GSC Anket - Perşembe Günü UEFA Avrupa Ligi’nden Elensek Üzülür müsünüz? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Anket Perşembe Günü UEFA Avrupa Ligi’nden Elensek Üzülür müsünüz?

Perşembe Günü UEFA Avrupa Ligi’nde Elensek Üzülür müsünüz?

• Kullanılan toplam oy
    202
  • Anket kapatılmış .
Prag değil ama en azından 1 tur daha gidip elenilebilir şu an camiadaki olumlu hava sürmesi Beşiktaş derbisi öncesi iyi olacaktır fakat tehlikeli bir nokta var.

Beşiktaş derbisi sonrası kurada Leverkusen ya da Liverpool gelirse direk derbiyi %100 etkileyecektir nasıl ki sezonun ilk yarısı Bayern maçı öncesi beşiktaş maçında az daha 10 kişiye puan kaybetmenin kıyısından döndüysek yine aynı risk olabilir.
son 16 turu bjk deplasmanı - kasımpaşa deplasmanı arasında 2 maça (2 maç arası içeride Rize)

yapıştırız - çok kritik 2 deplasman arası oluyor ama ne yapalım.

fenerdede son 16 maçları

Hatay D ve Trabzon D arasında (arada içerdie pendikvar) kurada X takım deplasmanı üzerine TS deplasmanı hoş olur

Prag değil ama en azından 1 tur daha gidip elenilebilir şu an camiadaki olumlu hava sürmesi Beşiktaş derbisi öncesi iyi olacaktır fakat tehlikeli bir nokta var.

Beşiktaş derbisi sonrası Leverkusen ya da Liverpool gelirse direk derbiyi %100 etkileyecektir nasıl ki sezonun ilk yarısı Bayern maçı öncesi beşiktaş maçında az daha 10 kişiye puan kaybetmenin kıyısından döndüysek yine aynı riskler olacaktır.
Fenerin de maçlar başlıyor artık.

gidebildiğimiz kadar gitmeliyiz şanslı eşleşmeleri bulursak bir yerden sonra kupanın havasına girip sonunu getirebiliriz diye düşünüyorum.

leverkusen liverpool eşleşip liverpool eleyip üstüne EPL de son haftalarda ligde lider giderken lige konsantre olup bize elenip bizim yarı finale çıkmamız gibi bir senaryo hem bizi havaya sokar hem de liverpool'un lige odaklanmasını sağlar

UEFA'dan şimdi elenmek ile atıyorum Çeyrek Final'de elenmek arasındaki farklar;

1) Ülke puanının artışı
2) Kulüp itibarı ve dolaylı yoldan transfer işimizin bir nevi kolaylaşması
3) Daha ileriyi hedefliyorsak bizim bir-iki adım önümüzde diyebileceğimiz Leverkusen ve benzeri takımlarla aramızdaki farkı doğru şekilde ölçümleyebilmek, analiz edebilme
4) Üst tur(lar)a atlamayı başarmanın Takımın kendisine olan güvenindeki artış

Edit: Sadece Boey'in Bayern'e gidişi bile bir genç yeteneğin kapısını çaldığımız zaman bize kafadan pozitif bakmasını sağlayabiliyor

Özellikle benim jenerasyonumun %90ını Galatasaraylı yapan Avrupadır. Lig maçlarını radyodan dinler, özetten izlerdik, Avrupa maçları açık kanalda oldu da GSli olduk. 96lıdan beri GSliyim ama gerçek taraftar olduğum gün Milan maçıdır.

Bu sene Kopenhag maçından sonra soğudum mesela, Avrupa’da başarı olmadan lig başarısı en fazla şizofren bir güruhu göt etmeye yarıyor.

Hedef Avrupa olduktan sonra zaten gerisi kendiliğinden gelir.

Avrupa inanılmaz keyif veriyor. Tekrar şampiyon olup CL’ye gitmek için ligi önemsemeliyiz. Ligi kazanarak Avrupa’da futbol keyfi yaşıyoruz. CL’den gelen gelirlerle kasayı doldurup takım kuruyoruz. Ligi mutlaka almalıyız. CL’ye biz gitmeliyiz. Şikeciler değil.

Yani Şampiyonlar Ligi'nde oynamanın keyfi elbette bir başka. Yalan söylemeyeyim, alma ihtimalimizin olduğu bir kupa beni daha çok heyecanlandırıyor.

Bu nedenle kendimi bildim bileli (Avrupa Ligi isminden nefret ediyorum, UEFA Kupası çok iyi bir isimdi) bu turnuvanın maçları benim için hep önemlidir.

Uzun vadeli fikstür özellikle Avrupa ligi ve Türkiye Kupası maçları dahil eğer Avrupa'da yarı final oynarsak 3 Nisan tarihinde süper kupa maçıda oynanamıyor.
56yn2wr.jpg

Son düzenleme:
Aurier, Berkan’la şampiyon olacak değiliz ancak bu oynanacak 2-4 maçtan çekinip inşallah eleniriz diyeceğimiz bir loserlık ve vizyonsuzluğa sebep olamaz tabi ki..

Üst Alt