GSC Haber - Okan Buruk: "Milli arada dinleneceğiz, oyuncularıma izin verdim" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Milli arada dinleneceğiz, oyuncularıma izin verdim"

1696703844933.png

Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü Okan Buruk, 2-0 kazandığımız Bitexen Antalyaspor maçını yayıncı kuruluşa değerlendirdi.

Hocamızın açıklamaları şu şekilde:

“Klasik olacak ama birçok yerde olduğu gibi yine çok kötü bir zemin vardı. Hava çok fazla sıcaktı. Nem vardı. Bu da biraz oyunun kalitesini düşürdü. Arka arkaya yedinci maçımızı oynadık. Zaman zaman yorgunluğu da üzerimizde gördük; ama genel olarak baktığımızda top daha çok bizdeydi. Rakibimiz iyi savundu. Özellikle geçişleri de kullanmaya çalıştılar. Maçın genelinde net pozisyonlara girdik. Girdiğimiz pozisyonların bir çoğu netti. Rakibimize de çok net bir pozisyon verdik. 2-0 sonra maçın sonunda iki tane çok net pozisyonu değerlendirmedik. Son vuruş da yapamadık. Bunları değerlendirseydik belki üçüncü gol de maçın sonunda gelecekti.”

“İyi bir takıma karşı oynadık. Bize karşı rakiplerimiz iyi hazırlanıyor ve bu gayet normal. Hem dinlenmeye hem hazırlanmaya süreleri oluyor. Biz de oradan oraya gide gele bir çok yedi maçlık bir maç temposu içersindeydik. Ana düşüncemiz burada kazanarak bitirmekti. Bunu başardık. Oyun çok iyi miydi? Çok iyi değildi. Zaman zaman pozisyonlara girdik. İkinci yarı yorgunluğumuz belli dakikalarda ortaya çıktı.”

“1-0’dan sonra belki savunma anlamında iyi işler yapsak da yine net bir gol pozisyonu verdik. Oyuncu değişiklikleri yaptık. Ndombele ilk maçı olduğu için 60 dakika onun yeteceğini düşünüyordum. Yavaş yavaş yorulmalar da başlayınca onu değiştirdik. Zaha’nın üst üste üçüncü maçı. Onu da bu yoğun tempo içersinde en sağlıklı şekilde kullanmaya çalışıyorum. Bir yandan yarışıyoruz bir yandan oyuncularımızı kazanmaya çalışıyoruz. Bu galibiyet serisi bizim için önemli. Geçen sene de bunu yakalamıştık. Amacımız bunu devam ettirmek; ama genel olarak baktığımızda Antalya gibi bir takıma karşı kazanmak resim olarak çok mükemmel bir görüntü.”

“Milli arada önce dinleneceğiz. Oyunculara bir süre izin verdim; ama milli takıma gidecek oyuncuların çok fazla dinlenme süresi yok. Bir kısmı yolculuk yapacak. Milli takıma gitmeyen oyuncular bizimle olacak. Hep oyuncularımızın milli takıma gitmesini istiyoruz; ama bir yandan da gitmese de açıkçası çok üzülmüyoruz. Çünkü bizimle beraber oluyorlar. Dönüşte bizimle beraber maç haftasında çalışma şansları oluyor. Özellikle uzak yerlere giden milli oyunlarımız var. Bu anlamda Davinson gidecek. 12-18 maçı var. Yine Zaha var. Bu süre bizim için önce bir yenilenme, dinlenme olacak. Ondan sonra da çok az kişiyle bir çalışma olacak. Eksikleri olan oyuncularımızın eksiklerini tamamlamaya çalışacağız. Bir maç yapmayacağız. Altyapı oyuncularımızın desteğiyle 11’e 11 maç yapacağız. En önemli şey bence dinlenmek.”

Ziyech’in sağlık durumu hakkında hocamız şu bilgiyi verdi:

“Kendini denedi. Ayağında ufak bir ağrı olunca devam ettirmedik. Risk de etmek istemiyoruz. Bu oyuncular üst üste maç oynama temposuna alışık değiller. Çünkü uzun bir süre oynamadılar. Bize geldikten sonra da üst üste üç tane maça çıkınca ayağında bir ağrısı oluştu. Milli takım arasından sonra bizimle beraber başlayacağını düşünüyoruz. Çok şükür çok fazla sakatlığımız olmadı. Neredeyse hiç olmuyor. Bu bizim için önemli. Kazımcan sakatlanmıştı. Bugün geri döndü. Onun dışında da her şey tertemiz gidiyor.Hem sağlık ekibimiz burada önemli bir çaba sarf ediyor. Biz, atletik performans ekibi bu anlamda önemli bir çaba sarf ediyor. Sakatlık olmadan yolumuza devam etmemiz önemli. İnşallah Hakim de aradan sonra gelip bizimle tekrar maç performansını ortaya koyacaktır diye düşünüyorum”

Zorbay Küçük'ün tartışmalı kararları?

"Geçtiğimiz sezon Konyaspor maçında net kırmızı kartımız verilmemişti, aynı hakem, yine şimdi tam izlemedim ama kırmızı olduğu söyleniyor. Bu tür şeyler var. Hakemlerin art niyetli olduğunu düşünmüyoruz ama oyuncular da geçmişten kalan şeyleri hatırlayabiliyor."

Hocam ndombele tam guzel oynamaya başlamış,niye cikaryosun Allah askina?kerem ve torreirayi cikarmaliydin,kaanla mertens öyle girmeliydi

12 tane yönetim kurulu üyesi var hiçbiri korkudan konuşamıyor hakemlere tepkiyi takımın hocası gösteriyor bizde hocalar herzaman yönetimden büyük olmuştur Okan hocada öyle olacak gibi

Okan Buruk: "Geçtiğimiz sezon Konyaspor maçında net kırmızı kartımız verilmemişti, aynı hakem, yine şimdi tam izlemedim ama kırmızı olduğu söyleniyor. Bu tür şeyler var. Hakemlerin art niyetli olduğunu düşünmüyoruz ama oyuncular da geçmişten kalan şeyleri hatırlayabiliyor."

harika bir hafta yaşattılar. bu gece harika uyku cekilir

f7152da522e1c305cfc5e868f0478248.jpg

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt