Haber - Mustafa Cengiz: "Başkanlığa adayım" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Haber Mustafa Cengiz: "Başkanlığa adayım"

yabancı transferlerini eşleştiren , özbek'i yerdne yere vurduğu için muhaliflerin sevdiği ama futbol vizyonu dar birisi, ancak kulubün mali yönetimi konusunda oldukça detaylı sunumlar yapmıştı.Mali konularda bilgisi var.

Yine de yabancı oyuncular hakkında birkaç tane facia yorumu olmuştu , saçma sapan transferlere kulp takmıştı falan , yani futboldan pek anlamadığını söyleyebiliriz.

Hem Ünal Aysal'ı hem de Terim'i yanına alabiliyor. Hem de İbra gibi Hulk gibi transferlerin yapılmasını istiyor. Yabancı transferlere eleştirisi kalite bazında olsa gerek.

[FONT=&quot]via @Aslanews eski açıklamaları böyleymiş

Mustafa Cengiz: Perşembe gününe kadar listemiz netleşecek. Camianın önemli isimleri listemizde olacak. 2-3 yıl içinde Galatasaray'ı dünya kulübü yapacağız. Projelerimiz hazır. Hepsini açıklayacağız.
[/FONT]
[FONT=&quot]Vizyonsuz ve disiplinsiz harcamalardan dolayı Ünal Aysal'ı asla ibra etmem.
[/FONT]
[FONT=&quot]Henüz kendini bir yerde kanıtlayamamış hocanın sözüne bakarak Sneijder ile yolları ayırdılar. Adını dahi duymadığımız takıma elendik. Acısı hala içimde. Österli bir şeydi, küçümsemiyorum yanlış anlamayın. Gerçekten takımın adını bilmiyorum.
[/FONT]
[FONT=&quot]ASY Otel ile Ankara Point Otel'in temelleri aynı dönemde atıldı. Dursun Özbek'in kendi oteli olan Point Otel tamamlandı ve açıldı ancak bizim otel için 'Turizm geriledi, ondan dolayı yavaşlattık.' açıklamasını yaptı.
[/FONT]
[FONT=&quot]Devlet her yere stat yaptı. Konya, Bursa, Antalya. Ama Mecidiyeköy'de bizden iyi para aldı. Herkese veriyor, bizden alıyor.
[/FONT]
[FONT=&quot]Yasal hakkımız olan vergi indirimi vardı ve vergilerimiz indirildi. Dursun Özbek ise çıkıp devletle anlaşma yapmış gibi, kendi başarısı gibi açıkladı bunu.
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]

[/FONT]

Hem Ünal Aysal'ı hem de Terim'i yanına alabiliyor. Hem de İbra gibi Hulk gibi transferlerin yapılmasını istiyor. Yabancı transferlere eleştirisi kalite bazında olsa gerek.

Evet aslında cımbızla çekilebilecek bir yorum idi zaten.Önemli değil yani , genel vizyonu dar olan bir isim değil.Taraftarın boynunu bükecek bir adam değil , özbek sessiz kalırken çıkıp masaya yumruğunu vurabilecek birisi ama bir Adnan Öztürk sertliği ve duruşu yok malesef.

:d galatasarayı dunya kulubu yapacakmıs her gelecek adam bunu diyor sonuc ortada östersundun adını bılmıyormuş evet bilmezsin macı ızledıgını sanmıyorum cünkü

Evet aslında cımbızla çekilebilecek bir yorum idi zaten.Önemli değil yani , genel vizyonu dar olan bir isim değil.Taraftarın boynunu bükecek bir adam değil , özbek sessiz kalırken çıkıp masaya yumruğunu vurabilecek birisi ama bir Adnan Öztürk sertliği ve duruşu yok malesef.
adnan öztürkün yabancı oyuncular hakkındaki açıklamasından sonra zerre değeri kalmadı gözümde. küçülerek büyüyeceğini sanan biri olduğunu kanıtladı geçmişteki konuşmalarıyla

adnan öztürkün yabancı oyuncular hakkındaki açıklamasından sonra zerre değeri kalmadı gözümde. küçülerek büyüyeceğini sanan biri olduğunu kanıtladı geçmişteki konuşmalarıyla
evet aslında şöyle bir sıralama yapabiliriz.

Yabancı vizyonu Aysal'dan sonra en geniş belki de en oturaklı olan isim Ahmet özdoğan , hatta kendisinde bir fikret orman havası olduğunu söyleyebiliriz.Keşke msutafa cengiz yerine özdoğan aday olsaydı bence çok daha iyi backgrounda sahip bir isim.

Adnan öztürk yabancı sınırı 3 olsun demişti yanılmıyorsam , kendisi asıp kesen ama vizyonu sanıldığı kadar geniş olmayan bir isim.Kaldı ki vertigo'dan beri haber alamadık kendisinden.

Mustafa Cengiz'in yönetiminde kimler olacak çok önemli.

via @Aslanews eski açıklamaları böyleymiş

Mustafa Cengiz: Perşembe gününe kadar listemiz netleşecek. Camianın önemli isimleri listemizde olacak. 2-3 yıl içinde Galatasaray'ı dünya kulübü yapacağız. Projelerimiz hazır. Hepsini açıklayacağız.
Vizyonsuz ve disiplinsiz harcamalardan dolayı Ünal Aysal'ı asla ibra etmem.
Henüz kendini bir yerde kanıtlayamamış hocanın sözüne bakarak Sneijder ile yolları ayırdılar. Adını dahi duymadığımız takıma elendik. Acısı hala içimde. Österli bir şeydi, küçümsemiyorum yanlış anlamayın. Gerçekten takımın adını bilmiyorum.
ASY Otel ile Ankara Point Otel'in temelleri aynı dönemde atıldı. Dursun Özbek'in kendi oteli olan Point Otel tamamlandı ve açıldı ancak bizim otel için 'Turizm geriledi, ondan dolayı yavaşlattık.' açıklamasını yaptı.
Devlet her yere stat yaptı. Konya, Bursa, Antalya. Ama Mecidiyeköy'de bizden iyi para aldı. Herkese veriyor, bizden alıyor.
Yasal hakkımız olan vergi indirimi vardı ve vergilerimiz indirildi. Dursun Özbek ise çıkıp devletle anlaşma yapmış gibi, kendi başarısı gibi açıkladı bunu.

Tostos olsa gerek orası

[FONT="]via @Aslanews eski açıklamaları böyleymiş

[/FONT][/COLOR][COLOR=#14171A][FONT="]Vizyonsuz ve disiplinsiz harcamalardan dolayı Ünal Aysal'ı asla ibra etmem.
[/FONT]
[FONT="]Henüz kendini bir yerde kanıtlayamamış hocanın sözüne bakarak Sneijder ile yolları ayırdılar. Adını dahi duymadığımız takıma elendik. Acısı hala içimde. Österli bir şeydi, küçümsemiyorum yanlış anlamayın. Gerçekten takımın adını bilmiyorum.
[/FONT][/COLOR][COLOR=#14171A][FONT="]ASY Otel ile Ankara Point Otel'in temelleri aynı dönemde atıldı. Dursun Özbek'in kendi oteli olan Point Otel tamamlandı ve açıldı ancak bizim otel için 'Turizm geriledi, ondan dolayı yavaşlattık.' açıklamasını yaptı.
[/FONT]
[FONT="]Devlet her yere stat yaptı. Konya, Bursa, Antalya. Ama Mecidiyeköy'de bizden iyi para aldı. Herkese veriyor, bizden alıyor.
[/FONT][/COLOR][COLOR=#14171A][FONT="]Yasal hakkımız olan vergi indirimi vardı ve vergilerimiz indirildi. Dursun Özbek ise çıkıp devletle anlaşma yapmış gibi, kendi başarısı gibi açıkladı bunu.
[/FONT]
[FONT="]
[/FONT][/COLOR][COLOR=#14171A][FONT="]
[/FONT]
[FONT="]

[/FONT]

dursunu köşeye sıkıştırabilecek birisine benziyo
bL3RnV.png

evet aslında şöyle bir sıralama yapabiliriz.

Yabancı vizyonu Aysal'dan sonra en geniş belki de en oturaklı olan isim Ahmet özdoğan , hatta kendisinde bir fikret orman havası olduğunu söyleyebiliriz.Keşke msutafa cengiz yerine özdoğan aday olsaydı bence çok daha iyi backgrounda sahip bir isim.

