden kadro dışı bırakıldı. Kaldı ki oynadığı maçlarda da farklı mevkiilerde oynatıldı. Hiç bir şekilde Elano ile kıyaslanamaz.

Onun sorunu performansı ile ilgili değil bence. Ama ne olduğunu tam olarak bilemiyoruz. Misimoviç'in yeniden takıma kazandırılması gerektiğini düşünenlerdenim. Ancak affedilse bile bütün bu olanlardan sonra tavrı ne olur onu bilemem.

Katılıyorum abi bu konuda.

Sanırım bilinmeyen şeyler var ve umarım bir an önce ortaya çıkar.

Hücum hattına bak ulan...

Baros,Stancu,Arda,Kazım,Pino,Misimoviç..

Averajımız şuanda -1!

İşin özeti işte..

Zamanında 4-3-3 oynayacagız diye bir yerlerini tavana vuranlar, Hagi'nin onca eksige ragmen takıma kagıtta degil sahada 4-3-3 oynatmasını Rijkaardın Galatasaray'da ki 4-3-3 basarısızlıgından (fiyaskosundan) sonra bir türlü benimseyemediler. Rijkaardın ilk döneminde Lincolnun takımdan def edilmesinin dogru oldugunu, zira bu oyuncunun 4-3-3 sistemine uygun olmadıgını söyleyenler bugün aynı pozisyonun oyuncusu Misimovicin ful destek arkasındalar. Bu nasıl bir kıvırmadır?

El insaf, Fener taraftarı bile bu kadar yıldız yalakası degil.

Rijkaard, potansiyeli olan takımı yönetebilen hoca. Hagi, o potansiyeli yaratan hoca. Bugün Christoph Daum takımın basına gelse daha fazla saygı gösterirdiniz. Hagi düsmanınız degil, rahat bırakında isini yapsın.

Belki at maskelerini cıkarır ve gercek sucluları görürsünüz sanmıstım. Konu amacını astı, daha fazla uzatmaya gerek yok.

Misimovis satın alma sözleşmesi gereği 2.taksiti ödenmezse otomotik olarak Almanyadaki takımına geri dönecektir.Yönetimin izleyeceği yolda bu olacaktır tahminim.

düşünün takıma yeni gelen bir tdsin, takımın birçok eksiği var, ara transferde kendi sistemine uygun adamlar getirmen gerekiyor. Takımın bütçesi kısıtlı. takımda 8 milyon euroya alınmış, nispeten kaliteli bir adam var. ancak bu adamı deniyorsun sisteminde iş yapmayacağını anlıyorsun. Hazır taksitleri ödenmemişken yol yakınken bu adamı kadro dışı bırakıyorsun. Ara transferde sistemine uygun adamları almak için hem yabancı sınırı hem de gelecekte ödenecek paradan kurtuluyorsun. Hagi çökmüş takımın başına geldi, kendi sistemini oturtmaya çalışıyor ve bu tarz kadro dışı bırakmalar vs olması normal. ayrıca culio,stancu,yekta,zapatanın yıllık ücretlerini toplayınca bu adamınkine ulaşıyor anca.

Biz istedigimiz kadar nokta ya da virgül felan koyalim.. hic farketmez. Yönetim taraftara kulak asmayan bir yönetim, hele ki konu futbolcular ise.

Bos konusuyoruz gibi geliyor bana.

düşünün takıma yeni gelen bir tdsin, takımın birçok eksiği var, ara transferde kendi sistemine uygun adamlar getirmen gerekiyor. Takımın bütçesi kısıtlı. takımda 8 milyon euroya alınmış, nispeten kaliteli bir adam var. ancak bu adamı deniyorsun sisteminde iş yapmayacağını anlıyorsun. Hazır taksitleri ödenmemişken yol yakınken bu adamı kadro dışı bırakıyorsun. Ara transferde sistemine uygun adamları almak için hem yabancı sınırı hem de gelecekte ödenecek paradan kurtuluyorsun. Hagi çökmüş takımın başına geldi, kendi sistemini oturtmaya çalışıyor ve bu tarz kadro dışı bırakmalar vs olması normal. ayrıca culio,stancu,yekta,zapatanın yıllık ücretlerini toplayınca bu adamınkine ulaşıyor anca.

O kadar basit yani bu isler,adam aliyorsun,sözleme imzaliyorsun,misal diyorsun 4 taksite bölüyorsun bonservisini ve adamada yillik 2 yada 3 milyon veriyorsun.Bir kac mac sonra diyorsun ki "bu adam bizim takima hem cok pahaliya geliyor,hemde sistemime uymuyor" ve kadro disi birakip,hem bu adamin parasini ödemiyorsun,hemde ikinci taksidini yatirmiyorsun.Bu arada hicbir mercii sana birsey demiyor.

