ömer faruk beyaz - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

ömer faruk beyaz

17 yaşında bebeyi ne diye U21'e almışlar onu da anlamadım. Ne ara U19'u derdest etmiş de orada fark yaratabileceğini düşünmüşler acaba. Bir de futbolda artık ölmeye yüz tutmuş bir pozisyonda oynuyor. İrfan Can tarzı iyi bir merkez orta saha çıkarabilir mi bilmiyorum ama 10 numara olarak Recep Niyaz tarzı Türkiye'de bile ekmek yiyemez diye düşünüyorum. Yine de beleşken alıp Terim'in kanatlarının altında denemek lazım. Orada da bir şey olmuyorsa daha da bir halt olmaz zaten.

Evet zaten Halil'le de aralarında 4 yaş varmış, dangalakça bir karşılaştırma olmuş benimkisi. Ama pozisyonu sıyrılması için güç, über bir yetenek ya da saf golcü filan değilse 10 numarada olmaz. İyi bir 8 çıkarsa memnun olurum.
U15 de oynarken videolari izledim kesinlikle calim dribling yetenegi inanilmaz yuksek. Sergileyememesinin nedeni mac eksigi cok cok fazla. Ve fizigi oldukca yetersiz. Mac eksigi mental olarak da buyuk sorun. Bunlarin hepsini gelistirirse 10 numara olur yoksa dedigin gibi zor hocam.

Çocuk çok büyük yetenek tabii ki ama oynama alışkanlığı farklı bir şey mesela Kerem 3. ligde olsa bile oynamış vaziyette geldi buraya sahaya çıktığı zaman ne yapacağını biliyor ama Yunus veya Atalay sahaya çıktığı zaman ne yapacaklarından çok emin değillerdi

Ömer Faruk Beyaz için de aynısı geçerli 17 yaşında bile yetenekli olduğunu potansiyelinin yüksek olduğunu belli ediyor ama oynama alışkanlığı yok işte

Tam dusundugum gibi guzel yorum olmus.

U21’de ilk kez izledim ve begenmedim. Topla dikine gidince yetenekli oldugunu gosteriyor ama sahada kacarak oynuyor. Bundesliga’ya giderse gelisimi icin dogru bir tercih olur.

Üst Alt