Neill'i Gönderip Ujfalusi'yi Almak - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Neill'i Gönderip Ujfalusi'yi Almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Neill'i Gönderip Ujfalusi'yi Almak

neil misyonunu tamalamisdi

ayrica Fatih teriminbegendigi oyuncu Urfalusi adida bir garip

Daha hızlı bi adama ihtiyacımız vardı insallah yediğimizden fazlasını atarız

Neill'ın yaşı dolayısıyla gönderildiğini düşünmüyorum ben, kendi isteği doğrultusunda ayrılmıştır.

Çok sevdiğimiz bir futbolcuydu ama gidenin arkasından fazla da yakınacak durumumuz yok.Ujfalusi kendini son derece ispatlamış bir isim.Takımımızın en sorunlu bölgesi savunma.O bölgeye alınabilecek iyi futbolculardan biri.Sağ bek alternatifi olması da cabası.

adam iyi olabilir ama bu yaşta bir oyuncular milyon euro verip bonservisini almak yanlış ben dogru bulmuyorum inşallah fazla fiyat verilmemiştir

Neil in futbol anlayışı burada doyuma ulaşmıştı

isteği kalmamıştı o yüzden gitti

UrfalıLujı ise net katkı verecek biri

uyum sorunu olmazsa ligi önemserse katkısı daha da arttar

şüphe yok

kariyeri güzel.

ŞU Bİ GERÇEK 3ÜDE İYİ FUTBOLCULAR VE GÜNÜ KURTARMAK ADNA ALINDILAR o yüzden parasına yaşına bakılmadı HAYIRLI OLSUN

Ujfalusi'nin kariyeri Neillden çok daha üstün.Saçmalamayın Neill kim?1 milyon euronun altına satmıştı klübü bize

Ujfalusi'nin kariyeri Neillden çok daha üstün.Saçmalamayın Neill kim?1 milyon euronun altına satmıştı klübü bize

Asla bu yanılgıya düşme.Neeskens açıklamıştı vaktinde Neill'ı Barcelona'ya almak istediklerini,bunun dışında Liverpool da bir aralar talip olmuş,farklı nedenlerden dolayı gerçekleşmemiş.Neill çok üst düzey bir stoper,hatta Ujfalusi'den daha klas bir oyuncudur.

Ujfalusiyi 5 yıl önce alabilmiş olmayı çok isterdim ki takımın son yıllardaki gidişatını direkt etkileyebilecek kalitede bir oyuncu idi...Şimdi ise 33 yaşında,mevcut stoperleri tamamlayacak stilde de değil;sağbek içinde hız ve manevra kabiliyeti itibariyle ideal bir adam değil...Defansif bek tercih edildiğinde iyi bir seçenek olur tabi...

Fatih hoca yeni kurulacak kadroda yine tecrübeye yaslanmayı tercih ediyor anlaşılan...Taffarel,Hagi,Popescu gibi iyi tercihlerinin yanında F.de Boer,Almaguer,2008 de Tümer gibi fiyaskolarda hafızalardadır.

Umarım defansif orta saha için de benzer bir 30+ hamlesi olmaz,Selçuk un yanına mutlaka dinamik birisi alınmalı.

Yönetici,teknik adam,taraftar olsun ''İlle de isim'' anlayışını hep yanlış bulmuşumdur.Defansa Dany,kaleye de Tomiç (Karabük) veya Karcemarskas alınsa gayette memnun olurdum şahsen;para varsa diğer mevkilere ''Marka'' ya da geleceğe yönelik yerli-yabancı parlak gençler transfer edilirdi...

Neill ve Ujfalusi oldukça benzer özelliklere sahip oyuncular aslında. 33 yaşındaki bir oyuncuyu alcaksak Neill'in suçu neydi? Ben de böyle düşünmüyorum değil ancak Ujfalusi'nin de Neill'den daha az yararlı olacağını da kesinlikle düşünmüyorum. Neill gibi Ujfalusi'nin de hem stoper hem de sağ bekte forma giymesi alternatifi az olan defansımız açısından önemli ama en az bir tane daha stoper (tercihen yerli) daha alınmalı alternatifleri çoağltmak açısından. Servet'in yanına hızlı, atik ve çabuk bir stoper almamız gerektiğini düşünüyordum, Ujfalusi çok atletik bir oyuncu sayılmaz, o yüzden bu yönden beklentilerimin boş kaldığını düşünüyorum, Servet'le daha dengeli bir ikili oluşturabilecek bir isim alınabilirdi. Ancak Ujfalusi'nin Neill'e oranla daha atletik olduğunu da söylemeliyim. Neill'in EPL ve ligimizdeki görüntüsü farklıydı, hantallığı burada daha az göze çarpmıştı, aynı etkiyi Ujfalusi'de de görebilir miyiz diye düşünüyorum, umarım. Maliyeti konusunda bir fikrim yok, bu yaşta bir oyuncuya bonservis ödeyeceğimize aynı yaşlardaki Neill'in sözleşmesi uzatılamaz mıydı diye eleştirilebilir ki ben de bu yönden eleştiririyorum ama Neill'den daha az katkı sağlaycağını da düşünmüyorumi, aksine daha yararlı olabilir.

neilli 3 senede aldık zaten gitmek istiyordu:) kewell'da gitti bu sene iyice saçmalardı.

Neill kadar teknik olmasa da Ujfalusi de kazma değildir, ikisi de sert, agresif oyunculardır. Servet=Ujfalusi diyenler var, Neill'e daha çok benziyor esasında.

Katilmiyorum aga. Ujfalusi tipki Servet gibi topla arasi vasattir (gerçi Servet vasat bile degil)

+ her ikiside daha sert oynayan tipte oyuncular ve her ikisde atletik degil. Hizli, çevik forvetlere karsi çok zorlaniyor ikiside.

Kim ne derse desin Neill bile bu savunmayi toparlayamadiysa Ujfaluside toparlayamaz.

Hele hele arkada Balta-Servet-Ujfa olursa kontra ataklarda ve derbilerde ne olur sen dusun.

Neil ile Ujfalusi'yı kıyaslamak saçma olur Neill üçüncü sınıf stoperdi, Ujfalusi 2.sınıf... He Ujfalusi mükemmel mi diyeceksiniz? tabiki hayır! ama her koşulda Neill'den daha iyidir. Neil kaçak dövüşüyordu, isteksizdi vs. vs. vs bunları biliyoruz... Kariyer olarakta Ujfalusi daha parlak. Ama bana kalsa ben Lucio, Marquez, Chivu, Carvalho gibi 1. sınıf stoperler isterdim.

Atletico Madrid forumlarında en çok Ijfalusi için üzülüyorlarmış.Elimizdeki tek iyi savunma oyuncusuydu falan diyorlarmış

Atletico Madrid forumlarında en çok Ijfalusi için üzülüyorlarmış.Elimizdeki tek iyi savunma oyuncusuydu falan diyorlarmış

O lafi kim çikardi bilmiyorum ama ben tam tersi yorumlar okudum. Reyes için oluyorlar. Forlan'a gidebilir diyolla ama Ujfa için 'kim para verirse o topçu için satalim' diyen biri vardi.

Ujfalusinin kariyeri Neillden çok daha üstün.Uyum sağlarsa çok iyi katkı verir bu kadar karamsarlığa gerek yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt