# Nicolas Gaitan - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Nicolas Gaitan

Cevap: # Nicolas Gaitan

Gaitan'dan geçtim en son ne zaman Avrupadan 23 yaşında bir oyuncu aldık veya alabildik geleceğinden konuşabilen biraz gerçekci olmakta fayda var.

Arda hiçbir yere gitmeyecek bu saatten sonra olmaz o iş.Artık şunun muhabbetini yapmasak.

Gidecek demedim ama 12-16 Milyon Euro civari bir teklif gelirsede reddedilemez.

Atletico Madrid yeterince kazanc sagladi, bu parayi rahatlikla ödeyebilir.

Biz ise cok pahali transferler yapmiyoruz, Gaitan'a o kadar para verip alacaksak, bi nedeni vardir.

Haberin dogrulugu süpheli zaten, tartismaya gerek yok, en azindan simdilik.

Gidecek demedim ama 12-16 Milyon Euro civari bir teklif gelirsede reddedilemez.

Atletico Madrid yeterince kazanc sagladi, bu parayi rahatlikla ödeyebilir.

Biz ise cok pahali transferler yapmiyoruz, Gaitan'a o kadar para verip alacaksak, bi nedeni vardir.

Haberin dogrulugu süpheli zaten, tartismaya gerek yok, en azindan simdilik.

Niye salak mı bizim yönetimimiz de reddedemesin 16 milyonu. Bak 12 demedim.

16 nedir yahu?

Arda gibi bir adam için 16 nedir?

Adamın oyununa bakarsak normal futbol piyasasında ki değeri bunun çok üstünde onu geçtim bir de yabancı sınırlaması ve bu nedenle Türk futbolcuların piyasasını düşündüğümüzde bu paranın da çok daha üzerinde ederi vardır Arda'nın.

Elalemin abuk subuk adamları 40-50 milyon dolara gidiyoken Arda da ancak o bedellere gidebilir. Robben'den, Ribery'den eksiği yoktur bu adamın. Gidip de Reyes'le kıyaslamayın bi zahmet. Şampiyonlar Ligi'nde iyi bir takım içinde 1 kere oynasın 50'ye çıkar piyasası anında.

Ha vermezlerse o parayı kariyerini Galatasaray'da geçirir.

Ama açık söyliyim durup durup şu Arda'nın transferini gündeme getirenlere sinir oluyorum.

Fener medyası mısınız nesiniz anlamıyorum ki?

Konu kapanmış, sular durulmuş, adam huzurlu huzurlu işini yapıyor, operasyon sonrası medya talimat alamadığı için haber de yapmıyor, hala bizim taraftarımız çıkıp Arda transferi diyor. Yok olm Arda transferi. En fazla sözleşme uzatır o kadar...

16 nedir yahu?

Adamın oyununa bakarsak normal futbol piyasasında ki değeri bunun çok üstünde onu geçtim bir de yabancı sınırlaması ve bu nedenle Türk futbolcuların piyasasını düşündüğümüzde bu paranın da çok daha üzerinde ederi vardır Arda'nın.

Elalemin abuk subuk adamları 40-50 milyon dolara gidiyoken Arda da ancak o bedellere gidebilir. Robben'den, Ribery'den eksiği yoktur bu adamın. Gidip de Reyes'le kıyaslamayın bi zahmet. Şampiyonlar Ligi'nde iyi bir takım içinde 1 kere oynasın 50'ye çıkar piyasası anında.

Ama açık söyliyim durup durup şu Arda'nın transferini gündeme getirenlere sinir oluyorum.

Konu kapanmış, sular durulmuş, adam huzurlu huzurlu işini yapıyor, operasyon sonrası medya talimat alamadığı için haber de yapmıyor, hala bizim taraftarımız çıkıp Arda transferi diyor. Yok olm Arda transferi. En fazla sözleşme uzatır o kadar...

Gecen sene tüm sezon boyunca neredeyse oynayamamis bir oyuncuya, özelliklede Türk olan bir oyuncuya kimse 40-50 Milyon vermez.

Son senelerdeki oynadigi oyuna bakarsak, Pastore 44 ediyorsa Arda'da en az o kadar eder. Ama gecen seneki performansina bakarsak, Pastore kadar piyasasi olmamasina, Türk olmasina bakarsak ve kulübümüzün maddi acisini düsünürsek 16 Milyon Euro reddedilemez bir teklifdir.

Biraz objektif bakin, gecen sene neredeyse hic oynamamis bir futbolcuya kimse öyle 30-40 Milyon vermez.

16 nedir yahu?

Arda'ya bir kulübün azami vereceği bonservis bedeli 20 milyon €'dur.Nedenini de Türkiye Ligi'bde oynaması olarak gösterebilirim. Aynı Arda, La Liga'da vasat bir takımda olsaydı daha pahalıya alıcı bulurdu.

[video=youtube;bcf_JzdA4Jc]https://www.youtube.com/watch?v=bcf_JzdA4Jc&feature=related[/video]

alırsak çok güzel goller izleriz

Gecen sene tüm sezon boyunca neredeyse oynayamamis bir oyuncuya, özelliklede Türk olan bir oyuncuya kimse 40-50 Milyon vermez.

Son senelerdeki oynadigi oyuna bakarsak, Pastore 44 ediyorsa Arda'da en az o kadar eder. Ama gecen seneki performansina bakarsak, Pastore kadar piyasasi olmamasina, Türk olmasina bakarsak ve kulübümüzün maddi acisini düsünürsek 16 Milyon Euro reddedilemez bir teklifdir.

Biraz objektif bakin, gecen sene neredeyse hic oynamamis bir futbolcuya kimse öyle 30-40 Milyon vermez.

16 milyon bence çok rahat reddedilebilir.Arda'nın kalitesine yakın bir adamı almak için vereceğin para en az 10-15 milyon Euro olacak ve o aldığın adam da yabancı kontenjanından yiyecek.Kaldı ki bence Arda bu sene kendisini bulabilir biz de bu satılma muhabbetlerini hatırlayıp kendimize güleriz,biz bu adamı 15-16 milyona satmayı düşünüyorduk vay be deriz.

Allahaşkına neden 2 gündür her konu Arda'yı satma konusuna dönüşüyor?

Bir germeyin adamı, rahat rahat GSCimbom okuyayım.

iyi oyuncu benfica satmaz bu saatten sonra.eskiden olsa avrupada oynamış oyuncuları transfer etmezdik oynatamıyoruz diye şimdi şampiyonlar liginden oyuncu beğeniyoruz

O zaman tutarsın kadronda 16 verdiklerinde, satmıyorum dersin. Şampiyon olursun şampiyonlar liginde oynar adamın. Alırsın teklifleri. Baktın reddedilmeyecek teklifler geliyo. 50-60'a çıktı önerilen rakamlar. O zaman satarsın. 16 nedir yahu. Adam geçen sezon sakattı ama şimdi değil. Nesi reddedilmezmiş 16'nın. Almayıveririz Forlan'ı.

Bu arada Türkiye Ligi bık bık bık da demeyin. Okacha'nın Balic'in falan kaç paralara gittiğini biliyoruz. Şampiyonlar Ligi'dir kriter. Gider orda performans gösterirse her türlü parayı verirler Arda'ya. Ama yine de satmak niye?

Üst Alt