Radamel Falcao, UEFA’ya Özel Açıklamalarda Bulundu | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Radamel Falcao, UEFA’ya Özel Açıklamalarda Bulundu

Galatasaraylı Falcao, UEFA'ya konuştu: "Biz hâlâ şekillenmeye devam eden bir takımız. Çünkü transfer döneminin son anlarında yeni oyuncuların gelişiyle kadromuz tamamlandı. Evimizde PSG maçını kazanamadık ama bunun bizi düşürmemesi gerekiyor. Tam tersi olmalı."

Falcao: "Bu oyuncu grubunun önümüzdeki maçlarda gerçekten heyecan yaratacak ve hedeflediğimiz başarılara ulaşacak kalitesi var. Real'in üzerinde bazı soru işaretleri var ama sonuçta onlar Real Madrid, müthiş oyunculardan kurulu bir ekip."

Falcao: "Umarım takım olarak o maçlara kadar birbirimize daha alışmış ve daha güçlü olacağız. Çünkü iyi oynarsak ihtiyacımız ve istediğimiz olan sonuçları alabileceğimizi biliyoruz. Bu maçlar bizim için çok önemli olacak."

Falcao: "Özellikle de evimizde oynayacağımız ilki.. Bizim için o maçı kazanmak hayati önem taşıyacak. Real'deki gibi büyük oyunculara karşı oynamak her zaman ayrı bir motivasyondur. Bence her futbolcu için Real Madrid'e ve oyuncularına karşı oynamak heyecan vericidir."

Falcao: "Umarım keyif alarak güzel bir oyun oynayacağız ve üç puanı alacağız. Galatasaray, Türkiye'de devasa bir kulüp. Çok tutkulu, büyük bir taraftar kitlesi var. Her zaman Türkiye'de şampiyonluk için mücadele ediyor ve Avrupa sahnesinde daha büyük bir ekip olmayı hedefliyor."

Falcao: "Galatasaray'a gelmek benim için cazip bir meydan okumaydı. Galatasaray'a gelme nedenim üzerinde çok düşünmedim. Çünkü en başından itibaren burada olmak istedim, Tanrı'ya şükürler olsun, fırsat geldi ve buradayım."

Olaya objektif yaklaşırsak geldiğinden beridir 2 lig 2 şl maçına çıktı. Kasımpaşa dışındaki bütün maçlar zorlu maçlardı ve rakip kaleye gidemedik bile. Bu durumda adamın yapabileceği bişey yok. Takım şuan rezalet bi futbol oynuyor.ortalama bi futbol oynayacak hale gelirsek en azından ozaman değerlendirmek lazım falcaonun performansını.

Bizim için daha yarı sahanın ortalarına gelip top dağıtman lazım. Kale ağzındaki pozisyonu bitiren adama ihtiyaç duysak Diagne'yi tutardık. Topu oraya getiremediğimiz için Falcao'nun transferi elzem oldu. Nokta bir bitirici olabilir ama oyun kurucu özelliklerine ondan bile daha çok ihtiyacımız var şu an için. Oynadığı 4 maçta attığı 1 golden çok Fener maçında Lemina'ya bıraktığı topuk hariç modern 9 numara anlamında hiçbir şey yapmaması gözüme battı benim. İnşallah aradan sonra hem fizik olarak, daha da önemlisi kafa olarak çok daha kalitesine yaraşır bir hale gelir. Sneijder de ilk geldiğinde bayağı uyumsuz görünüyordu, sonra takımı taşıyan parçalardan biri haline geldi. İnşallah Falcao'da da benzer bir değişimi görebiliriz.

Bizim için daha yarı sahanın ortalarına gelip top dağıtman lazım. Kale ağzındaki pozisyonu bitiren adama ihtiyaç duysak Diagne'yi tutardık. Topu oraya getiremediğimiz için Falcao'nun transferi elzem oldu. Nokta bir bitirici olabilir ama oyun kurucu özelliklerine ondan bile daha çok ihtiyacımız var şu an için. Oynadığı 4 maçta attığı 1 golden çok Fener maçında Lemina'ya bıraktığı topuk hariç modern 9 numara anlamında hiçbir şey yapmaması gözüme battı benim. İnşallah aradan sonra hem fizik olarak, daha da önemlisi kafa olarak çok daha kalitesine yaraşır bir hale gelir. Sneijder de ilk geldiğinde bayağı uyumsuz görünüyordu, sonra takımı taşıyan parçalardan biri haline geldi. İnşallah Falcao'da da benzer bir değişimi görebiliriz.