Hehehe valla masal gibi,keske böyle dedigin gibi olsa,o zaman dünyada yanlis transfer olayi ortadan kalkar.Karpuz secer gibi,aliyorsun karpuzu,evde kesiyorsun,bakiyorsun kelek ve manava geri verip parani aliyorsun :)

Zamanında 4-3-3 oynayacagız diye bir yerlerini tavana vuranlar, Hagi'nin onca eksige ragmen takıma kagıtta degil sahada 4-3-3 oynatmasını Rijkaardın Galatasaray'da ki 4-3-3 basarısızlıgından (fiyaskosundan) sonra bir türlü benimseyemediler. Rijkaardın ilk döneminde Lincolnun takımdan def edilmesinin dogru oldugunu, zira bu oyuncunun 4-3-3 sistemine uygun olmadıgını söyleyenler bugün aynı pozisyonun oyuncusu Misimovicin ful destek arkasındalar. Bu nasıl bir kıvırmadır?

El insaf, Fener taraftarı bile bu kadar yıldız yalakası degil.

Rijkaard, potansiyeli olan takımı yönetebilen hoca. Hagi, o potansiyeli yaratan hoca. Bugün Christoph Daum takımın basına gelse daha fazla saygı gösterirdiniz. Hagi düsmanınız degil, rahat bırakında isini yapsın.

Belki at maskelerini cıkarır ve gercek sucluları görürsünüz sanmıstım. Konu amacını astı, daha fazla uzatmaya gerek yok.

Şuanda Galatasaray'ın tam anlamıyla banko bir 11'i oturmadı,ayrıca ligi en iyi yerde bitirmek için bütün imkanları kullanmak zorunda Hagi..

Yani ben 4-3-3 oynayacağım Misimoviç'e yer yok dese,Mustafa-Ayhan-Barışla oynayacağını sanıyorsa,bende ona Misimoviçle hayli hayli oynayacağını söylerim..

Benim üzüntüm bu adamı gelsin diye günlerce bekleyip bir nebze seyretmemize müsade edilmemesi ve insanların kandırılmaya çalışılması..

Adam gibi açıklasınlar o zaman niye kadro dışı bırakıldığını,öyle sakız,kahkahaya bağlamadan delikanlı gibi,Misimoviç'i geri istiyorum çünkü bıktım yeteneksizleri izlemekten..

Artık maç izlerken o geçen 90 dakikanın en azından 10 dakikasından keyif almak istiyorum,ve takıma katkısı olacağından bir gram şüphem yok Misimoviç'in,ciddi diyorum adeta bu takım içine elmas transfer edip,onu çamura batırmak bu yapılan...

O değerinden birşey kaybetmeyecek ama eminim Dünya'nın hangi hocasını getirirseniz getirin bu adamı 11'e gözü kapalı alırdı...

Kazım nasıl adam gibi oynuyor,üstelik ezeli rakibimizin vukaatlı oyuncusu,demek ki insanlar değişebiliyor,Hagi'nin empatiden ne kadar yoksun olduğunu anladım,Kazım'a karşı olduğum için değil,gayet verimli hali gözümün önüne sürekli Misimoviç'i getiriyor,niye Kazım'a tanınan şans Misimoviç'e tanınmıyor!

Bu adam bu kadar ayıp olarak ne yaptı..

Hırsızlık mı yaptı?

Hainlik mi yaptı?

Ayıptır ya..

Şuanda Galatasaray'ın tam anlamıyla banko bir 11'i oturmadı,ayrıca ligi en iyi yerde bitirmek için bütün imkanları kullanmak zorunda Hagi..

Yani ben 4-3-3 oynayacağım Misimoviç'e yer yok dese,Mustafa-Ayhan-Barışla oynayacağını sanıyorsa,bende ona Misimoviçle hayli hayli oynayacağını söylerim..

Benim üzüntüm bu adamı gelsin diye günlerce bekleyip bir nebze seyretmemize müsade edilmemesi ve insanların kandırılmaya çalışılması..

Adam gibi açıklasınlar o zaman niye kadro dışı bırakıldığını,öyle sakız,kahkahaya bağlamadan delikanlı gibi,Misimoviç'i geri istiyorum çünkü bıktım yeteneksizleri izlemekten..

