GSC Haber - Okan Buruk: "İstanbulspor'a karşı pozisyon vermeden maçı bitirdik" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "İstanbulspor'a karşı pozisyon vermeden maçı bitirdik"

1684266725332.png

Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü Okan Buruk, 2-0’lık İstanbulspor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Hocamızın maç sonu değerlendirmesi şu şekilde:

Maçın başından sonuna kadar oyun bizdeydi. 10 kişi kaldıktan sonra da oyuna hükmettik. Bu iyi yanımız. Konsantreydik ve iyi savunma yaptık. Son haftaların formda takımı İstanbulspor’a karşı çok net pozisyon vermeden maçı bitirdik.

51 kez rakip ceza sahasına girmişiz. 4’ü isabetli 22 şut atmışız. Yani burada kendi kalitemizin altında işler yaptık. Orada daha iyisini yapmalıydık. Zaman zaman iyi çıktığımız üç-dört pasta rakip kaleye çok çabuk şekilde, rahat bir şekilde gittik. Ceza sahası çevresi içi daha kaliteli işler yapabilirdik. Burada kendi oyuncu kalitemizin altında kaldık. Maçı daha erken bir şekilde bitirebilirdik. Tabii bu biraz da baskıdan oluyor. Sonuçta şampiyonluk yolu ve son maçlara girdik. Bir baskı oluşuyor. Genel olarak tabii ki istediğimiz gibi bitirdik. Özellikle on kişi kaldıktan sonra oyuncu değişikliklerimiz çok etkili oldu. Kaan ve Barış’ın girmesi, devamında Berkan'ın girmesi… Oyunu önde oynamamıza ve önde sürekli baskı yapmamıza yol açtı. On kişi kalsak da burada yine önemli olan topun çok fazla rakipte kalmamasıydı. Net pozisyonlar bulduk. Attığımız gol vardı, girdiğimiz pozisyonları vardı. Genel olarak bizim için iyi bir oyun oldu. Ben İstanbulspor’u ve Fatih Hoca’yı kutluyorum. Ligde iyi işler yapıyorlar. Tehlikeli de bir takım. Her an kalenize etkili bir şekilde gelebilecek bir takım. Çok önemli puanları kazandılar. Onlara başarılar diliyorum.

-Nelsson, Bülent Korkmaz'ı hatırlattı, ne düşünüyorsunuz?

Nelsson geçen maç da çok iyi oynamıştı. Savunma hattımız gerçekten iyi. Nelsson kafasına aldığı darbe öncesinde de oyunun içersindeydi. Kafa toplarını aldı. Daha sonrasında da aynı oyunu devam ettirdi. 2. gol öncesi yaptığı müdahale çok kritikti. Belki 1-1e gelebilecek bir karşılaşmayı kurtardı. Topla iki sıfıra getirdi. Aslında hepimiz onun için orada alkışla bravo dedik; ama taraftar da maçtan sonra tribine ilk onu çağırdı. Taraftar da onun hakkını verdi.

“OYUNCULARIMDAN MEMNUNUM”

Sergio çok önemli bir oyuncu. Bugün maç içerisinde üç tane çok önemli şut attı. Oyunun 1-0 olmasının devamında Midtsjö’nün dinamizminden yararlanmak istedim. Hem savunmada hem ucunda öyle taktiksel bir değişiklik yaptık. Sergio ilk yarıda top kayıpları yaptı ama hücumda da etkili şutlar attı. Onun hücumdaki yönünden faydalanmaya çalışıyoruz. Sergio da en iyisini yapmaya çalıştık. Sadece taktiksel olarak oyun içersinde bir değişiklik hamlesi yaptık.

