Oyun/İş Bilgisayarı/Notebook Tavsiyeleri - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Oyun/İş Bilgisayarı/Notebook Tavsiyeleri

1-2 bin liraya fiyat / performans diye bir şey yok geçeceksin o hikayeyi. dandik bilgisayarla iyi sayılan bilgisayar var. ve iyi sayılan bir laptop 3bin -3bin 3500 tlden liradan başlar.

1- işlemci en az i7 serisinden başlamalı
2-ekran kartı paylaşımsız olmalı veri yolu geniş cpu hızı yüksek olmalı . nvidia şiddetle önerilir.
3-hard disk çok sorun değil. ssd olsa tadından yenmez hızlı olur ama olmasa da olur. ( paran az diye dedim )
4- full hd çözünür olmalı .
5- ram en az 4 gb olmalı . 8 gb idealdir.

diğer şeyler sana kalmış.

Belirli seviyeden sonra gerekir SSD. Sıradan bir laptopa alıp takmak yerine o para ile daha iyi laptop almak daha mantıklı.

SSD iyi olanı daha iyi yapar. Ortayı iyi yapmaz.

Belirli seviyeden sonra gerekir SSD. Sıradan bir laptopa alıp takmak yerine o para ile daha iyi laptop almak daha mantıklı.

SSD iyi olanı daha iyi yapar. Ortayı iyi yapmaz.

benim boktan laptopu ucuruyor olm
5 senelik alet 8 saniyede boot ediyor normalde rahat 3 4 dk sürüyordu
winrar ile actigim 10gb üstü seylere genelde 20 30 dk gerekiyordu simdi 4 dk icinde hallediyor
yüzyilin bulusudur bu ufak sey bilgisayarlar icin

Gesendet von meinem SM-G925F mit Tapatalk

benim boktan laptopu ucuruyor olm
5 senelik alet 8 saniyede boot ediyor normalde rahat 3 4 dk sürüyordu
winrar ile actigim 10gb üstü seylere genelde 20 30 dk gerekiyordu simdi 4 dk icinde hallediyor
yüzyilin bulusudur bu ufak sey bilgisayarlar icin

Tamam da basit işlemleri hızlandırması müthiş iş değilki

Laptop varsa farklı amaçlar için kullanmak gerek telefonlar basit işler için yetip artıyor artık

Tamam da basit işlemleri hızlandırması müthiş iş değilki

Laptop varsa farklı amaçlar için kullanmak gerek telefonlar basit işler için yetip artıyor artık

telefonla nasil film indireyim olm ben
laptopu bir tek onun icin kullaniyorum
sonra da harddiske atip tvden izliyorum
ama ssdnin faydalarini oyun oynarken de görebilirsin
misal loading süreleri cok kisa sürüyor
witcher veya dark souls türü oyunlarda sürekli ölüp dirildigin oyunlarda cok büyük bir arti saglar sana

telefonla nasil film indireyim olm ben
laptopu bir tek onun icin kullaniyorum
sonra da harddiske atip tvden izliyorum
ama ssdnin faydalarini oyun oynarken de görebilirsin
misal loading süreleri cok kisa sürüyor
witcher veya dark souls türü oyunlarda sürekli ölüp dirildigin oyunlarda cok büyük bir arti saglar sana

Tamam işte oyun önemli bir kıstas kastım o. Film izlemek için kullandığın laptopa SSD takmak çok mantıklı değil.

Ön bellek hızını yükseltmeye daha yüksek performans isteyen uygulamalarda daha çok ihtiyaç duyulur.

Ben de yeni bir tane Laptop almayı düşünüyorum. Şu an Samsung NP350V5C modelini kullanıyorum, 4 yıl önce almıştım. İyi gidiyor, şuanlık sıkıntısı yok ancak değiştirme vakti geldi diye düşünüyorum.

Bütçem maksimum 2500 lira. Pek oyun oynamam, ara sıra FIFA oynarım.

Önerilerinizi bekliyorum.

Tamam işte oyun önemli bir kıstas kastım o. Film izlemek için kullandığın laptopa SSD takmak çok mantıklı değil.

Ön bellek hızını yükseltmeye daha yüksek performans isteyen uygulamalarda daha çok ihtiyaç duyulur.

laptoptan film izleyen mi kaldi olm bu devirde
ssd alacak paran varsa zaten gider bir himedia cihazi alir keyfine bakarsin laptopla ugrasmazsin
ben benim islemlerimi hizlandirsin diye satin aldim ve kurusuna kadar degdi
yeni laptop alsam mi diye düsünüyordum cok yavas diye ama bu sorunu bununla hallettim

laptoptan film izleyen mi kaldi olm bu devirde
ssd alacak paran varsa zaten gider bir himedia cihazi alir keyfine bakarsin laptopla ugrasmazsin
ben benim islemlerimi hizlandirsin diye satin aldim ve kurusuna kadar degdi
yeni laptop alsam mi diye düsünüyordum cok yavas diye ama bu sorunu bununla hallettim

La olm dediğimi anlamıyorsunki. Benim de televizyona bağladığım bir laptop var mesela arada da işte ufak işleri hallediyorum onun için hayatta SSD almam.

