Ok, tek birşey söyleyeceğim - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ok, tek birşey söyleyeceğim

Cevap: Ok, tek birşey söyleyeceğim

Kaç kere söyledik burada bu takımın hücum gücü çok yetersiz,orta sahasına bir tane daha adam lazım diye.Millet zannetti ki her maç Liverpool gibi karşımızda açık verecek takımlara karşı oynayacağız.Kardeşim ligdeki takımlar büyüklere karşı kapalı defans oynamıyorlar mı ezelden beridir?Kontrataklarla gol aramıyorlar mı çok aşırı durumlar hariç?Taktılar kafaya yok hücum gücümüz çok iyi Liverpool'a 3 tane attık diye.O maçla lig maçlarının arasında dağlar kadar fark olduğunu anlatmaya gerek var mı?Hatta İnter maçını da dahil ediyorum.Karşımızda isimli bir takım olduğu zaman Fatih Hoca'nın ona göre takımı motive ettiğini karşıdaki büyük takımların da amacının futbol oynamak olup sürekli hücumu düşündüğünü söylememize gerek var mı?

10 numara olmasa bile Diarra'yı alsaydık eğer emin olun çok şeyler değişirdi.Diarra ve Selçuk yan yana çok iyi pas organizasyonları kurarlardı.Neyse bu saatten sonra şunu alsaydık bunu alsaydık diye dövünecek halimiz yok.Şimdi bu kadroyla neler yapabiliriz onu konuşmak lazım.Ama işimiz gerçekten zor çünkü hücumu çok sakat bu takımın.Ara transfere bel bağladıysak zaten yine geçmiş olsun.

Bence burada 10 numara vurgusu yapılan yorumların asıl sebebi, dünkü yanlış diziliş ve oyuncuların yanlış mevkilerinden oynatılmasından ortaya çıkıan kimliksiz ve ne oldu belli olmayan oyundur.Bence hoca bu sorunu aşacaktır, ama yönetm belli doğru diziliş ve doğru oyuncularla bu sorun aşılır kadro derinliği yeterli.Bence ilk transfer döneminde adam gibi hucumuda oynaya bilen modern defans oyuncuları alınmalı.

hayatımda gördüğüm en saçma yazı..

haklı olduğun yerleride ilginç Türkçenle malesef rezil etmişsin..

böyle olacağını biliyorduk sözü de en nefret ettiğim söz, sanki 2 maç sonra ligler bitiyor..

athletico madrid in kurduğu takıma bakın ve 2 haftadır aldıkları skorlara..

onların taraftarı da eminim "biz demiştik" falcaoyla, ardayla,diegoyla, olmaz diyorlardır..

şimdi iyi oynayarak yenildiler, berabere kaldılar demeyin, bu mantığa göre, o kadro bizde olsa 5-0 da yensek neden 10-0 yenmedik diye söverdik :)

yekta kotu oynadigi halde 3 guzel pasla ataga kaldirdi bizi

sabri 2000 dakka oynasa beceremez bunu

selcuk sorumluluk almiyor

soltaraf diye bir olayimiz yok

bu takim ancak soyle duzelir

riera iyi cikar

sercan cabuk uyum saglar

adini bilmedigimiz bir solbek cikartiriz

ama sunu soylemeden gecemeyecegim

siz hangi akla hizmet pino ve culioyu yollarsiniz

allah akil fikir versin

ikiside takimin en yaratici adamlari olurdu dun oynasalar

aci ama gercek

Sekizinci yabancıyı alamayacağını bile bile Culio'nun yollanması.. Bunu ilkokul talebesi yapmaz.

Song-Tomas şu anki takımda olsa zor kaybederdik. Savunma çok ürkek. Orta sahaya çıkınca bütün zaafları ortaya çıkıyor. bu yüzden hepsi geri kaçıyor. E haliyle bütün mevkilerin arası açılıyor. Hiçkimse birbirine yakın oynayamıyor. İş bireysel beceriye kalıyor. O da olmayınca İ.B.B 2-0 Galatasaray

Song-Tomas şu anki takımda olsa zor kaybederdik. Savunma çok ürkek. Orta sahaya çıkınca bütün zaafları ortaya çıkıyor. bu yüzden hepsi geri kaçıyor. E haliyle bütün mevkilerin arası açılıyor. Hiçkimse birbirine yakın oynayamıyor. İş bireysel beceriye kalıyor. O da olmayınca İ.B.B 2-0 Galatasaray

Topu kaptırınca rakip oyuncuyu kovalayan oyuncu tipi kısır bizde. Top yapmaya kalkışınca bu defa Sabri'li orta sahanın tekniğinin az olmasının da etkisiyle(veya yaratıcı oyuncu eksikliği) topu eziyoruz,kaptırıyoruz. Rakip takımın oyuncuları, orta sahamızın pres özellikli ve takip yeteneğinin olmaması(az mücadele de denebilir) sonucunda hemen defans ile karşı karşıya kalıyor. Defansın hantal olması ve hamle eksikliği nedeniyle her topta ecel terleri döküyoruz ve döktük. Orta sahanın pres özelliğinin olmaması kaynak, defansın hantallığı neden bence.

Yani geçen seneyle aynı masal gibi.

Ara transfer dönemine kadar bu eksiklik tamamen yok edilemez futbolcuların yapısından dolayı, fakat minimuma indirilmeli.