Adnan öztürk yabancı sınırı 3 olsun demişti yanılmıyorsam , kendisi asıp kesen ama vizyonu sanıldığı kadar geniş olmayan bir isim.Kaldı ki vertigo'dan beri haber alamadık kendisinden.

Mustafa Cengiz'in yönetiminde kimler olacak çok önemli.
ahmet özdoğan konusunda pek emin olamadım sanki pek camiada ağırlığı olan destek alabilecek biri gibi görünmedi bana geçmişte de aday oldu diye hatırlıyorum sanki.

ikisine de giydirmişti aysal'a da çok sert konuşma yaptı mali kurulda , özbek'e de..

yalnız bu adam mali disiplin yaratacağım diye Galatasaray'ı küçültmesin , buna karşı ben biraz temkinliyim açıkçası.Sportif başarı konusunda açıklamalarını merakl bekleyeceğim.

O kadarını bilmiyorum tabii de o paragraf dursun yönetimini anlatıyor, Aysal ismi tuhaf durmuş orda.

ikisine de giydirmişti aysal'a da çok sert konuşma yaptı mali kurulda , özbek'e de..

yalnız bu adam mali disiplin yaratacağım diye Galatasaray'ı küçültmesin , buna karşı ben biraz temkinliyim açıkçası.Sportif başarı konusunda açıklamalarını merakl bekleyeceğim.
ibrahimovic, hulk gibi adamları getireceğim diyen,aysalcıların desteğini alan ve galatasarayı dünya kulübü yapacağım diyen birinden küçülmesini beklemiyorum açıkçası

Radyospor'a açıklamaları:

Sayın Dursun Özbek’in bu kararı doğru. Fakat; adaylara 1 haftalık süre bırakması, çok yanlış, çok haksız. Çok yakışıksız. Ağır bir kelime kullanmak istemiyorum. Bunu söyleyebilirim. Yakışıksız buldum. Sayın Ünal Aysal 1 ay 1 haftalık bir süre tanımıştı. Bu baskın değil, yangından mal kaçırır gibi bir seçim ortamı ve algısı oluştu. Seçim kararını onaylıyorum fakat tarzını onaylamıyorum.

Camianın yüzde yüz desteğini alan bir insan zaten yanlış yoldadır. Galatasaray’ın dinamikleri var. Bütün geçmiş başkanlar, geçmiş yönetimler bizim için değerlidir. Dursun Bey de Galatasaray için çalışmakta. Saygı duyuyorum. Bana olan açık ve net destekler var. Örneğin Ünal Aysal’ın net desteği bizleri mutlu ediyor.

Galatasaray’da başkan olursam, açık, şeffaf ve net bir yönetim olsun isterim ve sistemi değiştirmek isterim. Galatasaray’ı çelik bir zemine oturtmak gerekir. Sistemsel ve yapısal sorunlar var. Bu sorunları mutlaka halletmek gerekir. Mali sorunların kökeninde hiçbir yöneticinin kötü niyetini görmüyorum. Ama savaşın başında yaptığınız bir hata savaş boyunca kendini gösterir. Galatasaray’da mutlaka yapısal düzenlemeler yapmak gerekir. Liseli-liseli olmayan ayrımı olmamalı. Benim ömrüm yöneticilikle geçti. Ben yönetirim ve sistemi oturturum. Ben ayrıldığımda da o sistemin takır takır işlemesi gerekir. Benim fikrim bu.

Mali tabloda bizi endişelendiren durum var mı? Mevcut gücün doğru yönetilmediği ortada. Galatasaray dev bir potansiyel. Gelir ve giderler doğru yönetilmiyor. Kar topu gibi borçlar büyüyor. Mutlaka buna müdahale etmek gerek. Bunun yolu da taraftarı tribüne doğru fiyatlarla çekmek ve sponsor gelirlerini artırmaktan geçer. Bizim çalışmalarımız var, Galatasaray’ı en iyi yere getirmek istiyoruz.

Yönetimlerde süreklilik esastır. Galatasaray’da kayıplar ortadadır. Florya ve Riva’nın özellikle ayrılmasını rica ettik. Sayın Özbek anlaşmanın böyle olduğunu söyledi. Biz mevcut projelerin en iyi şekilde sonuçlanması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sonuç olarak biz yıkmaya değil, yapmaya geliyoruz.