Artık maç izlerken o geçen 90 dakikanın en azından 10 dakikasından keyif almak istiyorum,ve takıma katkısı olacağından bir gram şüphem yok Misimoviç'in,ciddi diyorum adeta bu takım içine elmas transfer edip,onu çamura batırmak bu yapılan...

O değerinden birşey kaybetmeyecek ama eminim Dünya'nın hangi hocasını getirirseniz getirin bu adamı 11'e gözü kapalı alırdı...

Kazım nasıl adam gibi oynuyor,üstelik ezeli rakibimizin vukaatlı oyuncusu,demek ki insanlar değişebiliyor,Hagi'nin empatiden ne kadar yoksun olduğunu anladım,Kazım'a karşı olduğum için değil,gayet verimli hali gözümün önüne sürekli Misimoviç'i getiriyor,niye Kazım'a tanınan şans Misimoviç'e tanınmıyor!

Bu adam bu kadar ayıp olarak ne yaptı..

Hırsızlık mı yaptı?

Hainlik mi yaptı?

Ayıptır ya..

Hala oyundan, bamdan carttan curttan bahsediyosunuz. Konunun girisini okumadın mı? Misimovicin gönderilmesini planlayan yönetim, bunun sorumlulugunu alıp uygulayanda Hagi.

Atıyorum 7.5 milyon euro mu bu adamın bonservisi; Giden ilk ve tek taksit 2.5 milyon euro. Geriye kalan 5 milyon euro. Bunu yap, sana "kendi takımını" kurman icin mevcut bütcenin üzerine ekstradan 5 milyon euroluk transfer bütcesi yaratalım. Hagi'de denedi gördü ısık alamadı ve baskasının enkazından kurtulma, daha acık olursak Galatasarayı kurtarma adına Misimovicin ipini kesip calısmalara basladı. Suana kadarda Zapata haricinde hepsi taraftarın destegini arkasın aldı. Eminim o'da yakın zamanda kendini sevdirir. Bu transferleri Rijkaard yaptırsaydı, "futboldan anlayan adamın hali bir baska oluyor", "iste adam futbol dehası", "yeni Barcelona'sını yaratmaya basladı" vs. gibi benzetmeler yapardınız.

Artık oyunculara odaklı olmayı bırakın. Bu mentaliteyle son bir kac senemiz cöpe gitti.

Bunun yanında takım ligi en iyi yerde bitirmesin, önümüzdeki sezonun planları hazırlansın, sistemi kurulsun, oyuncuları ayıklansın. Galatasarayın ölüsü Avrupa'ya elini kolunu sallaya sallaya gider. Siz iyice kime gönül verdiginizi unutmaya basladınız.

Bunun yanında takım ligi en iyi yerde bitirmesin, önümüzdeki sezonun planları hazırlansın, sistemi kurulsun, oyuncuları ayıklansın. Galatasarayın ölüsü Avrupa'ya elini kolunu sallaya sallaya gider. Siz iyice kime gönül verdiginizi unutmaya basladınız.

Ahaha :) Bu lafı bize mi diyorsun sen şimdi ciddi ciddi ?

Hala oyundan, bamdan carttan curttan bahsediyosunuz. Konunun girisini okumadın mı? Misimovicin gönderilmesini planlayan yönetim, bunun sorumlulugunu alıp uygulayanda Hagi.

Atıyorum 7.5 milyon euro mu bu adamın bonservisi; Giden ilk ve tek taksit 2.5 milyon euro. Geriye kalan 5 milyon euro. Bunu yap, sana "kendi takımını" kurman icin mevcut bütcenin üzerine ekstradan 5 milyon euroluk transfer bütcesi yaratalım. Hagi'de denedi gördü ısık alamadı ve baskasının enkazından kurtulma, daha acık olursak Galatasarayı kurtarma adına Misimovicin ipini kesip calısmalara basladı. Suana kadarda Zapata haricinde hepsi taraftarın destegini arkasın aldı. Eminim o'da yakın zamanda kendini sevdirir. Bu transferleri Rijkaard yaptırsaydı, "futboldan anlayan adamın hali bir baska oluyor", "iste adam futbol dehası", "yeni Barcelona'sını yaratmaya basladı" vs. gibi benzetmeler yapardınız.

Artık oyunculara odaklı olmayı bırakın. Bu mentaliteyle son bir kac senemiz cöpe gitti.

Koskoca Galatasaray 5 milyon €'ya kaldıysa vay haline o zaman..

Sabaha kadar konuşsak anlaşamayız,sen Hagi ne yaparsa doğrudur diyorsun,ben Misimoviç bu takıma şart diyorum..

Mete Alparslan kardesimize birtakim seyler sormak istiyorum.

