Play-Off Final Serisi | Galatasaray C.C 2-4 FB Ülker | Teşekkürler Aslanlar - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Play-Off Final Serisi | Galatasaray C.C 2-4 FB Ülker | Teşekkürler Aslanlar

Cevap: Play-Off Final 1.Maç | FB Ülker - Galatasaray C.C | 4 Haziran | 19.00

koyalım koymasına ama kazanmak kadar kaybetmek var bugun cok onemli bir mac var ispanya acb liginde bilbao madrid maci bilbao yener finale kalırsa kontenjani doldurcak.bu yuzden bugun real madrid yensin dua edin gencler biz 2ci olursak bile direk gitme sansimiz var gonul sampiyon olup direk gitmek ama diger seceneginide dusunmek gerek.Hala Madridliyiz bugun...

Rancik Medical Park Hastanesi'nde Ameliyat Oldu

Galatasaray Cafe Crown'un başarılı oyuncusu Radoslav Rancik, bu sabah Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nde menisküs ameliyatı oldu.

Sağ dizinde iç menisküs kova sapı yırtığı tespit edilen Radoslav Rancik’in, yapılan operasyonla yırtığı temizlendi. Sağlık durumu gayet iyi olan sporcumuzun pazartesi günü antrenmanlara başlayabileceği belirtildi.

Oyuncumuza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, acil şifalar diliyoruz.

Orada olacağız, İnan'ı saçından tanıyabilirsiniz.

Real Madrid olmadı evet ama Kazan'ın finale kalmasını bekliyoruz. Haydi hayırlısı.

maçı skyturk yayınlayacak mı

ipekçideki maçlar için biletleri aldık deplasmanda 0-2 ile döner kendi sahamızda kupayı kaldırırız yüreyedur aslanım.

Her zaman söylediğim bir şey var. Özellikle bu sezon basketbol şubemiz camianın yüz akı olmuştur. Erkek basketbol takımı da kendisinden beklenenin üzerinde performans sergilemiştir.

Geldiğimiz nokta elbette çok önemli. Ve şu anda dahi aslanlar büyük bir başarıya imza atmıştır. Benim oyuncularımızın tüm güçlerini sahaya yansıtacaklarından hatta daha fazlasını dahi vereceklerinden zerre şüphem yok. Galatasaray'a yakışan bir mücadele sergileyeceklerine inanıyorum.

Yorumcular elbetteki kanaatlerini belirtirken Ülker'i bir adım öne çıkaracaklar. Bundan doğal bir şey olmaz. Bir tarafta Euro Leuge için yapılanmış ve bir kaç senedir bu işlerle uğraşan bir organizasyon var. Öte yanda ise kendisine 3 senelik bir proje dahilinde hedef çizmiş ama kendisinden beklenmeyen bir başarı göstermiş olan bir takım var.

Yalnız es geçtikleri bir nokta var. Bu ligin en iyi savunma yapan takımına sahibiz. Ve bu tarz maçlarda savunma sertliğini alabildiğince yükseltebilme potansiyelimiz var. Ülker'i yendiğimiz maça bakarsak bu durumun ne kadar lehimize olduğu görülür. İkili oyunlara göz dahi açtırmamıştık. Bir de işin psikolojik boyutu var. Bu bir derbi. Ülker kadrosuna güvenip, biz bu işi bitiririz diye düşünüp, erken koparmak istedikçe ve biz seride tutundukça işin seyri değişir. Mental açıdan baskı Ülker cephesinin üzerine yıkılır.

Taraftar boyutunda da şu çok net ki, Galatasaray taraftarı basketbolu bilir. Hem de çok iyi bilir. Geleneksel bir basketbol seyircisine ve camiasına sahiptir. Ülker ise birleşmeden sonra futbol taraftarı montesiyle parkelerde yer almaktadır. Bizde de elbette bu tarz taraftar kitlesi vardır ama Ülker'le aramızda bu konuda büyük fark vardır. Bizim sahamızda oynanacak maçların atmosferiyle, Ülker'in sahasında oynanacak maçların atmosferini iyi incelerseniz zaten ne demek istediğimiz anlarsınız.

