Özgür İrade Var mıdır? - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Özgür İrade Var mıdır?

Öyle bir yaratıcıya inanmadığım için yollandığı söylenen peygamberede inanmam.

Ama şöyle neo gibi uçan ,mermileri havada durduran bir peygamber fena olmazdı!
inanmıyosan neyin tribindesin ki. yaratıcı senin için yok, eger ben senin gibi düşünsem olmayan bi şey hakkında bu kadar tatava yapmam.
mesela horoz kafalı maymun vucutlu, kanatlı uçabilen bi balık yok ve hiç dert etmiyorum bunu
bence boşver

Eskiye göre sapkınlığın o kadar fazla olduğunu nereden biliyorsun. O senin var sayımın. Ayrıca sahte peygamberle kim inanıyor sadece yaşarken peşinden giden bir kaç meczup. Öyle bir peygamber ki her asırda yüz milyonlarca inananı var. Senin bahsettiğin sahte peygamberler kim.
Lut kavmi denilen 1000 kişilik bir kavimi yok eden yaradan şu anki milyonlarca eşcinsellere pedofillere neden bir şey yapmıyor?

Lut kavmi denilen 1000 kişilik bir kavimi yok eden yaradan şu anki milyonlarca eşcinsellere pedofillere neden bir şey yapmıyor?
Yapmıyor demek yapmayacak anlamına gelmez. Nasıl yapacağını da zaten söylemiş. Ayrıca toplumun tamamı helak olmuş çünkü onların hepsi o günaha ortak olmuş ama şu anda bunlar çokfa olsa toplum içinde azınlık içinde. Ayrıca soruma cevap alamadım "neden diğer peygamberim diyenlere inanan olamamış"

Yapmıyor demek yapmayacak anlamına gelmez. Nasıl yapacağını da zaten söylemiş. Ayrıca toplumun tamamı helak olmuş çünkü onların hepsi o günaha ortak olmuş ama şu anda bunlar çokfa olsa toplum içinde azınlık içinde. Ayrıca soruma cevap alamadım "neden diğer peygamberim diyenlere inanan olamamış"
0

Yüzbinlerce müridi olan şeyhler şıhlar bir nevi sahte peygamberdir.

Sapkınlığın azı çoğu mu olur :ROFLMAO: :ROFLMAO:

0

Yüzbinlerce müridi olan şeyhler şıhlar bir nevi sahte peygamberdir.

Sapkınlığın azı çoğu mu olur :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Saptırmayalım. O zaman onların o kadar müridi varsa ve hepside ona inanıyorsa. Onlarda çok rahat ben peygamberim diyebilirler ama demiyorlar. Ayrıca onlar son peygamber olsa Kelime-i Şehadet getirmezler. Yada kendilerine göre söylerler.

Allah bereket versin. Bir sorum olacak yalniz konudan bagimsiz. Bu emlak fiyatlarini millet kafasina gore mi belirliyor -ki kanimca oyle- yoksa belli bir piyasa var mi?

Millet kafasına göre belirliyor, biz fiyat analiziyle doğrusunu çıkarıyoruz hocam. Özellikle satıcılarda iş ev sahibine kalırsa 2-3 aydan önce (o da aciliyetine göre) elden çıkartamaz evini. Herkesin malı kıymetli ama özellikle bu piyasada insanlar biraz fazladan da uçmayı seviyorlar açıkcası.

Ankara.

Millet kafasına göre belirliyor, biz fiyat analiziyle doğrusunu çıkarmıyoruz hocam. Özellikle satıcılarda iş ev sahibine kalırsa 2-3 aydan önce (o da aciliyetine göre) elden çıkartamaz evini. Herkesin malı kıymetli ama özellikle bu piyasada insanlar biraz fazladan da uçmayı seviyorlar açıkcası.

Ankara.
İşler yolunda mı? İstanbulda dayımlar emlakçı. Piyasa durgun diyorlar baya. (çalışma alanı maslak ve çevresi)

Üst Alt