Misimovicin almanyadaki kac macini 90 dakika yada canli seyretmis.

Kendisinin Galatsaraya geldikten sonra ne zorluklar cektigini biliyormuymus.

Ve en önemlisi madem 4-3-3´e uyum saglayamazmis ozaman sene basi neden alinmis.

Mevcut Td ozaman ne oynuyormus?

Hagi´nin oyun sistemi ona göre Galatasaray´a yakisiyormuymus?

Ve en önemlisi Hagi´nin oyun sistemi hangi konularda Rijkaard´inkinden fakliymis?

Bırak simdi duygu sömürüsünü. Bu kulübün sidik zoruyla Inamoto'yu aldıgı günleride biliyoruz.

Sabaha kadar konuşsak anlaşamayız,sen Hagi ne yaparsa doğrudur diyorsun,ben Misimoviç bu takıma şart diyorum..

Aksine Hagi'nin yanlıs yaptıgı seyleride yazdım ben burada. Misimovic sart falan degil, ben son iki macta oynanan futboldan bir kac sey dısında memnunum.

Milli maclarla beraber sen de 2, ben diyim 3. Tabi yanına 0 ekleyerek.

Buna ne ben, nede sen cevap verebilirsin. Ama kendinden iddialıysan ve ne cektigini gercekten biliyosan yaz bilelim.

Ben 4-3-3'e uyum saglar veya saglamaz hakkında bir yorum yapmadım. Bu yorumu Lincolnde yapanlara neden Misimovicte 360 derece yuvarlandıklarını sordum. Ama tek bir mantıklı cevap alamadım.

Zaten sezon bası takım sistemsiz oynuyodu. Bu sezon 4-3-3'e kupadaki Gaziantepspor macıyla gecis yaptık. Evveli icin 4-3-3 bir kenara, belli bir sistemden bile bahsetmek antu'da yeni bir efsane komedi baslıgı olur. Yani Hagi enkaz devraldı diyorsak, hava gazı yapmıyoruz.

Son olarak Misimovic bu takıma neden sezon bası alınmıs demissin. Bunun cevabını bilmeyen yok ki bana soruyosun. Avrupa'dan elenmenin panik havasıyla bir "isim" getirip Sinan Arslan gibi, Cem Kılıc gibi, belkide senin gibi isim hayranı taraftarları ayakta uyutup o tepki dönemini cok rahat kontrol altına aldılar. Senin ya ne olup bittigi hakkında en ufak bir fikrin yok, yada sırf laf olsun diye bana bu garip soruyo soruyosun.

Halis mulis 4-3-3. Hemde o kadar eksige, hazır olmayan ve yeni oyuncuya ragmen.

Lucescunun sistemide yakısmıyordu Galatasaray'a. Hatta "BOSNAK ELVIR BOLICI" en iyi zamanında takımdan yollayan Feldkampın da. Ama gelgelelim Lucescunun sizin gibi mantıklara göre o berbat futboluyla iki sezonda takımın 1 sampiyonluk, Avrupa'da ceyrek final ve 2. tur basarıları var. Arada kaynayan ve malesef kimsenin bahsini bile getirmedigi rüsvetlerle giden birde sampiyonlugumuz var. Hemde o sıkıcı futbolla!!

Ve en önemlisi Hagi´nin oyun sistemi hangi konularda Rijkaard´inkinden fakliymis?

Rijkaardın kıyaslanıcak bir oyun sistemi falan yoktu. Sonucu tamamiyle yıldız oyuncuların ayagına bakan bir futbol anlayısı vardı.

Bırak simdi duygu sömürüsünü. Bu kulübün sidik zoruyla Inamoto'yu aldıgı günleride biliyoruz.

Aksine Hagi'nin yanlıs yaptıgı seyleride yazdım ben burada. Misimovic sart falan degil, ben son iki macta oynanan futboldan bir kac sey dısında memnunum.

Milli maclarla beraber sen de 2, ben diyim 3. Tabi yanına 0 ekleyerek.

Buna ne ben, nede sen cevap verebilirsin. Ama kendinden iddialıysan ve ne cektigini gercekten biliyosan yaz bilelim.

Ben 4-3-3'e uyum saglar veya saglamaz hakkında bir yorum yapmadım. Bu yorumu Lincolnde yapanlara neden Misimovicte 360 derece yuvarlandıklarını sordum. Ama tek bir mantıklı cevap alamadım.

