Mustafa Sarp: "Galatasaray'ın başına Fatih Terim geçer" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mustafa Sarp: "Galatasaray'ın başına Fatih Terim geçer"

Aralarinda iki yas fark var. Eboue´nin 40 yasindaki hali bile, x´in 25 yasindaki halinden faydalidir.

Katılıyorum ama Eboue bildiğin futbolu bıraktı, futbol da onu bıraktı. Adam kafasında bitirmeseydi öyle olurdu.

Bir de dikkatimi çeken şöyle bir şey var, her nedense bu tip durumlar siyahi futbolcularda daha sık yaşanıyor.

Katılıyorum ama Eboue bildiğin futbolu bıraktı, futbol da onu bıraktı. Adam kafasında bitirmeseydi öyle olurdu.

Bir de dikkatimi çeken şöyle bir şey var, her nedense bu tip durumlar siyahi futbolcularda daha sık yaşanıyor.

Güzel kardesim, Eboue oynatildi mi ki daha, biz de bilelim neyin oldugunu, neyin olmadigini ? hic birinin tutmadigi, yeni yabanci transferlerden dolayi gözden düsürüldü, sonra kadro disi kaldi. x ise futbol ile alakasi olmayan bir adam birde futbol kendisini biraktigi 6-7 yil oldu en az. x meselesi, net olarak lobicilik.

Eboue yerden kalmıyordu sürünüyordu yahu saçma sapan agresiflikleri vardı özellikle son döneminde tadını kaçırdı kendini numaradan yere atmalar tribüne oynamalar güzel seyler degil bunlar kiyaslarken x kisi de boyle davranislar gozlemlemedim

Bende x´de futbolculuga dayali birsey gözlemleyemedim kardesim, onu ne yapacagiz ?

13/14 sezonu eboue´nin hasbelkader en son oynadigi sezondu. O sezon güzel oynadigimiz tüm maclarda, sag kanatta otoban gibi akan bir eboue vardi.

Galatasaray vs copenhagen 3 1 - YouTube

Adam still ucak gibiydi.

Bende x´de futbolculuga dayali birsey gözlemleyemedim kardesim, onu ne yapacagiz ?

13/14 sezonu eboue´nin hasbelkader en son oynadigi sezondu. O sezon güzel oynadigimiz tüm maclarda, sag kanatta otoban gibi akan bir eboue vardi.

Galatasaray vs copenhagen 3 1 - YouTube

Adam still ucak gibiydi.

Eboue kafayı futbola verdiği vakit abartısız söylüyorum dünyanın en iyi hücum beklerinden biriydi. Çalım, dribling gibi özellikleri benim diyen kanat oyuncusunda bile az bulunur. Bizde tek başına domine ettiği maçlar vardı. Belki asist sayısı çok yüksek değildir ama takımın oyununa çok şey katıyordu. Ama defosu vardı işte. Dağılıp gidiyordu bazen. Garip hatalar, yere yatıp kalmama işleri vs. Anlaşılması güç bir oyuncuydu. Zaten bu yüzden Arsenal'da Sagna gibi ona göre daha alt kalite bir adama yerini kaybetti ve yine aynı sebepten bize 28 gibi genç sayılabilecek yaşta geldi.

Ama her şeye rağmen bizim formamızla izlediğim en iyi sağ bekti. Perez'i görmüştüm ama Eboue onu geçti kesinlikle. Keşke daha yüksek bir motivasyona sahip olsaydı; bugün hala sağ bekte oynuyor olurdu belki de.

Eboue kafayı futbola verdiği vakit abartısız söylüyorum dünyanın en iyi hücum beklerinden biriydi. Çalım, dribling gibi özellikleri benim diyen kanat oyuncusunda bile az bulunur. Bizde tek başına domine ettiği maçlar vardı. Belki asist sayısı çok yüksek değildir ama takımın oyununa çok şey katıyordu. Ama defosu vardı işte. Dağılıp gidiyordu bazen. Garip hatalar, yere yatıp kalmama işleri vs. Anlaşılması güç bir oyuncuydu. Zaten bu yüzden Arsenal'da Sagna gibi ona göre daha alt kalite bir adama yerini kaybetti ve yine aynı sebepten bize 28 gibi genç sayılabilecek yaşta geldi.

Ama her şeye rağmen bizim formamızla izlediğim en iyi sağ bekti. Perez'i görmüştüm ama Eboue onu geçti kesinlikle. Keşke daha yüksek bir motivasyona sahip olsaydı; bugün hala sağ bekte oynuyor olurdu belki de.

Defolari elbette ki var, ama Eboue´yi bukadar güzel tarif etmisken, birde yerine tercih edilen ve 3 yildir forma giyen x´in herhangi bir pozitif yanini sayabilirmiyiz ? Yere yatiyordu, ve konsantrasyon (cogu afrikali da oluyor) hatalari vardi ama bunun disinda aynen dedigin gibi hücum konusunda avrupanin sayili beklerinden birtanesiydi. Defansif konusunda zaten genellik ile eksiklikleri. Ancak fizigi kuvvetli oldugu icin, ikili mücadelelerde de basarili idi.

Simdi gelelim x´e... baya bir karman corman, biraz birseyler siralayacagim.

- Fizik berbat, ikili mücadelelerde her daim ezilmeye mahkum bir mahlukat.
- Hizli olmasina ragmen, hic bir zaman bir alani tek basina otoban edebilecek kuvveti yokdu. Ve kendini birde üstüne saldigi icin, eski hizini da 2010´dan beri kayip etmeye baslamistir
- Dissiplinsizdir, idmanlarda takimin temposunu düsürür
- Hakem ile sürekli didisir, ancak bunu takima katki saglayabilecek bir seviyede yapamaz. Öyle bir didisir ki hakem ile, taraftarin da, takim arkadaslarin da motivasyonunu düsürür. "Bakin biz oynuyoruz, ama hakem birakmiyor" mesajini verip, basarisizligi daha bastan itibaren kabul eder, ve taraftara bir bahane sunar
- Teknigi ve pas oyunu zayiftir. Bire birde oyuncu gectigi son 8 yilda görülmemistir. Oyunsal anlamda bir felaketten bahsediyoruz
- Hizindan sonra, kendisinin gencken en pozitif özelligi enerjisi, yani kondisyonuydu. Bu konuda da 2008´den beri asiri derecede gerileyip, 0 noktalarina yaklasmaya basladi. Göbek de cikdi.
- Loserdir, varligi her daim kaybeden bir Galasaray´i simgeler.
- Kaptan takintisi vardir, sözünü takim icinde 2 genc U topcusuna bile geciremez, ama uzun yillardir oynadigi icin, bu takimin kaptani kendisidir. Bundan dolayi belirli sahislari düsman edinmis, düsman ettirmistir. Lincoln ile basladi ve Kaptanligi elinden aldigindan beri, selcuk inan a savas acmistir en son.
- sinsidir! Tek gayesi takimda tutunabilmektir, ve bunun icin her türlü yöneticini ile yatip kalkmayi cok iyi bilir. Gazetecileri mamalamayi adet edinmistir.
- Asla sorumluluk almaz, takimin basarisi kendisi acisindan önemli degildir. Sadece takimda kalmanin, tutunmanin mücadelesini verir. Bu kafa yapisi ile basarinin mümkinati yoktur. Ve düsünce yapisini takimin diger oyuncularina da asilamaktadir. Bu kücümsenmeyecek kadar tehditkar bir durumdur.
- Yillardir cok büyük bir sag bek sorunu yasayan, Milli takima 6-7 yildir cagrilmamistir.
- oyun zekasi yerlerdedir. Önünde bos alan olsa dahi kullanamaz. Aldigi topu hemen geriye atar. Verkaca girme özelligi de yoktur
- Sifira inmek nedir, 15 yildir ögrenememistir. Hizli bir bek düsünelim, sifira inmiyor. Bir bekin sifira inip pas almasi, en etkili olabilecegi pozisyonlarindan bir tanesidir. Ancak kendisi buna tenezzül etmez, gider yari sahadan mac basi 10 tane orta sallar. Ya x´in hic beyini yok ki, bunun nekadar etkili olabilecegini cözemedi, ya da yeniden geriye kosmaktan
...
...

Bu liste uzar gider, Sonuc anlaminda ,su herifin kadroda varligi bile zarar iken. Bu herifin Eboue´ye tercih edilmesi, futbol tarihine bir zulümdür, kara lekedir. Futbolun tanrilari aglatilmis, yasa bogulmustur bu kararin alindigi o hazin gece.

Son düzenleme:
X kişi de yeterince tribünlere oynuyordu, özellikle Hamza hoca döneminde kademesi bir çok kez boşken, orta sahada eli belinde durup bir çok tehlikeye sebep olup, sadece hücumlara çıkıp kazanılan maçlar sonrası X kişi müthiş oynadı manşetleri ve maçı Stat yerine TV den izleyen taraftarların da vay be helal X reis müthişti diye düşünmeleri,

Halbuki X reisi stat da (dikkatli) izleyince nasıl laubali olduğu gün gibi meydana çıkıyordu.

Eboue yerden kalmıyordu sürünüyordu yahu saçma sapan agresiflikleri vardı özellikle son döneminde tadını kaçırdı kendini numaradan yere atmalar tribüne oynamalar güzel seyler degil bunlar kiyaslarken x kisi de boyle davranislar gozlemlemedim

Üst Alt