Ölüm Dokunuşu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ölüm Dokunuşu

Cevap: Ölüm Dokunuşu

Soruya cevap veren Margaret Werther. O kisimda su sekilde genel olarak. Evrenin baslangici kesfediyoruz uzayzaman bukulmesini falan fakat bu dønemde buz kristalleri gibi gørunuste ønemsiz seyi daha bilim insanlarinin anlamadiklari insani hayretler icerisinde birakiyor. Kenneth Libbrecht buz kristalleri konusunda dunyaca taninan bir uzman. Bu projesine yirmi yil vermis. Bu dunyada 6 milyar insan varken en azindan birimizi buz kristallerinin nasil olustugunu anlamali diyerek 20 yildir deneyler yapmis. Buzun nasil kristallestibi konusunda cok az adim atmis yani az anlamis. Teorisi de var bu konuda fakat bu teorisinin gercek yanittan uzak olduguna inaniyormus. Bu sudan buza gecis Kepler ve Farraday gibi zihinleri de mesgul etmis. Libreecht de bu olaya dair bir kucuk adim atmayi umuyormus. :)

Gene basladik o anlamaz liseli gibi vs. vs. :) Sonucta adam 20 yilini vermis ve bu konuda dunyada taninan bir uzmanmis.

Edit: Okudugumu aktardim bana madem øyleyse bu niye bøyle falan demeyin de :) Yani yazanlar bunlar ve inaniyorum bu yazilanlara sonucta soru sorduklari ve yanitlarini derledikleri insanlar alaninda dunyaca unlu uzman kisiler.
Ohooo hemen alınıyorsun sende yahu, ne dediğin anlaşılmadığı için takıldım. Bir ara hangi dilde yazdığını çözmeye çalıştım ama sanırım problem senden değil çözülemeyen olayın ne olduğunun tam olarak belli olmamasından kaynaklı. ;)

beyler bizde anlayalım.neden oluyomuş bu.türkçe yazın ama.kimyaya dalmadan.farzedin mahalle arasında maç muhabbetinin arkasından bu konu açıldı.hadi şimdi tekrar anlatın.

Hatta o kitabi øneririm. Bir cok konuda DNA'lardan fizige bilgisayarlardan diger dunyalarda yasama falan cevaplar var. Kitap gayet iyi. Psikologlardan tarihcilere fizikcilere populer bilim dergisi yazarlarina kadar alaninda ønde gelen kisilere soru soruyorlar. Ispatlayamadigin halde inandigin sey nedir gibisinden. Tabi verdikleri cevaplar sadece øngøruleri. Cok ilginc seyler de var mesala insan beynini cøzmede baya yol almislar tabi alamadiklari baya da yol var. Mesala fizik falan uzay falan bilgi kismen daha fazla daha populer oldugu icin fakat beyin davranislar vs. vs. orda ilginc teoriler var.

Cevaplar da zit oluyor bazen kimisi gelecegin teorisi M teorisi olacak derken ve bunu aciklarken kimisi de bu teori degil sadece fantazi cok zor ve suslu matematiksel mukemmelik var onun disinda bir gercekligi yok falan diyor.

Kuzey Atlantik Akıntısı sallama değil Ertuğrul...

Cidden öyle...

Dünya'daki Tuzlu-Tatlı su oranını dengeliyor...

Bilimsel bir veri yani...

Yarından Sonra filminin işlendiği mevzuuda geçiyor bu zaten...

Eğer Kuzey Atlantik Tatlı su akıntısı durursa...

Tuz değeri azalır ve felaket üstüne felaket gelir...

Hatta o kitabi øneririm. Bir cok konuda DNA'lardan fizige bilgisayarlardan diger dunyalarda yasama falan cevaplar var. Kitap gayet iyi. Psikologlardan tarihcilere fizikcilere populer bilim dergisi yazarlarina kadar alaninda ønde gelen kisilere soru soruyorlar. Ispatlayamadigin halde inandigin sey nedir gibisinden. Tabi verdikleri cevaplar sadece øngøruleri. Cok ilginc seyler de var mesala insan beynini cøzmede baya yol almislar tabi alamadiklari baya da yol var. Mesala fizik falan uzay falan bilgi kismen daha fazla daha populer oldugu icin fakat beyin davranislar vs. vs. orda ilginc teoriler var.

Cevaplar da zit oluyor bazen kimisi gelecegin teorisi M teorisi olacak derken ve bunu aciklarken kimisi de bu teori degil sadece fantazi cok zor ve suslu matematiksel mukemmelik var onun disinda bir gercekligi yok falan diyor.

nedir kitabın tam adı?

Kuzey Atlantik Akıntısı sallama değil Ertuğrul...

Cidden öyle...

Dünya'daki Tuzlu-Tatlı su oranını dengeliyor...

Bilimsel bir veri yani...

Yarından Sonra filminin işlendiği mevzuuda geçiyor bu zaten...

Eğer Kuzey Atlantik Tatlı su akıntısı durursa...

Tuz değeri azalır ve felaket üstüne felaket gelir...

Yanlış anlamışsın beni üstad bir daha oku :)

Emir'e Adnan hoca müridi gibi kafa sallama dedim konuya katıl sadece onaylama manasında :D

Bir sey daha bunu doktor søylemisti. Insani soguktan daha cok hava degisimi hasta yaparmis. Yani soguk sicak ve sicak soguk ani gecisler hasta olmaya daha fazla neden olurmus. Hani soguklar buz falan o yuzden :)

Üst Alt