Önümüzdeki Sezon İçin İdeal Kadronuz? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Önümüzdeki Sezon İçin İdeal Kadronuz?

Balotelli, Asamoah, Moting, Vidal, Coentrao, Subotic ve Khacheridi'nin aynı transfer sezonu içinde alınabileceğine inanıyorsun da Selçuk'u neden kadrodan silemiyorsun onu anlamadım.

Sıkıntı üçlü veya dörtlü savunma değil

Sıkıntı Tudor'un taktik bilgisinin üst düzey bir takım için yeterli olmaması
Sıkıntı kadromuzun çöplerle dolu olması

Ne yani bu elimizdeki çöp kadro üçlü değilde dörtlü oynasa herşey daha mı iyi olacaktı ? Başahşehir'den 4 yemedik mi daha son maçta bir bakın dörtlü defans oynamadı mı takım

İdeal olarak isim vermeyim ama

Çok sağlam tecrübeli defans hattı

Dinamik çift yönlü sahayı işleyen orta saha tandemi

Nokta golcü

şart bize ...

1581227_Galatasaray_SK.jpg

Yedekler : Ahmet Çalık- Serdar Aziz - Tolga - Selçuk -Eren Derdiyok- Yasin -Rodrigues-Linnes -Charli Taylor-Birhan Vatansever

ABARTTIK :)

Herkes orta saha, stoper, forvet eksikliğinde hemfikir ama bana göre kanat ve bek eksikliği de var. Elimizde güvenilecek bek yok (belki biraz Linnes), Bruma dışında da doğru düzgün kanat yok. İsim belirtmeden yazacak olursak şöyle bir şey çıkıyor ortaya

mus.
x-x-(eldekilerden biri)-x(backup linnes)
x-x
x-snj-bru
x

Aslında iki stoper alırdım ama bu kadar oyuncu almışken bir tanesini kullanabiliriz belki. En az 7 ilk 11 oyuncusu lazım. Aksi halde yine aynı şeyleri yaşayacağız.

Son düzenleme:
riekerink gibi herşeye eyvallah diyen kölenin biri getirilirse şimdiden geçmiş olsun

tudorla devam edilirse transfer dönemi farklı geçebilir

Son düzenleme:
Herkes yine dörtlüye gecince, dörtlüye mi gecicez? Peki biz kuklamiyiz ?
Simdi renktas ben herkes geciyor diye gecicez demedim, zaten böyle bir mantik yok. Belirtmek istedigim sadece üclü savunmanin son dönemlerde yine kullanilmaya baslanmasiydi. Her Teknik direktörün bir taktigi vardir, ona göre kadro kurmak ister. Tudorun su an ki hatasi elinde ki kadronun buna uygun olmamasina ragmen üclü oynatmasi. Görüyoruz ki ona göre kadron varsa üclü bile oynarsin Chelsea örneginde oldugu gibi. Ayrica dizilis esasen üclü bile degil, hücumda üclü, savunmada besli. Misal Bundesligada bes takim üclü savunmaya döndü, bunda ki amac orta sahada bir adam fazla olmak cünkü günümüz futbolunda orta saha en önemli bölge.

Son düzenleme:
3'lü,4'lü savunma veya forvet önemli değil elindeki kadro neye yatkınsa onu oynatmalısın.

Aynen. Ve bizim takim kesinlikle üclü savunma oynmaya yatkin degil.

Elindeki bütün stoperler birbirinden beter her an patlayacak bomba gibi. Bizim takimda ne kadar az stoper oynarsa o kadar büyük avantajdir bizim icin.

Savunma hattini gectim, sevmesem de senin Riekerink gidene kadar en etkili iki adamin Bruma ve Yasin di. Bu ikisi köreldi resmen Tudor geldiginden beri, bilakis de Yasin.

Muslera

Linnes-Khacheridi-Serdar-Strinic

Asamoah-Selçuk

Rodrigues-Sneijder-Bruma

Martinez

Birazcık hayal ürünü ama boşver hayal kurmak bedava.​

Simdi renktas ben herkes geciyor diye gecicez demedim, zaten böyle bir mantik yok. Belirtmek istedigim sadece üclü savunmanin son dönemlerde yine kullanilmaya baslanmasiydi. Her Teknik direktörün bir taktigi vardir, ona göre kadro kurmak ister. Tudorun su an ki hatasi elinde ki kadronun buna uygun olmamasina ragmen üclü oynatmasi. Görüyoruz ki ona göre kadron varsa üclü bile oynarsin Chelsea örneginde oldugu gibi. Ayrica dizilis esasen üclü bile degil, hücumda üclü, savunmada besli. Misal Bundesligada bes takim üclü savunmaya döndü, bunda ki amac orta sahada bir adam fazla olmak cünkü günümüz futbolunda orta saha en önemli bölge.

"Günümüz futbolu" en uyuz oldugum kavramlardan bir tanesi. Orta sahayi kalabalik tutalim düsüncesi en az 40 yildir var futbolda, günümüz futboluna has bir düsünce tarzi degil. Ofansif ve dominant oynayan takimlarda zaten iki bekde hücumda aktifir.

"Günümüz futbolu" en uyuz oldugum kavramlardan bir tanesi. Orta sahayi kalabalik tutalim düsüncesi en az 40 yildir var futbolda, günümüz futboluna has bir düsünce tarzi degil. Ofansif ve dominant oynayan takimlarda zaten iki bekde hücumda aktifir.
Istedigin kadar uyuz ol, günümüz futbolu böyle, orta sahayi kazanan avantaj sagliyor.

Eskiden daha mi farkli sahada oynaniyordu da, orta sahayi kazanmak, avantaj saglamiyordu ? 40 yillik sistemi, günümüz futbolu diye yutturuyorlar size.
Canim kardesim neden bu kadar agresifsin anlamis degilim. Ben 33 yasindayim, yaklasik yirmi seneden fazladir futbol izliyorum, son bes alti senedir orta saha oyuncularinin ve orta sahanin bu kadar önemli oldugu bir dönemi hatirlamiyorum. Kirk yil öncesini bilemem ama benim izledigim dönemde futbolda bir cok degisiklikler oldu. O eski klasik forvetler kalmadi, artik sag acik ve sol acik oynayan oyuncular daha önemli bir hal aldi. Bir dönem on numaralar vardi, simdi kante, matic, casemiro, gonalons, Melo gibi oyuncular olmadan zor mac kazaniyorsun. Orta saha oyuncularindan artik o kadar cok sey bekleniyor ki, oyun kurma, oyunu iki yönlü oynama, beklere ve defansa yardim etme, gol atma, ben eskiden bu kadarini hatirlamiyorum. Bu benim sahsi fikrim o yüzden bu kadar agresif olmani gerektirecek bir durum yok.

Son düzenleme:
devam edilmesi gereken oyuncular su ozeliklere sahip olmali:

1. 90 dk mac icinde olmali (bruma,sneijder,selcuk gibi isimler kopuk kopuk oynuyor. bu nedenle bu isimlerle devam etmezdim)
2. Topu ileri tasiyan oyuncular
3. merkez orta sahada box to box oyuncu lazim
4. defans hattini yoneten bi lider, ujfalusi, popescu tarzi bi oyuncu
5. topu iyi saklayan ve sirti donuk oynayan bir forvet

3-4-3 sacmaligi turkiyede isleyemez, taktik maktik ile ugrasmak sacmalik. iyi bir kadro kuracaksin kardesim.

VE lutfen melo, ujfalusi ve elmander gibi ERKEK gibi oyuncular alin. su kadromuza bakin.. kari gibi korkak bir takim. ne ikili mucadele kazanirlar nede hava topu nede hakeme tepki gosterebiliyorlar

en istemedigim 3 isim

- selcuk
- sabri
- semih

idam geliyor, fetocu diyip idam etsinler

ve son olarak DURSUN KOPEGI gitmeli!

Üst Alt