Ünal Aysal değerli bir başkandı. Kendisi telekonferansla toplantımıza bağlandı. İşleri çok yoğun. Uluslararası alanda yatırımların içinde. Kendisi sağolsun bize teveccüh gösterdi ve bizi destekleyeceğini söyledi. Bu bizi onure etti. Bundan dolayı bir haz duyuyoruz. Sayın Aysal’ın desteği arkamızda

Top çizgiyi geçmeyince tartışmalar alevleniyor. Liseli-liseli olmayanlar ayrımı zarar veriyor. En yakın çalışma arkadaşlarım Galatasaray Liseli. Benim imkanım olsa ben de orada okurdum. Kötü duruma düşüldüğünde bazı isimlerin ön plana çıkması, “liseci” gibi kavramlar oluşturuyor. Ben ondan çok rahatsızım. Bu gerçekten liseye de rahatsız veriyor. Orası bir eğitim kurumu. Şükür ki kurucu merkezimiz. Görünmeyen bir çatışma var. Bunu ön plana çıkartanlardan rahatsızım. Bizim bunu önlememiz, liseyi korumamız ve kollamamız gerekiyor.

Fatih Terim, Ünal Aysal döneminde ayrıldı. Ünal Bey, ayrılmaması için mücadele etti. Bunu biliyorum. Ayrılmasını istemedi. Bir takım şartlar oluştu, Fatih Bey de her insan gibi duygusal. Ben bunu yargılama durumunda değilim. Terim kıymetli bir futbol adamıdır. Fatih Terim, Galatasaray’a her zaman katkı verebilecek biridir. Ben, Terim’in elini taşın altına sokacağına inanıyorum. Ben Fatih Terim’e teklifimi açık ve net şekilde yapacağım. Uzun vadeli bir proje olacak. Maalesef projeler Türkiye’de yıllık yapılıyor. Bir futbol aklı oluşturup, bunu uzun yıllara yayılmasını sağlayacağız.

2 yılda bu mali tablo daha düzgün bir noktaya, pozitif bir noktaya çevrilir. 2 yıl içinde Galatasaray’ın gelir ve giderini dengeleyebilirsiniz. 1 yıl içinde koordinatlar teslim edilir, 2 yıl içinde önünüzü görebilirsiniz. Gelecek 5-10 yılı görmeniz gerekir. Yüzde 10, 20 yanılma payıyla Galatasaray’ın projeksiyonunu ortaya çıkarabilirsiniz. Mali tabloyu elbette düzeltmeyi planlıyoruz.

Galatasaray bir dünya takımıdır. Her zaman dünya yıldızlarının bulunması gerekir. Aday adaylığım döneminde Zlatan İbrahimovic’i getireceğim demiştim. Diğer futbolcuların da terinin son damlasına kadar mücadele eden, başarıya aç bir takım olması bizim hedefimiz ve niyetimiz. Yıldızlar Galatasaray’da olmalı.

Amatör giderlerde her yıl bizim 80 milyon liraya yakın açığımız var. Bu 10 yılda 8 milyon lira yapar. Galatasaray’ın borçlarının kaynağından biri de budur. Basketbol ve voleybol aslında gizli profesyoneldir ve amatörlükle alakası yoktur. Basketbol ve voleybolda çok ciddi açıklar var. Basketbolu ve voleybolu kendine yeterli hale getirmek gerek. Yoksa bu kar bu güneşe dayanmaz. Bu mali harcamayla, müesse takımlarına vitrin, malzeme olamayız. Onlarca milyon para harcayacağım, karşımızdaki belediye takımlarıyla mücadele edeceğim. Orada da radikal adımlar atacağız. Radyospor aracılığıyla bir mesajım var. Galatasaray bitmez. Herkese küsebilirsiniz ama Galatasaray’a küsmeyin. Galatasaray dünyanın en büyük markalarından biri olmaya devam edecektir. Hedefimiz budur.

dursunun tek aday olmaması ve dişli bi rakip çıkması sevindirici beklemek lazım belki daha güçlü isimler aday olur.

Başkan adayı olacak mısınız?
Ünal Aysal: "Kimseyi desteklemiyorum. Bu seçimlerde yokum."

Galatasaray Odeabank’a sponsor olacağınıza dair haberler var.
Ünal Aysal: "Basketbol takımına sponsor olacak olsam şimdiye kadar olurdum." (Gama Spor)

Üst Alt