Ndiaye mi Yoksa İyi Bir Solbek ve Mali Rahatlama mı? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ndiaye mi Yoksa İyi Bir Solbek ve Mali Rahatlama mı?

Tercihiniz?

• Ndiaye kalsın

Kullanılan: 20 48.8%
  • Ndiaye gitsin, solbek ve para gelsin

Kullanılan: 21 51.2%

• Kullanılan toplam oy
    41
Banka kredisi çekip maaşları ödesinler. Sene sonunda şampiyon olunca çok ciddi bir başarı şampiyonluk geliri gelecek zaten. Oradan banka kredisini tümden kapatırız.

Ndiayeyi sene sonunda gönderir yapılacak transferler için transfer yaratırız. Oyuncu ile konuşup ikna etmek bu kadar zor değil.

Evrayı 6 aylığına alıp getirin işte ya ne kadar zor bu strateji?

Orta sahasız takım mı olur ya + olarak ne rahatlaması şampiyon olamayınca sezon başı yaptığımız yatırım komple çöpe gidicek 5 milyon fazla kazanıcaz diye böyle bir riske girilir mi ki girildi artık ndiaye çoktan gitti.

Öyle oyuncu gitmek istiyor diye satmak gibi bi mecburiyetin yok. Sen satmazsan bi bok yapamazlar. Yazdan beri sen Asamoah'ı istiyorsun da ne oluyor? Veriyorlar mı? Adamlar için kilit bir oyuncu olmamasına rağmen, yerine oyuncu bulmadan vermiyeceklerini söylüyorlar ısrarla. Asamoah'dan verim alıyorlar mı? Dibine kadar alıyorlar. Adam 11 oynuyor şu anda. Oyuncu gitmek istiyorsa bile, bizim durumda olan bir takım gider sezon sonu için anlaşır. Bak Liverpool Keita için nasıl yaptı? Hedefi olan oyuncu zaten yatışa geçmez, köpek gibi oynar. Takımın en kritik bölgesindeki en önemli 2 oyuncusundan birini; yok fiyatına, yerine onun kalibresinde oyuncu bulmadan, transfer döneminin bitmesine 2 gün kala göndermek bir çözüm değil, bildiğin gerizekalılıktır. Dursun haininin yediği naneler beni ilgilendirmiyor. Her aday olan isim ''şöyle yapacağız, böyle yapacağız'' diye konuşmasını biliyor. Ama o koltuğa oturduğunda ağlama moduna giriyor. İşte maaşlar ödenmemiş, borç çok vs diye topu eski yönetime atıyor.Sormazlar mı adama çözüm olmayacaksanız niye aday oluyorsunuz diye? Ndiaye'yi satıp oyuncu maaşlarını ödemeyi sokaktan geçen adam da akıl edebilir. Siz yönetici iseniz, çözüm bulacaksınız. Nasılı beni ilgilendirmiyor. Kaldı ki, sanki oyuncu maaşlarının geç ödenme işi ilk kez oluyormuş gibi de konuşmaya hakkı yok kimsenin. Ben kendimi bildim bileli GS'da borç var, GS batıyor, GS maaşları geç ödüyor...Beni kimse inandıramaz bu adamların maaş işinden yeni haberi olduğunu. Şimdi ilk kez duyuyormuş gibi fakir edebiyatı yapmasınlar kameralar karşısında. Ndiaye'yi tutup, bu takıma 1 haftada 1 tane sol bek kiralayamıyorsalar, oturmasınlar o koltukta. Bu ne lan. Herifler ne oyuncuları beleşe kiralayıp durdular, biz kıçı kırık bi sol bek kiralayamıyoruz. Bi sol bek alacak kadar da paramız yoksa kapatalım bu dükkanı herkes rahat etsin...

Cok konusup bos konusmaya guzel bir ornek olmus , bilen bilir , insanlarin pek mesajlarindan alinti ile elestiri isine girmem ama bu kadar mantiksiz yorumlar ilk kez okuyorum

atomu parcalayacak teknoloji uretemiyorsan fizik dalinda bilim adamligi okuma demeye benziyor

bir goreve talip olundugunda her sorunu cozebileceginin garantisi mi olmali ?

uefa sana bazi kisitlamalar koymus ve onceki yonetim bu limitleri son noktasina kadar kullanmis . Senin cepten para verip bazi hamleler yapmani da ffp denen bir sistemle engellemis

oyuncularin paralarinin odenmesinin tek yolu olarak da bir oyuncudan gelecek bonservis geliri kalmis

durum bu kadar acikken buraya coca cola nin ceosu ya da google in facebook un kurucusunu da ,tesla nin sahibini de cagirsan gosterecegi cozum budur

ayrica bu islere talip olan cikmayinca tepki gosteriliyor , biri cikip cesaret gosteriyor ve kral ciplak diyerek mecburi cozumler uretmeye calistiginda da neden talip oluyor deniyor

sacmaliyorsunuz cidden , o zaman cozum onerin uygulayalim

Senin ödemelerin 4 ay gerideyse ve elindeki bir topçuya makul teklif geliyorsa düşünme lüksün olmaz. Şampiyonluğa oynamak gibi bir derdin yoksa durum başka.

