Muslera: "Adımı tarihe yazdırmak istiyorum" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera: "Adımı tarihe yazdırmak istiyorum"

6ad370524eb44a3c85dbeae2904e1d49.jpeg

Takımımızın STSL Turgay Şeren Sezonu’nun 20. haftasında oynayacağı Kayserispor karşılaşması öncesi Fernando Muslera, Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya Merkezi’nde basın mensuplarının karşısına çıktı.

Uruguaylı kalecimiz sözlerine, “Sakatlığımın 6. haftasını tamamladım. Çalışmalarım ve tedavilerim devam ediyor. Kendimi çok iyi hissediyorum. Bu hafta karşılaşacağımız Kayserispor ise önemli bir rakip. Son olarak Fenerbahçe'yi mağlup ettiler. Zor bir maç bizi bekliyor” diyerek başladı.

Muslera’nın basın mensuplarının sorularına verdiği yanıtlar ise şöyle:

“İNSANLAR DETAYLARI BİLMİYORLAR”
Başakşehir ile oynadığımız kupa maçından sonra farklı hikayeler konuşuldu. Yaşadığım bir sakatlık, parmağım kırık şekilde oynadığım maçlar vardı. Cenk'in ve Eray'ın durumu benden kötü olduğu için fedakarlık yaptım. İnsanlar detayını bilmiyorlar. İğne oluyorsunuz, inanılmaz ağrılar çekiyorsunuz. Türkiye Kupası'nda Cenk'in oynamasına karar vermiştik. Cenk, Türkiye'nin önemli kalecilerinden biri. Benim de bir hafta dinlenmeyle ihtiyacım vardı. Başakşehir maçında da bu yönde karar verdik. Başka şekilde yazılanlar çizilenler tamamen yanlıştır...

“BURADA EVİMDE GİBİYİM”
Transfer haberleri benim de kulağıma geliyor. 6 yıldır hep yönetimle birbirimize karşı hep açık olduk. Sözleşme yenileme teklifi gelirse kabul ederim. Burada kendimi evimde gibi hissediyorum ve burada çok mutluyum. Galatasaray'ın ve benim lehime gelişen olaylar olursa değerlendirilebilir... Ama yenileme teklifi gelirse kabul ederim. Kaptanlık konusuna gelince bugün kaptanımız Selçuk'un doğum günü. Bir kez daha kutluyorum. Kaptanlık gibi bir düşüncem yok, tarihe adımı yazdırmak, kazanılan kupalara yenisini eklemek istiyorum. Burada kaldığım sürece tek hedefim bu olacak.

“SAHA İÇİNDE YER ALIYORUM”
Galatasaray gibi büyük bir camianın kalecisi iseniz kaleciden daha fazla performans göstermeniz gerekiyor. Top tutan bir takım iseniz bir oyuncu gibi olmanız gerekiyor. Galatasaray'ın bana kattığı bu oldu, bir oyuncu gibi sahanın içinde yer alıyorum. Stoperler değişiyor ama oynadığım stoperler hep üst düzey isimler. Önümde kim oynarsa oynasın hepsi kendimi iyi hissettiriyor...

“REKORLAR OYUNCU İÇİN GURUR”
Rekorlar bir oyuncu için gururdur. Özellikle Galatasaray gibi bir takımda oynuyorsanız... Taffarel'i geçmiştim. Şimdi Simoviç'i geçmem için 3 maç kaldı. Bu beni çok mutlu edecek. Galatasaray'a çok şey borçluyum. Ben de elimden geleni yaparak bana yapılanları geri ödemek istiyorum. Bu da o fırsatlardan biri. Umarım 3 maç daha oynayarak en çok forma giyen yabancı futbolcu rekorunu kırarım...

“HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK”
Hedefimiz şampiyonluk. Önümüzde uzun bir yol var. Her maça kazanmak için çıkacağız. Beşiktaş ile sahamızda, Başakşehir ile deplasmanda oynayacağız. Onlarla oynamak bir şans çünkü puan farkını indirebiliriz.

“ABARTMAMAK LAZIM…”
Röportajımda Volkan Demirel ile ilgili bir yorum yapmadım Türkiye'de doğan kaliteli ve iyi bir kaleci. Fenerbahçe taraftarı olması kadar doğal bir şey yok. Herkes her takımın taraftarı olabilir ve bazı reaksiyonlar verebilirsiniz. Taraftarlık hissine kapılabilirsiniz. Abartmamak, baskı uygulamamak ve konuyu saptırmamak lazım. Volkan Demirel'e saygı duyuyorum. Diğer taraftan Dubai'de birlikte zaman geçirdik. Cenk Tosun da vardı. Futbol ve hayattan bahsettik. Eşi de ve eşimle sohbet etti.

“TARAFTARIMIZLA BERABER HEDEFE YÜRÜYELİM…”
Taraftarlarımız hep bizimle birlikte. Nereye gidersek gidelim hep bizimle beraberler. Çok önemli başarılara imza attık ama bunları taraftarlarla birlikte kazandık. İyi ve kötü günümüz olabilir. Başakşehir'e elenmeyi elbette istemezdik. Bu sezon şanssız yönümüz sakatlıklar. Bunlar da etki olmuştur. Ama taraftarın desteği bizim için çok önemli. Camia olarak tek hedefimiz şampiyonluk; hedefe birlikte yürümemiz lazım. Önceki şampiyonluklarda böyle olmuştu. Ne olursa olsun yanımızda olsunlar ve hedefe birlikte yürüyelim...

“LİMİTLERİMİ BİLİYORUM”
Her geçen gün daha da tecrübe kazanıyorum. Oyundan daha fazla keyif alıyorum. Bütün oyuncuları çalımlayıp rakip kaleye gitme gibi bir hedefim yok. Limitimi biliyorum. Rakip oyuncu kalecinin uzun top yapacağını düşünür ama o anda çalım yapıp topun bizde kalmasını ve takımın ateşlenmesini sağlayabilir diye düşünüyorum. Her zaman olmaz, zamanını iyi ayarlamak lazım ve limitlerinizi sınırınızı bilmeniz lazım.

Muhtesemsin Muslera. Her yönüyle 10 numara bir insan.

Umarim daha uzun uzun yillar bizimle kalirsin. Adam o kadar mütevazi ki. Hatta o kadar iyi niyetli ki önündeki öküzleri hic bir zaman elestirmiyor hic bir kötü laf etmiyor.

Bu takimin asil lideri asil kaptani sensin, o sümsük Selcuk dan bin kat daha iyi bir kaptan olursun.

Üst Alt