# Nicolas N'Koulou | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Nicolas N'Koulou

250017918.jpg

( d. 27 Mart 1990 ), şu anda Marsilya'da stoper olarak futbol oynayan Kamerunlu futbolcudur.

Fazla düsünmeye gerek yok, sezon sonu sözlesmesi bitiyor. Marsilya'dan yarim düzine adam kacirdik, bunu da kacirmayalim.

Chedjou-N'Koulou ikilisi gözü kapali bile ligin en iyi stoper ikilisi olur.

Genclestirme operasyonu icin de bicilmis kaftan.

___________Muslera____________
Wiel___Chedjou___Nkolou___Telles
________Veloso__Banega________
___Carrillo__Sneijder__Feghouli___
____________Remy_____________
şöylesine bir kadro yazayım bari nasıl olsa hiç bir boştaki oyuncuyu alamayacağız bari hepsini alacağımızı hayal edelim.

Stoper tandemini iki Afrika'lı oyuncudan kurmak tehlikeli bir iş. Avrupa'lı şart tandeme. Şöyle uzun boylu, hava toplarına hakim Alman, İtalyan, Fransız sert bir stoper olabilir.

Iyi oyuncu. Monaco'nun kume dustugu sezonda birkac macina denk gelmistim. Lakin stoperde iki Afrikali, aman diyorum. Chedjou gibi defansif orta sahadan bozma bir oyuncu ayrica. Bize daha cok arkadan komut verecek, topla cikabilen, daha dogrusu takimi arkadan hucuma surukleyecek bir libero lazim. Chedjou veya Semih, hangisini Popescu veya hatta Ujfa gibi bir oyuncunun yanina koysan verimleri %800 falan artar. Bizi bitiren olay da bu oldu son senelerde. Ozellikle Avrupa'da basi bos oynuyor bu ikisi.

üst düzey bir takım defansı 185 altı oyunculardan oluşmamalı, şimdi elimizdeki denayer-chedjou ikilisi bile kısa bunlardan bir tanesi olabilir ama yanında en az 1.90 lık bir oyuncu şart.. nkoulou bildiğim kadarı ile 1.82 bizim aradığımız oyuncu değil yani.

Kazma olmayan, topla haşır neşir olan adam istiyorum ben. Rhodolfo-Kjaer-Alves-Burdisso-Yumlu fln kazma kontenjanını dolduruyor ztn.

Top kapması iyi,hırslı var, çalışkan ve topsuz alanda yer tutması iyi.

Tek eksiği boyu, 180 cm defans için biraz az sanki.185 falan olaydı iyiydi :)

Fm diliyle konuşuyorum sadece hiç izlemedim , profiline baktım sadece.

Alabilirsek ligin en iyi stoperi olur.

Yalnız Chedjou'nun yanına olacak diye düşünmeye de gerek yok.

Alırsın N'Koulou'yu, yanına da bonservissiz Agger, Terry neyse onu yazarsın. Taş gibi stoper ikilin olur.

Bu sezonki transfer dönemini seneye çok daha iyisi olacak , esas yapılanma olacak vs. diye geçirmediler mi?

ŞL'de başarı için 2 tane üst düzey stoper şart. Eldekilerin hepsi en fazla yedek olabilecek düzeyde ŞL için.

Alabilirsek ligin en iyi stoperi olur.

Yalnız Chedjou'nun yanına olacak diye düşünmeye de gerek yok.

Alırsın N'Koulou'yu, yanına da bonservissiz Agger, Terry neyse onu yazarsın. Taş gibi stoper ikilin olur.

Bu sezonki transfer dönemini seneye çok daha iyisi olacak , esas yapılanma olacak vs. diye geçirmediler mi?

ŞL'de başarı için 2 tane üst düzey stoper şart. Eldekilerin hepsi en fazla yedek olabilecek düzeyde ŞL için.

Agger tam aradığımız adam. Fizikli, havadan ve yerden iyi, sert, topla arası iyi.

Aradığımz tüm kriterler Agger'de mevcut. Basıp parayı alacaksın. Lamı, cimi yok.

Bize yabanci bir sag bek ve en az 2 tane kaliteli yabanci stoper sart. 1i lider ve denge stoperi oynayabilecek birisi. Agger gibi.

Telles böyle devam ederse, İnter birakmaz. Tek eksigi, savunmada biraz daha agresif ve sert olmasi gerekiyor. Dünkü macta 10 gol pozisyonu yaratti. 4KP+12 ortada 6 isabet orani.

Üst Alt