Zaten sezon bası takım sistemsiz oynuyodu. Bu sezon 4-3-3'e kupadaki Gaziantepspor macıyla gecis yaptık. Evveli icin 4-3-3 bir kenara, belli bir sistemden bile bahsetmek antu'da yeni bir efsane komedi baslıgı olur. Yani Hagi enkaz devraldı diyorsak, hava gazı yapmıyoruz.

Son olarak Misimovic bu takıma neden sezon bası alınmıs demissin. Bunun cevabını bilmeyen yok ki bana soruyosun. Avrupa'dan elenmenin panik havasıyla bir "isim" getirip Sinan Arslan gibi, Cem Kılıc gibi, belkide senin gibi isim hayranı taraftarları ayakta uyutup o tepki dönemini cok rahat kontrol altına aldılar. Senin ya ne olup bittigi hakkında en ufak bir fikrin yok, yada sırf laf olsun diye bana bu garip soruyo soruyosun.

Halis mulis 4-3-3. Hemde o kadar eksige, hazır olmayan ve yeni oyuncuya ragmen.

Lucescunun sistemide yakısmıyordu Galatasaray'a. Hatta "BOSNAK ELVIR BOLICI" en iyi zamanında takımdan yollayan Feldkampın da. Ama gelgelelim Lucescunun sizin gibi mantıklara göre o berbat futboluyla iki sezonda takımın 1 sampiyonluk, Avrupa'da ceyrek final ve 2. tur basarıları var. Arada kaynayan ve malesef kimsenin bahsini bile getirmedigi rüsvetlerle giden birde sampiyonlugumuz var. Hemde o sıkıcı futbolla!!

Rijkaardın kıyaslanıcak bir oyun sistemi falan yoktu. Sonucu tamamiyle yıldız oyuncuların ayagına bakan bir futbol anlayısı vardı. Bu yıldızların en etkilisi takımdan postalanıncada Rijkaardın gercek Galatasarayı su yüzüne cıktı.

Cevap: Misimovic için son noktayı derhal burada koyalım

Yønetim ne dedi ? Bundan sonra transferler td'nin istedigi sekilde olacak. Turkcesi:

Biz yanlis yaptik ønceden, td'nin dogrularina gøre degil kendi dogrularimiza gøre oyuncu aldik fakat basari saglayamadik.

Rijkaard dønemi yønetim tarafindan sacma hatalar yapmasalardi simdi Hagi'nin elinde bu kadar yetki birikmezdi kendi takimini kurma konusunda.

Yok bir de Rijkaard'in aciklamalarindan acik acik anlasiliyordu istedigi oyuncularin alinmadigi. Burdan da istifa edip gitseydi diyemezsiniz.

Edit: Rijkaard kalsaydi gene istedigi oyuncular alinacakti onun ara transferde. Bundan eminim cunku baska sanslari kalmamisti. Onca hatadan sonra kavradilar bunu. Hagi degil takimin basinda hic olmaz da diyelim cok hayal kurduk mesala forumdan birisi de td olsaydi onun istedigi oyuncular alinacakti. Herseyi tuketmislerdi ve baska sanslari yoktu ki zaten aciklamalari yønetimin transferde yetkinin td'ye olduguna dair her seyi acikliyor.

Cevap: Misimovic için son noktayı derhal burada koyalım

Takim zaten cøkuntu. Baroslar, Kewellar falan olmadan gene gørduk takimi Hagi zamaninda da. O oyuncular døndu Kazim ve Stancu falan alindi takim birseye benzemeye basladi. Neyin sistemi neyin felsefesi neyin plani anlamiyorum. Ikinci forvet diye Rijkaard mi istedi Battal'i orta saha diye Rijkaard mi istedi Musa'yi defans olarak Rijkaard mi istedi Ali'yi ? Zaten acik acik alinan oyuncular hep sakat hastahaneye dønduk dedi. O oyuncular yokken sanki Hagi oynatmadi BAM'i. Fark yaratan oyuncular yokken Hagi zamani sanki takim surekli gol pozisyonuna giriyordu. 5 tane orta saha gibi oynuyordu kilitleniyordu oyun.

Herseyin sorumlusu Rijkaard oldu simdi de. Salak degil herhalde Rijkaard en azindan hepiniz kadar biliyordur futbolu ve biliyordur eldeki oyuncularla birsey yapilamayacagini ki takim kalitesiz diye acik acik da søyledi. Aynisini Hagi de yapti. Ilk geldiginde futboldan memnunum derken sonrasinda o da takimi køtulemeye basladi. Bøyle takimin bu kadar berbat oldugu en son yønetim tarafindan gørulmese idi o zaman gene zor olurdu transferler Hagi'ye de alirlardi Battal'i Musa'yi falan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt