ne kadarlık sermayeye erişirseniz çalışma hayatını bırakırsınız? - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ne kadarlık sermayeye erişirseniz çalışma hayatını bırakırsınız?

Çalışma hayatını bırakmam..

Nasıl ki adale gelişimi için adaleyi belli aralıklarla çalıştırmak gerekiyorsa,
Beden de öyledir..

Öğrenmek gibidir çalışmak, beşikten mezara kadar devam eder..

Zaman kazanmak için mi para harcıyorsun
Yoksa
Para kazanmak için mi zaman harcıyorsun?

İlkini erken yaşta yapabilirsen ( finansal okur yazarlık)
Rahat edeceksin..

Valla bu aralar kafamdaki tek soruydu bu soru...ilk baslarda 1 milyonum olsa isi birakirim diyordum, suan 500 bin olsa da birakabilirim diye dusunuyorum..500 bini vadeliye koysan 7 bin tl civari getirisi oluyor..calisinca da o kadar kazaniyoruz zaten. Kendimizi yipratmaya gerek yok risk almak lazim ve nolursa olsun kendimizi kullandirtmamaliyiz.

O değil de 2 saat kadar önce falan şöyle bir şey geçti aklımdan neden bilmiyorum. Bir mobil oyun yapsam ve ortalığı kasıp kavursa, bir uzak doğulu firma ile 5 milyon dolara oyunun satışı için anlaşsam, tamamını bir anda almak yerine 4 milyonunu nakit; 1 milyon dolarını aylık 2.000 dolar ödeme/maaş gibi almak daha mantıklı geldi.(41 sene yapıyor yaklaşık) Çünkü 4'ü batırırsam, kesin 5'i de batırırım ama her ay bana yollayacakları 2.000 dolar ile bu ülkede krallar gibi yaşarım batsam bile. Şu anki hayat standartlarımla tabi.

Hayallerim de mi fakir anlamadım ama bana çok mantıklı geldi, geçen 2 saatlik süre zarfında hala mantıklı geliyor.

Başlığı görünce yazayım dedim.

O değil de 2 saat kadar önce falan şöyle bir şey geçti aklımdan neden bilmiyorum. Bir mobil oyun yapsam ve ortalığı kasıp kavursa, bir uzak doğulu firma ile 5 milyon dolara oyunun satışı için anlaşsam, tamamını bir anda almak yerine 4 milyonunu nakit; 1 milyon dolarını aylık 2.000 dolar ödeme/maaş gibi almak daha mantıklı geldi.(41 sene yapıyor yaklaşık) Çünkü 4'ü batırırsam, kesin 5'i de batırırım ama her ay bana yollayacakları 2.000 dolar ile bu ülkede krallar gibi yaşarım batsam bile. Şu anki hayat standartlarımla tabi.

Hayallerim de mi fakir anlamadım ama bana çok mantıklı geldi, geçen 2 saatlik süre zarfında hala mantıklı geliyor.

Başlığı görünce yazayım dedim.
Ha şunu bileydin.

Adamlar baloncuk oyunu olan uygulamanın şirketini 900 milyon dolara satın aldılar.

Şuan teknoparktayım ön kuluçka merkezinde 20'ye yakın girişim var alayı oyun :asd::asd::asd::asd:

Üst Alt