Nihat Kırmızı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nihat Kırmızı

IMG_9760.JPG

Doğa Sigorta yönetim kurulu başkanı olan Nihat Kırmızı aynı zamanda İstanbul Topkapı Üniversitesi Mütevelli Heyeti başkanıdır. 1978 yılında doğan Nihat Kırmızı Lisans ve Yüksek lisans eğitimini iletişim ve Finans alanlarında tamamlamıştır. İç Kontrol, İç Denetim, Katılım finans konularında çalışmalar yapmış, işletmelerde iç kontrol sisteminin bağımsız denetim karar süreçlerine etkileri ile ilgili tez yazmıştır. Online eğitimin öncülerindendir. Kırmızı; New York’ta dil eğitimi ve çeşitli alanlara yönelik birçok iş/eğitim sertifikasına da sahiptir olmuştur.

Profesyonel çalışmaları ile beraber güçlü girişimcilik yönü ön plana çıkmış olan Kırmızı 2003 yılı itibari ile sigortacılık alanında kurumsal satıştan, acenteliğe, sektörün birçok kademesinde görev almıştır.

Dış ticaret alanında Almanya’nın sektöründe öncü firmalarından Alberts Collection GMBH’nin Türkiye ve Ortadoğu temsilciliğini yapmıştır. Alberts Collection markasıyla ülkemizden Almanya’ya oturma bankları ve şehir mobilyaları üretimi ve ihracatı yapmıştır.

2008 yılında telekomünikasyon sektöründe Doğa Grup çatısı altında faaliyet gösteren Doğa Telekom’da üst düzey yöneticilik yapmış, bu görevi ifa ederken üstlendiği çağrı merkezleri, internet ve VOIP servis sağlayıcılığı ve online eğitim gibi farklı alanlarda önemli projelere başarıyla imza atmıştır. Online eğitim alanının öncülerindendir.

Doğa Hospital Hastaneleri, Doğa akademi, Mesleğim eğitim kurumları, Berk Anadolu lisesi, Mesleğim sağlık anadolu lisesi gibi sektöründe güçlü kurumların da kurucularındandır.

2013 yılında, bugün ulusal ve uluslararası çapta faaliyet göstermekte olan Doğa Sigorta AŞ şirketinin kuruluşunu gerçekleştirmiş ve CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak şirketi sigortacılık sektörünün en büyük şirketlerinden biri haline getirmiştir. Kırmızı 2015 yılında ülkemizde ilk kez pencere modeliyle katılım sigortacılığı faaliyeti başlatmış ve katılım sigortacılığının öncülerinden biri olmuştur.

Girişimciliği gibi güçlü sosyal yönü de bulunan Nihat Kırmızı, vakıf, dernek, kulüp gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşunda görev almış ve başkanlığını yaptığı Girişimci Fikirler Derneği aracılığı ile birçok girişimciye yönelik sertifika eğitimleri ve teşvik ile iş kurmalarını sağlamış, istihdamın artmasına katkıda bulunarak değerli girişimlerin hayat bulmasına destek olmuştur.

Kırmızının Girişimci olarak başlattığı şirketlerde bugün 1500 ün üzerinde personel görev yapmakta, bu şirketler sağlık, eğitim, sigortacılık, finans, gıda, bilişim alanları başta olmak üzere çeşitli sektörlerde 12 bölge müdürlüğü 2000 üzerinde acente ve bayi ağıyla 81 ilde hizmet vermektedir.

TÜSİAD üyesi de olan Nihat Kırmızı, Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Galatasaray kongre üyeliği ve GSYİAD üyeliğini aktif olarak devam ettirmektedir.

Nihat Kırmızı; Evli ve 3 çocuk babasıdır.

2021-2022 Galatasaray - Fenerbahçe maçı için “yalnız biz o maçı kaybetmedik, kaybettirildik!” söylemi ile sempatimi kazandı.

Üst Alt