Olympique de Marseille Takip Başlığı - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Olympique de Marseille Takip Başlığı

Marsilya, Arsenal'dan Matteo Guendouzi transferini açıklamaya hazırlanıyor.
> kiralik, sezon sonu zorunlu satin alma opsiyonu 10 milyon euro haberlere gore.

Hayatımda kaç kere Marsilya maçı izledim bilmiyorum. Bir takip edelim dedik maç tamamlanmadı. Yabancı maddelerden dolayı hakem soyunma odasına gitti.

Müthiş top oynadı. Muhtemelen haftanın 11’ine seçilir. Cengiz olmasa maçı çeviremezlerdi.

transfer olurken eklemistim- tam istedigi tarz bir hoca ile calisacagini-ayrica en uygun lige gidiyor kendisi adina, notunu da eklemistim nacizane...

hazirlik macinda da iyi bulmustum.

bu aksam ilk golu yiyene kadar marsilya adina en dinamik ve en istahli her tehlike pozisyonda neredeyse imzasi vardi ,ortalari ,araya paslari ve slolalom yapip akabinde ters kanada attigi uzun paslari ile conrad dlf 'ninde etkili olmasina yol acan beslemeyi de yapti ekstra bazda.

yedikleri 2 golde ard arda geldi. biri defans sag bek ve tandeminin hatasi - 2.gol sapka cikarilacak turden ,yine de sut imkani verne oyuncu ve kaleci de hata payi var tv den bakinca... yoruma acik,goreceli.

gollerden sonra marsilya geri donusu saglam yapti.
cengiz onceki takimlarinda olmadigi kadar geriye gelip defansa yardim etti dersek yanlis olmaz. sutlarini da ayri begendim eski cengiz den esintiler sunan sutlardi. pas alisverislerini begendim, cmlerle bol bol al ver yapti,ters kanat paslari keza az once dedigim gibi dusunerek gorerek atti, kritik fauller aldi frikik turunde,,, ceza sahasi icerisinde de tehlikeli pozisyonlarda kendisi de iyi pozisyon aldi, misal payet'in son attigi golde hemen ardinda cengiz vardi. *son hazirlik maci ve ligin ilk maci ozelinde gozlemim son olarak; kondisyon babinda ve hocanin verdigi gorev ,ozguven vs ile iyi bir performans sergiledi moralli bir giris yapti lige diyebilirim....

genel anlamda, bolgesel bazda defansin performansini begenmedim kendileri adina, orta sahalari da hocanin oynattigi bielsa vari oyundan olsa gerek rakibe ozellikle yedikleri gollerde fazla oyun kurgu imkani sagladilar,..bunlari ileriki haftalarda duzeltirlerse gecen sezon benzeri yarista olurlar belki ust belki daha alti...

*psg,lille,monaco ve marsilya istikrarli zirve yarisinda gecen sezon guzel cekismeli bir lig izletmislerdi,..aynisini bu sezonda sahsen bekliyorum temenni ediyorum.

marsilya ve monaco hocasini ayri begendigimi de onceden belirtmistim farkli baslikta,yinelemek istedim nacizane.

ps;

diger macta;

lille takiminda da yusuf'u duran toplarda cok begendim.yusuf'un ortasindaattiklari ilk gol cok etkili bri korner asisti idi...
cikmadan once ofsayt sayilan golunde frikik ortasini kendisi yapmisti yanilmiyorsam,akabinde oyundan alindi...
lille geri donusu iyi yapti,en azindan yenilmediler bu zorlu deplasmanda, < macin uzatmalarinda burak altin degerinde 1 puani kazandirdi takimi adina.... guzel bir mac oldu.

lille ozelinde burak kaldigi yerden devam ediyor diyebiliriz. kart olayina da artik bu yas ve tecrube de dizginlik getirmesi lazim. daha ilk haftadan sari gordu, o bolge de oynayan oyuncu lig yarisi adina her aldigi dakika kritik oluyor bu tur zirve yarisi yapan mutevazi kadrolarda.

yusuf adina mutlu oldum. ligin ilk macinda direkt 11 cikmasi asiri morallendirdi ve oz guvenli mac abaslamasina sebebiyet vermis olsa gerek... yeni hoca yeni sayfa kendisi adina- bu ilk 11 sansini iyi kullanmali.

Üst Alt