Cok konusup bos konusmaya guzel bir ornek olmus , bilen bilir , insanlarin pek mesajlarindan alinti ile elestiri isine girmem ama bu kadar mantiksiz yorumlar ilk kez okuyorum

atomu parcalayacak teknoloji uretemiyorsan fizik dalinda bilim adamligi okuma demeye benziyor

uefa sana bazi kisitlamalar koymus ve onceki yonetim bu limitleri son noktasina kadar kullanmis . Senin cepten para verip bazi hamleler yapmani da ffp denen bir sistemle engellemis

oyuncularin paralarinin odenmesinin tek yolu olarak da bir oyuncudan gelecek bonservis geliri kalmis

durum bu kadar acikken buraya coca cola nin ceosu ya da google in facebook un kurucusunu da ,tesla nin sahibini de cagirsan gosterecegi cozum budur

ayrica bu islere talip olan cikmayinca tepki gosteriliyor , biri cikip cesaret gosteriyor ve kral ciplak diyerek mecburi cozumler uretmeye calistiginda da neden talip oluyor deniyor

Uefa bize bir kısıtlama koymadı.
Yok öyle bir konu. Vardı ama o konu kapandı geçen sene.

Öyle oyuncu gitmek istiyor diye satmak gibi bi mecburiyetin yok. Sen satmazsan bi bok yapamazlar. Yazdan beri sen Asamoah'ı istiyorsun da ne oluyor? Veriyorlar mı? Adamlar için kilit bir oyuncu olmamasına rağmen, yerine oyuncu bulmadan vermiyeceklerini söylüyorlar ısrarla. Asamoah'dan verim alıyorlar mı? Dibine kadar alıyorlar. Adam 11 oynuyor şu anda. Oyuncu gitmek istiyorsa bile, bizim durumda olan bir takım gider sezon sonu için anlaşır. Bak Liverpool Keita için nasıl yaptı? Hedefi olan oyuncu zaten yatışa geçmez, köpek gibi oynar. Takımın en kritik bölgesindeki en önemli 2 oyuncusundan birini; yok fiyatına, yerine onun kalibresinde oyuncu bulmadan, transfer döneminin bitmesine 2 gün kala göndermek bir çözüm değil, bildiğin gerizekalılıktır. Dursun haininin yediği naneler beni ilgilendirmiyor. Her aday olan isim ''şöyle yapacağız, böyle yapacağız'' diye konuşmasını biliyor. Ama o koltuğa oturduğunda ağlama moduna giriyor. İşte maaşlar ödenmemiş, borç çok vs diye topu eski yönetime atıyor.Sormazlar mı adama çözüm olmayacaksanız niye aday oluyorsunuz diye? Ndiaye'yi satıp oyuncu maaşlarını ödemeyi sokaktan geçen adam da akıl edebilir. Siz yönetici iseniz, çözüm bulacaksınız. Nasılı beni ilgilendirmiyor. Kaldı ki, sanki oyuncu maaşlarının geç ödenme işi ilk kez oluyormuş gibi de konuşmaya hakkı yok kimsenin. Ben kendimi bildim bileli GS'da borç var, GS batıyor, GS maaşları geç ödüyor...Beni kimse inandıramaz bu adamların maaş işinden yeni haberi olduğunu. Şimdi ilk kez duyuyormuş gibi fakir edebiyatı yapmasınlar kameralar karşısında. Ndiaye'yi tutup, bu takıma 1 haftada 1 tane sol bek kiralayamıyorsalar, oturmasınlar o koltukta. Bu ne lan. Herifler ne oyuncuları beleşe kiralayıp durdular, biz kıçı kırık bi sol bek kiralayamıyoruz. Bi sol bek alacak kadar da paramız yoksa kapatalım bu dükkanı herkes rahat etsin...
Örnek baştan fail kardeşim bu konunun örneği değil başka bir konunun eyvallah asamoah gitmek isteseydi giderdi bu tüm dünyada böyle olmuştur gitmek isteyen oyuncuyu tutarsan verimi düşer aklı hep dışarıdadır.