Ben de tek bir şey söyleyeceğim ama biraz uzun :eek:

Anne tarafım koyu fenerli Baba tarafım ise hastalık derecesinde Beşiktaşlıdır. Ne bir tepki ne de antipatik bir çocuk olduğumdan dolayı değil, tamamen renklerine armasına sempatimden dolayı Galatasaraylı oldum. 1990-1991 sezonu sonunda şampiyon Beşiktaş olduğunda Babam yine Beşiktaşlı ablamı o zamanın favori araçlarından siyah bir Kartal ı beyaz kurdelelerle gelin gibi süsleyip çıkmıştı sokağa kutlamalara. Tabi sırf ben Beşiktaşlı olayım diye alınmayışım da cabası. Üzüldüm mü evet. 6-7 yaşında bir çocuk için pek te kabul edilecek bir olay değildi bu. Oysa vazgeçmedim Galatasaray aşkından.

Akabinde gelen Manchester zaferi ile sokaklara dökülen bir çocuk vardı daha 9 yaşında. Elinde harçlığıyla aldığı saç örgüsü tadında örülmüş bir aksesuar gece yarısına kadar mahallenin Galatasaraylı ağabeyleriyle kutlamalar.

Yıllar sonra gelen birkaç başarısız yıl. Samsun Antep Antalya diye orta okulda alay edilip küçük görülmeler. Kötü bir sezon. Vazgeçtim mi peki sevdamdan?

1996-1997 sezonu sonu şampiyon Galatasaray . Kutlamalar Galatasaray adasında yapılıyor. Hagi gelecek diye evden uzaklaşıp adanın önünden kalkacak teknenin önünde pusuya yatış. Ve Hagi ile ilk göz göze geliş. Comandante Hagi nin elinden alıp salladığı bayrakla çok büyük bir iş yapmış gibi sevinme , böbürlenme 

Devamında gelen Avrupa zaferleri ve sonrasında gelen duraklama ve gerileme dönemleri. Arada bi 2006 daki şampiyonlukta sevgilinin omzunda hıçkıra hıçkıra ağlayarak doyasıya o sevinci yaşama.

Büyük Galatasarayın sayın! sporcuları .

İşte bu benim hikayem. Siz o formayı sahada terletirken ben dişi ile tırnakları iç içe geçmiş onbinlerce taraftarından sadece biriyim. Benim hikayem de özetle bu. Haaa şimdi diyeceksiniz ki bize ne ulan bundan . Ben de çıkıp işimi yapıyorum elimden gelen bu. O zaman çok rica ediyorum ve en kibar dille söylüyorum defolup gidin ulan bu takımın yakasından. Anadolunun sizin 10 da 1 bütçesinde kurulmuş takımlarına karşı bu sene de böyle ezik, kepaze haysiyetsiz bir oyun oynayacaksanız Allah rızası için , biraz gururunuz varsa bu içine ettiğiniz durumu temizleyin. Ben 21 senemi verdim bu kulübe. Sizin gibi önündeki topa ayağını uzatmaya üşenenler , yanındaki adama pas vermekten acizler, arkasındaki adamı marke etmeyi bilmeyen stoperler i izleyip kahrolmak için vermedim bu kadar yılı. Yenilmek futbolun da doğasında. Tabii mücadeleni göstererek sırtındaki formayı terleterek. Ama 3 kuruşluk takımların taraftarları “üç üç üç “ “cimbom kümeye” diye bağıracaklarsa siz de koca bir sezon boyunca böyle oynamaya devam edecekseniz en büyük beddualar sizinle olsun! Resmen soğuttunuz ulan resmen soğuttunuz. Şu içimizdeki aşkı Metin Oktayla yaşatıyoruz yıllar önce futbolu bırakmış o yüce insanı hiç görmediğimiz halde.

Ulan o kadar sinirliyim ki birileri çıkıp ta bi benzetse sizi içim soğumaz ama belki serinler. Allahınızdan bulun yeter be :mad:

Muslera

ujfa Gökhan Servet Hakan B Çağlar

Eboue Selçuk Ceyhun Melo Kazım

Samsun spor maçı ilk 11 i

Çok ofans çıkmışız belediye 2 atmış bize artık oyun düzenimiz 5-5-0 mış...

Muntari bile olurdu be. Lass'tan, Diego'dan vazgeçtim. Muntari lan.. Ama Sabri... Olabilitesi yok ortada. Samsun maçında Yekta oynar umarım. Eboue'nin de solda hem de açıkta oynatılması gibi bir cinayet görmeyiz umarım.. Çünkü savunmanın kurgusu tamamen değişmek zorunda kalıyor..

Muntari bile olurdu be. Lass'tan, Diego'dan vazgeçtim. Muntari lan.. Ama Sabri... Olabilitesi yok ortada. Samsun maçında Yekta oynar umarım. Eboue'nin de solda hem de açıkta oynatılması gibi bir cinayet görmeyiz umarım.. Çünkü savunmanın kurgusu tamamen değişmek zorunda kalıyor..ıkta oynatılması gibi bir cinayet görmeyiz umarım.. Çünkü savunmanın kurgusu tamamen değişmek zorunda kalıyor..

Atakan cep ten girmiyorsan kafan harbi güzel. Hem iki kere gönderiyorsun aynı yazıyı hem de eksik :D

Üst Alt