Okuduğunuz Kitap Sayısı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Okuduğunuz Kitap Sayısı

Kaç Kitap Okudunuz?

• Kullanılan toplam oy
    29
yani sayısı mühim değil bence,cezbeden her kitabı okurum.goethe genc wertherin acıları etkilemişti.şiir kitaplarına çok düşkünüm.

Hm....

Yaşım 36 desek.

10 yaşımdan itibariyle her ay ortalama 10 kitap okuyorum diyelim.

+/- 3120~ 3200 kitap okumuş olabilirim.

Edit: hayatımda Türkçe lisansı ile yazılmış kitap okumadım galiba. Üzücü durum galiba

Hm....

Yaşım 36 desek.

10 yaşımdan itibariyle her ay ortalama 10 kitap okuyorum diyelim.

+/- 3120~ 3200 kitap okumuş olabilirim.

Edit: hayatımda Türkçe lisansı ile yazılmış kitap okumadım galiba. Üzücü durum galiba

Mesleğinizi özel değilse sorabilir miyim? Ayda 10 kitap okumak 8-5 , 8-6 çalışanlar için ciddi bir rakam.

Sizce de biraz fazla degil mi?

Erdem soyadinizi 2000. kitaptan sonra mi aldiniz?

Erdem soyadım değil. 2. Adım daha doğrusu normalde kullandığım isim Erdem. Aslında fazla sayılmaz. Hızlı okuma olayında da biraz iyiyseniz günde bir kitap okuduğum dönemler oldu. Bende kitap olayı ayrı birşeydir. 7 yaşında okumaya başladım. O günden beri en kötü haftada 1 ile 3 kitap arası okurum. 52*30 =1560 hafta. Bu durumda ortalama 2000-3000 diyorum. 2000 i geçtiğimi ise net biliyorum. 3000 i geçmiş olma ihtimalim bile var. Ama bazılarını 2. Sefer hatta 3. Sefer okumuşluğum var :)

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Cok az maalesef. Yillarca kendime kitap okumayi huy edinmeye calistim ama bir türlü basaramadim, sarmiyor beni. Bir yerden sonra can sikintisi basliyor, sonunu getiremiyorum kenara atiyorum kitabi.

Bu yüzden okul, üniversite döneminden falan yola cikarsam herhalde bi 300 falan vardir tam kestiremiyorum. Ama sonucta bunlar da mecburen okuduklarim, keyif icin okudugum kitap sayisi tas catlasa 50 falandir ama kac tanesini tamamladim hic bir fikrim yok.

Üst Alt