Muslera: “Zor bir deplasmanda oynadık” | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera: “Zor bir deplasmanda oynadık”

Futbol Takımımızın, Şampiyonlar Ligi A Grubu birinci haftasında Club Brugge deplasmanında aldığı 0-0’lık beraberliğin ardından kalecimiz Fernando Muslera, yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Fernando Muslera şunları söyledi:

“Bir futbolcunun oynayabileceği en iyi turnuvada oynuyoruz. Zor maçlar oluyor, zor rakiplere karşı oynuyoruz. Bugün de zor bir maça çıktık. Şampiyonlar Ligi’nde her zaman toplayabildiğiniz maksimum puanı toplamanız gerekiyor. Burada sonuçta deplasmanda oynadık. İyi bir takıma karşı zor bir deplasmanda oynadık. Böyle bir ortamda bir puan gayet iyidir. Girdiğimiz şanslar vardı ama ne yazık ki değerlendiremedik. Az önce de dediğim gibi Şampiyonlar Ligi’nde bir puan gayet iyi.

Bir sonraki maçımızı evimizde oynayacağız. Kendi taraftarımız önünde kendi evimizde oynayacağız. Kendi sahamızda çok baskılı ve farklı bir oyun oynuyoruz. Taraftarımızla beraber sahada bir kişi fazlaymışız gibi oluyor. Bir sonraki maçta iç saha avantajımızı mutlaka kullanmamız gerekiyor. Seyircimiz önünde maksimum performansımıza ulaşarak en iyi sonucu almak istiyoruz.”

6-0 yenelim mi dedim ben?Deplasmanda rahat aldigimiz mac yok dogru duzgun 2 sezondur.Onu diyorum.Bir Kasimpasa maci var onu bile 1-0'dan cevirdik.

Anlamıyorum ki nasıl bir deplasman maçı istiyorsun? Biraz açıklar mısın? ilk golü kim atmalı? Kaç gol atmalıyız kaç gol yemeliyiz? Kaç gol pozisyonu verip kaç taneye girmeliyiz? Hangi seviyedeki takımları deplasmanda rahat yenmeliyiz? Kaç kart görmeliyiz? Hoca o maç sırasında kulübede rahat mı takılmalı yoksa takıma sürekli direktifler mi vermeli? Sen hatırlamazsın ama geçen sene çok eksik bir takımla ligin en zar deplasmanlarından Kayseri deplasmanında 3-0 rahat ve güzel oyunla galip gelmiştik. Her deplasman maçımız o şekilde mi olmalı?

Anlamıyorum ki nasıl bir deplasman maçı istiyorsun? Biraz açıklar mısın? ilk golü kim atmalı? Kaç gol atmalıyız kaç gol yemeliyiz? Kaç gol pozisyonu verip kaç taneye girmeliyiz? Hangi seviyedeki takımları deplasmanda rahat yenmeliyiz? Kaç kart görmeliyiz? Hoca o maç sırasında kulübede rahat mı takılmalı yoksa takıma sürekli direktifler mi vermeli? Sen hatırlamazsın ama geçen sene çok eksik bir takımla ligin en zar deplasmanlarından Kayseri deplasmanında 3-0 rahat ve güzel oyunla galip gelmiştik. Her deplasman maçımız o şekilde mi olmalı?

Macin ilk 20 dakikasinda one gecip,ilk yari bitmeden 1 gol daha atip,2.yarinin basinda atacagin golle de fisi cekmek mesela.Her deplasmani boyle alalim demiyorum ama arada bir gorsek iyi olurdu.

Dedigin Kayseri maci istedigime uyuyor evet

Falcao'nun fizik durumunu, Feghouli'nin Afrka Kupası yorgunluğunu düşünürsek şu an takımımızdaki en yüksek profilli oyuncu olabilir. Milli takımlarında düzenli oynayan futbolcuları severim ki Feghouli de dahil şu an milli takımında yeri en sağlam oyuncumuzun Muslera olduğunu söyleyebiliriz. Hakikaten böyle bir adamı zamanında kim bulup getirdiyse ellerinden öpülmeli, 1. kaptan olmasa da saha içindeki varlığıyla bu takımın bayrak adamıdır benim gözümde. Bir de şu duran topa hareketli halde oyuna soktuğu toplar gibi vursa daha da memnun olurum. :)

Türk futbolunun karanlığında Galatasaray için çok büyük şans böyle bir kalite. İnşallah omuzlarda emekli olur bu kulüpten.

Üst Alt