Ben kazansakta kaybetsekte böyle bir seriyi izleme keyfine erişeceğimiz için ziyadesiyle mutluyum. Bu seriyi alabileceğimize, şampiyon olabileceğimize inanmıyorum dersem yalan söylemiş olurum. Bu tarz serilerde küçük ayrıntılar önem taşır ve beklenmedik kahramanlar çıkar. Dileğim ibrenin bizden yana dönmesidir. Bu arada Shumpert'tan ekstra bir performans bekliyorum. Kadro yapılarına bakılınca kilit oyuncu olabilir.

Bir kupa ulan. İçim rahat etmiyor orası ayrı.!

Şampiyon olmak istiyorsak fb nin sahasından en az 1 maç almamız gerekiyor. İnşallah güveniyoruz.

Ben biraz tbl resmi sitesinden karşılaştırma yaptım, siz nediyorsunuz yorumlarını görmek istiyorum, oyuncu bazında baktığımızda bu seneki istatistiklerine göre karşılaştırmalar yaptım aynı bölgelerin oyuncularını seçtim ve gördümki her bölgede daha mücadeleci ve daha faydalı oyunculara sahibiz, sizde bir gözatın bakalım bu oyuncuların karşılaştırmalarına ship=>ukiç, tutku>>jasekivicius, shumpert=>ömer, ermal=>oğuz, andriç=lavrinoviç, caner=<tomas, jerry=>emir, sertaç<kaya bunun dışında evren, haluk ve genç olmalarına rağmen arada sürekli olarak kullandığımız göksenine karşılık oyuncu bulamadım fb de hem daha iyi oyuncularımız var hem daha derin bir kadromuz var, tek dezavantaj dış atışlar.

Ben biraz tbl resmi sitesinden karşılaştırma yaptım, siz nediyorsunuz yorumlarını görmek istiyorum, oyuncu bazında baktığımızda bu seneki istatistiklerine göre karşılaştırmalar yaptım aynı bölgelerin oyuncularını seçtim ve gördümki her bölgede daha mücadeleci ve daha faydalı oyunculara sahibiz, sizde bir gözatın bakalım bu oyuncuların karşılaştırmalarına ship=>ukiç, tutku>>jasekivicius, shumpert=>ömer, ermal=>oğuz, andriç=lavrinoviç, caner=<tomas, jerry=>emir, sertaç<kaya bunun dışında evren, haluk ve genç olmalarına rağmen arada sürekli olarak kullandığımız göksenine karşılık oyuncu bulamadım fb de hem daha iyi oyuncularımız var hem daha derin bir kadromuz var, tek dezavantaj dış atışlar.

bence kadro kalitesi ve kadro derinliği olarak onlar daha iyiler ama bu onların kazanacağı anlamına gelmez .. çok iyi savunma yapıyoruz dediğin gibi dış atışlarda iyiler ama o fırsatı vermeyeceğiz onlara savunmamızla :) ben çok ümitliyim kazanacağımıza inanıyorum

Maça Doğru: Fenerbahçe Ülker - Galatasaray CC

Maç: Fenerbahçe Ülker – Galatasaray Cafe Crown

Salon: Sinan Erdem Spor Salonu

Tarih: 04.06.2011 Saat: 19.00

Yayın: Spormax, Lig Radyo (Canlı)

Galatasaray Cafe Crown, lig tarihinde en fazla galibiyet aldığı sezonun ardından playoff aşamasında 1-0 önde başladığı çeyrek final serisinde Beşiktaş Cola Turka’yı 3-0’lık skorla geçtikten sonra, beraberlikle başlayan yarı final eşleşmesinde Banvit’i 3-1 ile saf dışı bıraktı. Takımımız, Banvit’e karşı kazandığı maçlarda rakibini ortalama 57,7 sayıda tuttu.

Ligde 21 yıllık aranın ardından playoff final serisine yükselen Galatasaray Cafe Crown, son şampiyonluğunu kazandığı 1989-90 sezonu finalinde Paşabahçe’yi üç maç sonunda elemeyi başarmıştı. Bir dönem ülke basketboluna damgasını vuran takımımız, 1969 yılındaki şampiyonluktan 16 yıl sonra 1984-85 ve hemen ardından 1985-86 sezonlarında mutlu sona ulaşan taraf olmuştu. 1986-87 sezonunda şampiyonluk serisini devam ettirmeye çok yaklaşan Galatasaray, finalde üç maç sonunda Pınar Karşıyaka’ya kaybetmişti.

Galatasaray ile Fenerbahçe, final aşamasında en son 1984-85 sezonunda birbirlerine rakip olmuşlardı. Normal sezonu birinci sırada kapatan sarı-lacivertli takım, final serisinde Galatasaray’ın üstünlüğüne karşı koyamamıştı.

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı’nın lig tarihinde dört şampiyonluğu bulunuyor. 2006-07 sezonu başında Ülkerspor ile birleşmeden önce 1990-91 sezonunda mutlu sonu yaşayan Fenerbahçe ise daha sonra 2006-07, 2007-08 ve 2009-10 sezonunda ligi en üst sırada tamamlayarak şampiyonluk sayısında Galatasaray’ı yakalamayı başardı.

Galatasaray ile Fenerbahçe, lig tarihinde 105 defa karşılaştılar. İki takım arasındaki 105 maçtan ikisinde beraberlik vardı. Galibiyet sayılarında ise Fenerbahçe Ülker’in Galatasaray Cafe Crown karşısında 52-51’lik üstünlüğü bulunuyor.

Galatasaray Cafe Crown’da bu sezon tüm maçlarda forma giyen üç oyuncu var: Ermal Kurtoğlu, Luksa Andric, Preston Shumpert. Bu isimlerden Preston Shumpert, maç başına 11,4 sayıyla takımımızın en skorer oyuncusu olarak öne çıktı. Galatasaray adına 33 maçta sahaya çıkan Josh Shipp, ribaund kategorisinde 5,2 ortalamayla bu alanda takımın en başarılı ismi oldu. Tutku Açık ise maç başına ortalama 4,5 asist katkısı verdi.

Fenerbahçe Ülker’de Ömer Onan, karşılaşma başına ortalama 14,5 sayıyla takımının en skorer oyuncusu oldu. Ribaund kategorisinde Kaya Peker, ortalama 4,5 ribaund ile öne çıkarken, Roko Ukic de takımı adına ortalama 4,3 asist ile oynadı.

Galatasaray Cafe Crown, normal sezonda Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki maçtan 67-56’lık skorla üstün ayrıldı. Son beş sezonda en düşük skor ürettiği maçı Galatasaray Cafe Crown savunmasına karşı oynayan FB Ülker, Sinan Erdem Spor Salonu’nda 83-80 kazandı.

Saha avantajı olan Fenerbahçe Ülker, serinin ikinci maçına da ev sahipliği yapacak. Bu karşılaşma ise 6 Haziran Pazartesi, saat 20.00’da, Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleşecek. Galatasaray Cafe Crown’un saha ve taraftar avantajını kullanacağı ilk maç, 9 Haziran Perşembe, saat 20.00’da, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda. İkinci maç ise yine Abdi İpekçi Spor Salonu’nda, 11 Haziran Cumartesi, saat 19.00’da.

4 Haziran 2011 Cumartesi

19.00 Fenerbahçe Ülker – Galatasaray Cafe Crown (Sinan Erdem Spor Salonu)

6 Haziran 2011 Pazartesi

20.00 Fenerbahçe Ülker – Galatasaray Cafe Crown (Sinan Erdem Spor Salonu)

9 Haziran 2011 Perşembe

20.00 Galatasaray Cafe Crown – Fenerbahçe Ülker (Abdi İpekçi Spor Salonu)

11 Haziran 2011 Cumartesi

19.00 Galatasaray Cafe Crown – Fenerbahçe Ülker (Abdi İpekçi Spor Salonu)

Beko Basketbol Ligi playoff final serisi, yedi maç üzerinden gerçekleşecek. Ve 0-0’lık eşitlikle başlayacak seride dört galibiyete ulaşan taraf şampiyonluğa ulaşacak. Serinin ilk dört maçında iki takımdan biri bu sayıda galibiyet alamazsa, seri beşinci maça uzayacak.

Serinin uzaması hâlinde oluşabilecek muhtemel maç programı şu şekilde:

14 Haziran 2011 Salı

17 Haziran 2011 Cuma

20.00 Galatasaray Cafe Crown – Fenerbahçe Ülker (Abdi İpekçi Spor Salonu)

19 Haziran 2011 Pazar

Kaynak: Galatasaray SK | Resmi İnternet Sitesi - www.galatasaray.org

Üst Alt