Bu konuları aşmamız gerekir bence scout nedir? Ne işe yarar? Niçin vardır ? Scout havuzunda bu oyuncuların birebir kopyaları olması gerekir olmuyorsa sorunu ben orada ararım bu adamlar 6 senedir orada gözünün dibindeki brumayı buldum diye övünme ile olmuyor bu işler. Transfer bitimine 3 gün mü var hemen transferden sorumlu yönetici alternatifinin menajeri ile görüşmek için çalıştığı menajerlerden birine yetki verir öbür gün oyuncu istanbula iner bizde ise sanarsın kız istemeye gidiyorsunda en az 1 hafta transfer sürüyor

Uefa bize bir kısıtlama koymadı.
Yok öyle bir konu. Vardı ama o konu kapandı geçen sene.

1 ay sonra sgk borclari , vergi borclari ve oyunculara olan borclar ile ilgili hem yerinde denetim hem de borcsuzluk kagidi yontemiyle genel merkezlerinde bizi denetlemeye tabi tutacaklar

iki sene once yine bir sey olmaz , bir sekilde halledilir denen durumda aysal-dursun isbirligi ile bu takim tarihinde bir avrupa men kara lekesine maruz kaldi

bir kez daha benzeri olursa altindan kalkamayiz

bu borclarin acilen odenmesi gerekiyor

1 ay sonra sgk borclari , vergi borclari ve oyunculara olan borclar ile ilgili hem yerinde denetim hem de borcsuzluk kagidi yontemiyle genel merkezlerinde bizi denetlemeye tabi tutacaklar

iki sene once yine bir sey olmaz , bir sekilde halledilir denen durumda aysal-dursun isbirligi ile bu takim tarihinde bir avrupa men kara lekesine maruz kaldi

bir kez daha benzeri olursa altindan kalkamayiz

bu borclarin acilen odenmesi gerekiyor
Katılıyorum yazdıklarına zaten de hafif bilgi düzeltmesi yapayım dedim sadece.

Bu durumu düzeltemezsek yaptırım net yolda bu sene. Transfer yasağıda vere bilirler hemen sabıkalı olduğumuz için ffp den dolayı

Suanda bizim birinci meselemiz kadro eksikleri , sol bek filan degil

bunlar bir sekilde cozumu olabilecek seyler , muslera gitse eray da bir cozumdur , iyidir kotudure girmiyorum elbette kimse istemez , ama cozumu bulunur

ama bu vergi , sgk ve oyuncu borclarini odememe ve geciktirmenin bir cozumu yok

ceza aliriz , ceza aldiktan sonra da borclar silinmez , faiziyle oderiz , belki kontrat maddelerine gore serbest kalip kacan yabancilar da olabilir

bu yuzden mali mevzular ile oyuncu ve kadro meseleleri arasinda bir onem dengesi yok

biri olmazsa olmaz bir konu .. bunlari rakamlariyla 2 sene once de yazdik , ve basimiza gelen sey meydanda

Ndiaye de Belhanda da GS da olmamali.

Iyi para olursa satican.

Ama yerlerine 2 orta saha ve 1 sol bek koyman lazim.

Bunu da devre arasi yapman cok zor .

Son düzenleme:
Ndiaye kalsın diyorum, giderse de yerine orta saha alınsın, sol bekte Hakan Balta' ya razıyım. Selçukla, Tolgayla olmaz orta saha.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Örnek baştan fail kardeşim bu konunun örneği değil başka bir konunun eyvallah asamoah gitmek isteseydi giderdi bu tüm dünyada böyle olmuştur gitmek isteyen oyuncuyu tutarsan verimi düşer aklı hep dışarıdadır.

Bu konuları aşmamız gerekir bence scout nedir? Ne işe yarar? Niçin vardır ? Scout havuzunda bu oyuncuların birebir kopyaları olması gerekir olmuyorsa sorunu ben orada ararım bu adamlar 6 senedir orada gözünün dibindeki brumayı buldum diye övünme ile olmuyor bu işler. Transfer bitimine 3 gün mü var hemen transferden sorumlu yönetici alternatifinin menajeri ile görüşmek için çalıştığı menajerlerden birine yetki verir öbür gün oyuncu istanbula iner bizde ise sanarsın kız istemeye gidiyorsunda en az 1 hafta transfer sürüyor

Yanlış olduğunu düşünmüyorum renktaş örneğin. Asamoah'ın transferi son dk iptal oldu. Adamlar o günden beri banko oynatıp verim alıyor. Şöyle bi algı var: Oyuncu gitmek isterse tutamazsın, verimli olmaz vs. Yok böyle bir şey. Her öyle gidicem diyen gidebilseydi takımlarda oyuncu kalmazdı. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok. Anca sözleşmesi filan biter adam uzatmaz veya birkaç ay kalmıştır 3-5 kuruş para kazanmak için senin de işine geldiğinden yollarsın. Win-win durumu olur.

Scout ekibi konusunda ise tamamen katılıyorum. Ama bu adamlar bi boka yaramıyor işte.

Sana kalsa takımdaki para edecek bütün oyuncuları yollar, yerine Anadolu takımının kalibresindeki çer çöpleri doldurursun. Sonra da bakın az maaş veriyoruz vs diye övünür, koskoca GS'ı orta sıra mücadelesi veren statüye indirirsin. Senin gibi bakkal zihniyetli adamlar en fazla Giresunspor'u filan yönetir.

Bu takım bu mali krize çok maaş veriyor diye veya çok bonservis ödüyor diye gelmedi.
Tarık, Veysel, Olcan, Endoğan, Hayrovic vs gibi bilimum birdaha yatırım ve verim alamayacağın, vasat veya çöp oyunculara hayvan gibi sözleşmeler ve bonservisler verdiği için ve her sene sil baştan takım kurduğu için bu halde.

Başarı için kaliteli oyuncu şart. Kaliteli oyuncu da ucuza olmuyor. Hem ayranım dökülmesin hem ... diye bir şey yok.

Telles, Bruma gibi adamlardan ne zarar etmiş bu kulüp? Bu adamlar alındığında senin gibi bakkal zihniyetli birileri çıkıp bu kadar para verilir mi yav diye ağlıyordu yine.

Para dökeceğin adamlar bunun gibi ilerde her halükarda zarar etmeyeceğin, kumaşı belli genç veya genç sayılabilecek adamlar olursa başarı da gelir, 2-3 senede bir sil baştan takımı değiştirmene de gerek kalmaz, her sene 2-3 tane oyuncunu parlatıp satarsın da iyi paralara. Doğal olarak mali olarak elin rahatlar.

''O zaman cozum onerin uygulayalim'' demek ne demek ya. Senin mantığınla cumhurbaşkanını eleştirmek için cumhurbaşkanı veya bi filmi eleştirmek için yönetmen olmak vs gerekiyor. Güzel kafa.

Ben taraftarım. Yönetici değil. Yönetici olan o koltukta oturanlar. Bu adamlar milyonlarla oynayan, şirket, statü sahibi insanlar. Onlar çözüm bulamayıp sokaktan geçen adamın da yapabileceği şeyi yapacaklarsa defolup gitsinler...

Onur niyetin guzel fakat bu islere uzaksin malesef

senin bir cozum dusunememen senin yonetici olmama eksikliginden ya da bu isten anlamamandan kaynaklanmiyor

dedigim gibi google ceo su da gelse cozum uretemez sebeplerini yazdim mesajimda

Selçuk un halini gördükten sonra Fatih hoca bile düşünmeye başlamıştır git dedikte iyi mi ettik acaba diye

Fernando gelecek ama acaba Tolga o açığı doldurabilecek mi,doldurdu varsayalım adam uzun süreli sakatlıklar geçiriyor sonrası ne olacak

yine şampiyonlukta ki rakiplerimizle oynayacağımız maçlarda durum belli olacak ama rakipler ilk yarıda ki puan kayıplarını yaşamayacaklar diye düşünüyorum

gülerek başladık,ağlayarak bitirmeyiz umarım

karaktersizlik yapmasaydı kalmalı mayısta satılmalıydı orta sahanın önemi ortada ama bu saatten sonra satılıp sol bek orta saha alınmalı gerekirse kiralanıp topçuların maaşı ödenmeli

Onur niyetin guzel fakat bu islere uzaksin malesef

senin bir cozum dusunememen senin yonetici olmama eksikliginden ya da bu isten anlamamandan kaynaklanmiyor

dedigim gibi google ceo su da gelse cozum uretemez sebeplerini yazdim mesajimda

İkiniz de belli noktalarda haklısınız.Onur haklı,sen sportif rekabet yönünü hiçe sayıp olaya sadece kâr amacı güden şirket mantığıyla bakıyorsun.İlker Canalp'e bu konuda katılıyorum,sportif olayları yok sayarak spor kulübünü yönetemezsin,bir spor aklı ve bir finans aklı olacak bu ikisinin arasında da bir köprü olacak.Sen de şurada haklısın kulübün içinde bulunduğu şu noktada Google CEO'sunu da getirsen boş.

Üst Alt