# Pape Diakhate - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Pape Diakhate

Cevap: # Pape Diakhate

Geromel ile birlikte en mantıklı stoper adayı Pape Diakhate. Ama alamayız, opsiyonu zaten Lyon'da 30 haziran'a kadar. Kiev geçen sene 5m euroluk teklifi reddedmişti.

Yannız görünüşe göre Beşiktaş çok iyi bir stoperle anlaştı.

Miranda'yı mı diyosun, fena değildir ama asla iyi bir stoper değil bence, Fransa liginde Sochaux'da oynamıstı Miranda ve özetlerde izlemiştim vasattı. Zaten begenilmedi 2m euroya geri gönderildi. Bence Pape Miranda'dan daha iyi. Miranda kötü değil, ortalama kısacası A Milli olmuşluğuna bakmayın derim, bence menajerlerle federasyon falan anlaşmalı, oyuncu pazarlama taktiği bir kaç kere milli yapınca oyuncunun piyasası artıyor. Miranda için diyorum.

pape'nin geçmişinde sol bek sol stoper oynamışlığı var ama sağ ayagını kullanıyor daha çok, benim bildiğim iki ayaklı ama sağı daha iyi.

Bence solak degildir. En kazma solak bile top tutmayi, top kontrolunu bilir. Bu adam ise geriye gelen paslarda ayaginin altindan surekli top kaciriyor. Llorisi baya zor durumlarda birakti.

Üst Alt