Oktay Mahmuti Ceo, Zdovc Koç oluyor - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oktay Mahmuti Ceo, Zdovc Koç oluyor

Cevap: Oktay Mahmuti Ceo, Zdovc Koç oluyor

Arastirdim yeni Koc´u biraz. Cok basarili bir Koc´mus. Özellikle bu sene yaptiklari inanilmazmis. Panathinaikos gibi güclü takimlari yenmis ve bunu maddi sikintida olan bir takimla yapmis. Oktay Hoca´yi tamamen kaybtmedigimiz sürece kabul edebilecegim bir hamle. Bizi 1 adim yukariya tasiyacagini düsünüyorum bu kararin. Simdi cok güclü bir takim kurma zamani. Futbolda hayalkirikligi yasiyoruz, Basketbolda sevinelim

Mahmuti için akrostiş yazdım :D

Herkesin görüsüne saygim var, fakat ben bazi renkdaslardan degisik düsünüyorum.

Gecen sene karisik duygularlan maclarimizi izledim, Oktay Mahmuti gibi bir basketbol ekolünün sadece "cizgi kenarinda" durmasi bir türlü icime sinmiyordu. Burda demek istedigim, bu adam bize taktik ve antrenman disinda cok daha fazla katkisi olabilir, fakat ne yazikki makami yeterli hareket alani, ya da daha dogrusu, yeterli yetkileri sunmuyordu.

Simdi, bu Oktay Mahmuti ve CEO haberine inanin cok sevindim. Daha genis bir yetki alani ile bize daha fazla katki saglayacagindan eminim. Bunun yani sira Oktay hocanin tarzina uyan yetenekli bir antrenörün gelmesi bu sevincimi artirdi. Bu konuda Onur Yilmaz renkdasima katilmamak elde degil. Diger önemli nokta: yeni hocayi kendisi secmis olmasi gözden kacirilmamali. Oktay Mahmuti'nin yardimiyla yeni hocamiz gercekten cok önemli seyler basarabilir. Zaten son yaptiklari ortada. Birde unutmayin ki herseye ragmen Oktay Mahmuti elini "saha kenarindan" asla cekmez.

Yani analayacaginiz, Oktay Mahmuti'nin yetkileri, bazi renkdaslarimin düsündügü gibi, azaltilmadi, tam tersine artirildi.

:yenieek:

mahmutiyi koç olarak kaybetmek üzse de yönetimin bu hamleyi yapmak istemesi bizim büyük düşündüğümüzü gösterir gelecek adına dahada umutlandım beni şaşırtan mahmutinin genç yaşta olmasına rağmen koçluğu bırakıp daha önemli fakat biraz daha pasif olan yöneticiliği tercih etmesi çünkü aydın örs bunu baya geç yaşta kabul etmişti mahmutini önünde daha epey yıl var böyle bir karar veriyorsa da bunu geçici olarak düşünmemesi lazım uzun yıllar yapacaksa kabul etmeli

Ne gerek vardı böyle bir hamleye. Yıllar sonra tam aradığımız herkesin hem fikir olduğu bir hocayı bulmuşken neden başka alternatiflere yönelmek zorunda kalıyoruz anlamıyorum. Gelen hoca iyi olabilir belki ama tam sinerjiyi yakalamışken bu değişiklik içime sinmiyor. Zaten Reyes ve Forlan da gelmiyor. Prestij kayıplarına bir yenisi eklendi. Defans sıkıntılı. Kaleci belli değil. Kara bulutlar sarmaya başladı yeniden camiayı. Hadi hayırlısı..

Yani ne gerek vardı en azından kontratı sona erene kadar koç olarak kalsaydı.Ben iddiasız maçlarımıza bile sadece onu seyretmek için gidiyordum.

Hayırlısı olsun ...

Oktay Hocayı kenarda görmek çok daha iyiydi ama kendisinin isteği bu yöndeyse saygı duymak gerekir.

Tamam Oktay hocaya yakışır ama kendisini saha kenarın da izlemek herşeyden daha güzel ve herkes için de ateşleyici bir faktördü

#parkedekalmahmuti .

Gelen adam nasıl biri iyi mi ?

Euroleague'i çok yakından takip eden "maliano" şunları yazmıştı twitter'dan dün :

Çok çalışkan, malzemeyi çok iyi kullanan, olmadık işler başarabilen bir koç Zdovc. Yeri geldiğinde de tavrını koyar, asabileşir.

Ekşi'de de şu yazılmış :

bu sene union olimpija'daki performansı sayesinde önümüzdeki sene kendisini ispanya, yunanistan veya türkiye'de görebiliriz. ilievski, ozbolt ve kenny gregory üzerine kurulu bir takımı top 16'ya sokmayı başardı. top 16'daki ilk maçında italyan ekibini deplasmanda mağlup etti. takımı adriyatik ligi'nin de lideri. tartışmasız avrupa'da yılın en iyi koçu.

ya böyle bişey için bence erken.en azından 1 sene daha koç olarak kalmalıydı

Mahmuti'ye Ceo falan yakışmaz lan. Direk kulübün anahtarını verin. O karizmaya cidden kulüp anahtarı falan yakışır.

Üst Alt