Ancak bir de iş, program ve oyun amacıyla kullandığım bir bilgisayar var. Ona yakın zamanda SSD alıcam. Bahsettiğim mevzu bu.

2000-2500 düşünüyordum renktaslar

ne gbi hayal kırıklığı yaşayabilirim ne yapilmaz yani o pcde

Ağır oyunları oynatmaz kaliteli bi şekilde. Atıyorum The Witcher filan. Zevk almazsın yani çok zorlanır GT serisi. Oyun için tasarlanmamışlar çünkü. Alıcaksan en azından seni rahat ettiricek bir şey al gerekirse bütçeni zorla. 2-2.5k arasında genelde RAM'ı, işlemci'yi filan bol koyup GT serisi dandik bir ekran kartı koyuyorlar. Oyuncuyum diyorsun ama seni kesinlikle tatmin etmez. Bende var GT540M Asus. Hiçbir zevk vermiyor yeni oyunlarda en düşükte bile kasıyor. Hadi alacağın GT540M olmasın eskidi birazcık alacağın GT940 filan olur 2.5K'ya üstüne ortalama yüzde 20 de en iyi ihtimalle gene seni rahat ettirmez. GTX950M seni rahat ettirecektir. Bütçeni zorla yukarıdaki Monster'ı al derim.

Seyahat filan sıkıntın yoksa 2.5K'ya alacağın laptop'dan kat ve kat performansı masaüstü toplanır.

La olm dediğimi anlamıyorsunki. Benim de televizyona bağladığım bir laptop var mesela arada da işte ufak işleri hallediyorum onun için hayatta SSD almam.

Ancak bir de iş, program ve oyun amacıyla kullandığım bir bilgisayar var. Ona yakın zamanda SSD alıcam. Bahsettiğim mevzu bu.

ben televizyona baglamiyorum iste laptopu o gereksiz bende la
zaten bizim burada ucuz ssdler
ben 40 euroya aldim bir tane türkiyede cok daha pahalidir kesin
ben jdownloader icin falan kullaniyorum onu laptopta
40 50gblik dosyalarda bile kitlenme veya donma olmuyor artik
benim sana anlatmaya calistigim olay bu

ben televizyona baglamiyorum iste laptopu o gereksiz bende la
zaten bizim burada ucuz ssdler
ben 40 euroya aldim bir tane türkiyede cok daha pahalidir kesin
ben jdownloader icin falan kullaniyorum onu laptopta
40 50gblik dosyalarda bile kitlenme veya donma olmuyor artik
benim sana anlatmaya calistigim olay bu

Almanya için 40 euro bir şey değil.

Türkiyede aradaki fiyat farkına ekran kartı mesela ciddi değişir o açıdan SSDsiz almak daha mantıklı.

ben monster kullanıyorum 3 yıl oldu alalı bu sene 4 5 aydır ısınmadan kapanma sorunu yaşıyorum özellikle ssd taktıktan sonra oldu sorun ne olabilir acaba 2.5 yıl kadar sorunsuz kullandım ve gerçekten performans olarak son derece iyi TR'de fiyat performans olarak alınabilecek en iyi oyun laptop'u fakat ssd taktıktan sonra kapanma sorunu yaşıyorum oyunlarda çok fazla ısınıyor

Servise yollasaydınız çözülmeyecek bir şey değil bence. Laptop'lar düzenli olarak 5-6 ayda bir temizlenmesi lazım içi. GPU ve CPU'nun termal macunları yenilenmeli, fanları temizlenmeli. Yoksa o tip sorunlar kaçınılmaz. Servise verirseniz cüzi bir şeye yaparlar. Zaten siz dağıtırsanız garanti dışı kalır. Gerçi 3 yılda garanti kalmamıştır. Video'ları var çok zor değil. Kendiniz de yapabilirsiniz.

Almanya için 40 euro bir şey değil.

Türkiyede aradaki fiyat farkına ekran kartı mesela ciddi değişir o açıdan SSDsiz almak daha mantıklı.

orasi öyle yani ucuzsa alacaksin haci
en kötü sshd alabilirsin ama hdd artik cidden gitmiyor
bizim seminerde docentin i7 islemcili laptopu vardi ama hdd ile onu bile baya frenliyordu
adama git ssd taktir dedim

Bu arada yanlış bilgi vermeyelim. Laptop'da illa i7 olucak diye bir şey yok bu PC için de geçerli. Ekran kartına darboğaz yapmadıktan sonra oyunlarda işlemcinin performansa nerdeyse etkisi yok. i7 koyup dandik ekran kartı koyuyorlar kazıklamak için. Gelmeyin o oyunlara...

i5 serisi bir işlemci oyunlarda son derece yeterli. Render filan alacaksa kişi i7 filan o zaman öne çıkar.

Üst Alt