"CUMARTESİ HAZIR OLACAĞIZ"

Maç maç gideceğiz. Biz maçımız oynadık. En yakın rakibimizin maçını oynamasını bekleyeceğiz. Onun devamında cumartesi günü kendi sahamızda Sivasspor karşılaşması var. Daha sonra Ankaragücü ve Fenerbahçe maçıyla bitiriyoruz. Hedefimiz bütün maçları kazanmak. Kazanarak bitirmek. Nerede olursa olsun en kısa zamanda bu şampiyonluğa ulaşmaya çalışacağız. Hepsini kazanarak bitirmek istiyoruz. Bizim için kazanmak önemli. Cumartesi günü taraftarımıza birlikte stadımızda olacağız. Onların yaratacağı atmosferle birlikte takımız için şampiyonluk yolunda çok önemli karşılaşma olacak. Şu anda tek düşündüğümüz cumartesi günkü maç. Yeniden toparlanacağız. Cumartesi gününe hazır olacağız.

Şikeci camianın 3 gol yediği takıma 10 kişi kalmamıza rağmen pozisyon vermedik. İlk yarı rakip ceza sahası içinde topla buluşma rekorunu kırdık. 2 attık en az 5-6 net kaçırdık. Takımın oyunundan memnun olmayanlara anlam veremiyorum, pozisyon vermedik 7-8 pozisyon bulduk, 10 kişi kalmamıza rağmen ikinci golü attık ne bekliyorsunuz ki?

Ön 4lü de tek winner adam Icardi. Mertens iyi ama cok yumusak kaliyor o pozisyon icin, sneijder gibi veya daha sert bir adam orada olmali. Kerem ve Rachica takim oyuncusu ama winner degil. Olivera da keza degil. Bu taktik ile 3 4 tane transfer ile daha iyi olur bence

SM-A705FN cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
oliveirada bi tik var bence porto ve romadan dolayi.
rashica kerem ve hele mertens fena heyecanlilar.

Şikeci camianın 3 gol yediği takıma 10 kişi kalmamıza rağmen pozisyon vermedik. İlk yarı rakip ceza sahası içinde topla buluşma rekorunu kırdık. 2 attık en az 5-6 net kaçırdık. Takımın oyunundan memnun olmayanlara anlam veremiyorum, pozisyon vermedik 7-8 pozisyon bulduk, 10 kişi kalmamıza rağmen ikinci golü attık ne bekliyorsunuz ki?
Olur mu hocam.Burdaki futbol ulemaları kötü oynuyoruz dediyse kötü oynuyoruzdur,hoca yetersiz ise yetersizdir.o penaltılar olmasa halimiz haraptı.Galibiyet serileri,rakibe pozisyon vermemeler,rekor istatistikler bunlar hep kaderin bir cilvesi,şans ve tesadüf.Okan hoca kadir gecesi doğmuş.böyle kaliteli oyuncu grubuyla ben de şampiyon yaparım nedir yani

Peki Nelsson gibi yetenekli bir stoper yerine kalas bir stoperi. Olsaydı? Maç 2-0 yerine 1-1 sonuçlansa? Maç 2-0 bittiği için marifet sende mi hocam?
Öyle eğerler ile konuşacaksak direkten dönen top gol olsaydı yada bu pozisyondan önce İcardi'nin kalitesine yakışmayan az iyi bir forvetin rahatça gol yapacağı bomboş pozisyon gol olsaydı bu pozisyonda olmayacaktı.

evet direkt oyuna geçince savunma çok daha iyi oturdu. bugün 2-3 ters pozisyon oldu ama hepsinin başında da topu aptal gibi kendi ayağımızdan verdik. hoca sergio'dan vazgeçse daha da iyi olur ama buraya kadar gemiyi getirdi diye dışarda bırakmak istemiyo. 5 haftadır ittir kaktır oynatıyo herifi, bu at yelesi de artık bi halta yarasa iyi olacak.

seneye top cambazı bi sağ kanatla (zaniolo nasıl gelecek bilmiyorum) bi de 8 numara lazım. bu heriflerle savunma gene bu ligde oluyo da hücumda istikrarlı bi üretim hayal gibi.

Üst Alt