Diagne'yi sırf taraftar istemiyor diye yolladık herkes de biliyor bunu aynı şekil Falcao'yu da taraftar istiyor diye aldık takım planı vs hikaye + olarak şu an ortada takım yok yani kim ne yapıyor belli değil tutup da Falcao niye böyle diye sormak analiz kasmak bana garip geliyor Terim ne yapıyor bu takıma 2 pas ileriye yapamıyoruz hücumda 0 ız duran toplarımız ön direği geçmiyor diye sormak lazım.

Arkadaslar konuyla alakasiz ama tartisma platformu icin yazma yetkisi istiyorum, yardimci olabilecek biri?

Gesendet von iPhone mit GSCimbom Forum

Diagne'yi sırf taraftar istemiyor diye yolladık herkes de biliyor bunu aynı şekil Falcao'yu da taraftar istiyor diye aldık takım planı vs hikaye + olarak şu an ortada takım yok yani kim ne yapıyor belli değil tutup da Falcao niye böyle diye sormak analiz kasmak bana garip geliyor Terim ne yapıyor bu takıma 2 pas ileriye yapamıyoruz hücumda 0 ız duran toplarımız ön direği geçmiyor diye sormak lazım.

Diagne'yi taraftar istemiyor diye yolladık diye bir şey yok, Selçuk'u da istemiyor taraftar gönderebiliyor musun? Fatih Terim evet hiçbir şey yapamıyor, şu an takıma taktiksel katkısı çocuk bakıcısı Riekerink'ten de, ''kondisyoner'' Tudor'dan da azdır ama Ersun takımına hangi taktikse katkıyı yapıyor da Vedat bu kadar takımı sırtlayan bir herife dönüşüyor veya Avcı Burak'a ne katkı yapıyor da herif 34 yaşında, 2 hafta top oynamadan dönüp ligin liderine karşı 1 gol 1 asistle maç alabiliyor? Eyvallah Fatih Terim Belhanda'yı istemediği yerde zorla oynatıyor ve Belhanda'nın artık göz göre göre takımı sabote etmesinden de sorumlu. E adam Falcao'yu, Feghouli'yi, Yuto-Mariano'yu alışık olduğu yerde oynatıyor bu adamlar neden bu kadar kötü? Hocanın şu takım içinde taktiksel yetersizliği kadar kendisine hak verdiğim tek konu olan mücadelesizlik, isteksizlik, sorumluluk almama konularında oyuncuların da sudan çıkmış ak kaşık olmadıkları ortada. 39 yaşındaki Emre Arena'da kıçını sahada bırakıp C sınıf forvet Vedat 90. dakikada ters ayağıyla gollük asist yapıyorsa insan Falcao'dan da ofsayttan gol atmaktan fazlasını bekliyor doğal olarak. O yüzden hocanın bir an önce kendini toparlaması ne kadar önemliyse oyuncuların futbolu sağlıklı kalmak için oynamadıklarını idrak etmeleri de o kadar önemli. Falcao'nun da şu ana kadar PSG maçında Silva'nın üstünde 2 kere tiplediği top hariç sahaya çok büyük bir emek ve sorumluluk koyduğuna şahit olmadım. Beğenmediğimiz, gün aşırı yuhalanan, hakikaten kansız Diagne bile bundan kalitesiz takımla yarım sezonda 10 tane gol atıp 10 tane de net kaçıracak pozisyona girdi. Falcao'nun da hiç yoktan bu aktiflikte olması lazım.

Herif Santrafor, 10 Numara değil - Alooo
Dislike Düğmesi olsaydı başardım.

Herif Santrafor, 10 Numara değil - Alooo
Dislike Düğmesi olsaydı başardım.

E yani, Elmander de santrafordu, 11-12'yi 12 gol 9 asistle kapattı. Şükür en hasından 9 numaraydı 36 yaşında 11 gol 7 asistle şampiyonluk kazandırdı. Falcao'nun esas özelliği ceza sahası içi bitiriciliği olabilir ama en azından biz golcüsünü istikrarlı şekilde pozisyona sokabilen bir takım olana kadar hazırlayıcı noktasında da katkı vermesi elzem. Şu aşamada ceza sahası içine yapışıp bana top atın diye beklemesi kimseyi iyi göstermez. Arkasında 10 numara oynayıp kendini 8 hissetiği için gol atmaya ihtiyaç duymadığını düşünen garip bir adam varken her zamankinden de fazla oyunun içine katılmak durumunda.

Kendisine sahip olduğumuz için çok şanslıyız tabi. Gerek marka değeri gerek kalite anlaminda. Diğer 11 oyuncularimizda oldukça kaliteli ve tecrübeli isimler lakin futbolu kalite ve tecrübenin oynadığı dönemler çoktan geçti. Çok yavaş bir takım haline.geldik ve bu hoş değil.

SM-J710FQ cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt