Rakibim ama önyargisiz bir okuyun.. Geri Dön Galatasaray - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rakibim ama önyargisiz bir okuyun.. Geri Dön Galatasaray

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Rakibim ama önyargisiz bir okuyun.. Geri Dön Galatasaray

Konuyu okudum. Altına yazılan yorumlarını da aynı şekilde.. Açıkçası üzüldüm. Burada saygısızca, futursuzca kelime kullanan, arkadaşların yazdıkları hiç mi hiç olmamış. Fenerbahçe'li bir arkadaşın yazmış olduğun metin üzerindeki tartışmadan galip çıkabilmek adına, tartışma çerçevesini farklı yerlere kaydırmaya çalışıyor olanları görünce de güldüm doğrusu. Yazılan eleştiri üzerine, "Cevap vereyem de ortam erkek görsün" formunda "basit" şavullamalar yapmak yerine, "edeb"inizle sukut etmeyi tercih etseydiniz, tahsilinize! yaraşır bir adam olmayı becerebilirdiniz.

Kişisel garez ve kuyruk acıları insanları aşağılamaya yarayacak nitelikte "mühimlik" arz etmez. "Tatmin" fiilini içeren cümlelere bıyık altından sırıtarak, belden aşağı vurma eğilimi gösteren buradaki arkadaşlar, toplum literatüründe "ergen" katagorisine dahil edilir. Burada "ergen" sıfatı ile itham edilen kişi biyolojik yaşı itibari ile değil, kişisel gelişiminin yeknesaklığı ve kelime dağarcığındaki noksanlıkları nedeniyle bu terim ile nitelendirilir.

Mevzumuz "belden aşağıya kim daha iyi vurur" düşüncesi değil, Galatasaray ismine dair yapılmış olan bilinçli zevzekliğin nedenini öğrenmektir. Uzun zamandır seviyesiz konuşmaların "tavan" yaptığı GSCİMBOM, bu konu ile birlikte "sükse"lemiştir. Bu ediminizle ilgili verecek tutarlı ya da tutarsız bir cevabınız varsa eğer söyleyiniz, yoksa da edebinizle sukut ediniz. Buradaki arkadaşlar için önerim, bu konu üzerinden ilgili sıkıntı ve hazımsızlığınızı gidermek adına bitki çaylarına ve uzakdoğu felsefesine başvurunuz. "Dil dökmenin" "kan dökmekten" daha yeğ olduğunu düşünen bizlerin, siz ve türevleriniz için söyleyebileceğimiz yegane şey; Tez vakitten ıslah olmanızdır.

Ben bunu bilir, bunu söylerim vesselam..

Sertac kardes, Merih kardes ve Mert kardes, Sahin Ak isimli üyeye fazla yüklenmeyin, yaptigim hareketi hala unutamamis kendisi:D, ama fark ettiniz mi, hic o konuya deginmemis halbuki benim onla msn'de yaptigim sohbetten tek aklimda kalan an o an idi :D:D

Sahin Ak kardes, hepimizi burada sinava sok, bakalim en iyi Galatasarayli kim. Ama ben önce Adamlik sinavindan gecmem gerek senin dedigine göre, insallah onu gecerim de Galatasaraylik sinavina bende katilabilirim.

Sahin Ak padisahim cok yasa :)

Nasıl bir an o arkadaş, çocuğun psikolojisi bozulmuş ahdahasdhdshads.

Bu forumda yöneticilik yapan,benim de dahil olduğum ilk kadro istemişti burada rakip taraftarların da üye olabilmesini.Hayatınızda çoğu zaman,bir karar alacağınız zaman farklı düşüncelerden görüş almıyor musunuz?Burada olan da bu zaten.Gelip burada zevzekleşmeden güzel bir şekilde kendi takımını,Galatasaray'ı iyisiyle ve kötüsüyle güzelce tartışabilmek amaç.

Öncelikle anlama kapasitesi kıt bazı arkadaşlar var,her zaman olacaktır bu doğanın gereği.Zekalılara karşı gerizekalılar olmalı ki zekanın bir değeri olsun.Türkçe sınıflarında ne kadar kötü Türkçe öğretildiğini bir defa ıspatlamış olan başlığı açan arkadaşımız,yaptığı birçok anlatım bozukluğu ile zevzekleşiyor zannetmiş,ama oturup konuyu tekrardan okusa ne demek istediğini daha iyi anlayacağı kesin.Adam ne kadar doğru işler yapsakta birbirimize yakıştırdığımız ithamlardan vazgeçmeyeceğimizi,ezeli ve ebedi rekabetin bunu gerektirdiğini söylemeye çalışmış yazısının bir kısmında,ama bazı Einstein arkadaşlarımız bunu Galatasaray şikeci diye algılamış.Eh her Fenerbahçeli karşısında at gözlüklerini direk geçiren arkadaşlar komik,kalkıp bilmem kaç yılından beri olmuş olayların yazısını buraya kopyalayan da ezik oluyor benim gözümde.Kusura bakmayın.

Sonuç olarak arkadaşın yazısını ben de gereksiz buldum.Bildiğimiz şeyleri allayıp pullayıp satmaktan başka birşey değil ama,siz Einsteinların olayı bazı noktalara çekmenizde üstünüze yok.

Bunlar benim görüşlerimdir,alınmak size kalmıştır.

maşallah bir yazı bir başlık nelere getirdi konuyu saatlerdir...ben bu başlığı sevmedim açıkçası...geri dön galatasaray...benim sinirimi bozdu.biz burdayız yahu

Şimdi burda konu bence, fenerbahçe taraftarı konu açıyor forumda.gscimbom forumunda diğer rakip taraftarlarıda üye olabiliyor,aktif şekilde takip edebiliyor.evet diğer forumlardan çok daha farklı,güzel bir anlayış. Ama burası Türkiye.Fanatizmin tavan yaptıgı bu yıllarda,bu tarz şeyleri kaldıramayacak insanlar olabilir.Görüyorum ki bazı kişiler,kendi kendilerini yüceltiyorlar.'sen gerizekalısın sen akıl yoksunusun,insan değilsin' ben şöle akıllıyım şöyle aydınım tarzı söylemlerde bulunuyorlar.

Bazı kişiler hoş karşılamayabilir özellikle bugünlerde,takımın dibe vurmuş oldugu zamanlarda.Fenerli biri gelip engüzel cümleleride kursa ters gelebilir millete.Bu çok doğal.Adam fenerbahçeli taraftarın yazdıgına sinirlendi diye yada görmek istemediği için neden gerizekalı muamelesi görüyor onu anlamıyorum.Dilediği kadar yazsın fenerbahçe taraftarları ayrıca benim umurumda değil.Ama tepkiler olacaktır bu kişilere.Bunu baştan hepiniz bilmelisiniz.

Bu konu ile ilgili kapsamlı izahata ihtiyacınız varsa eğer konu ve altındaki futursuz yorumları takip etmeniz yeterlidir. Konuyu başka yöne çekmek benim "falsom" değil, arkadaşların "basit"liğidir. Umur ve önem dairesi kapsamına girmediğindenizden, benimle ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi kendinize saklayınız.."Tatmin" amaçlı olsa dahi..

Yani, sözlerim sahiplerinindir..

Konu gereksiz, yorumlar daha da gereksiz. Kimse hırsızlık yapmamalı, adam dövmemeli demek gibi bir şey bu. Evet hadi objektif olalım! Fanatik insanlar var, böyle söylemleri de var. Kimse de bir şey diyemez düşüncelerine, istediklerini söylerler.

Bu forumda yöneticilik yapan,benim de dahil olduğum ilk kadro istemişti burada rakip taraftarların da üye olabilmesini.Hayatınızda çoğu zaman,bir karar alacağınız zaman farklı düşüncelerden görüş almıyor musunuz?Burada olan da bu zaten.Gelip burada zevzekleşmeden güzel bir şekilde kendi takımını,Galatasaray'ı iyisiyle ve kötüsüyle güzelce tartışabilmek amaç.

Öncelikle anlama kapasitesi kıt bazı arkadaşlar var,her zaman olacaktır bu doğanın gereği.Zekalılara karşı gerizekalılar olmalı ki zekanın bir değeri olsun.Türkçe sınıflarında ne kadar kötü Türkçe öğretildiğini bir defa ıspatlamış olan başlığı açan arkadaşımız,yaptığı birçok anlatım bozukluğu ile zevzekleşiyor zannetmiş,ama oturup konuyu tekrardan okusa ne demek istediğini daha iyi anlayacağı kesin.Adam ne kadar doğru işler yapsakta birbirimize yakıştırdığımız ithamlardan vazgeçmeyeceğimizi,ezeli ve ebedi rekabetin bunu gerektirdiğini söylemeye çalışmış yazısının bir kısmında,ama bazı Einstein arkadaşlarımız bunu Galatasaray şikeci diye algılamış.Eh her Fenerbahçeli karşısında at gözlüklerini direk geçiren arkadaşlar komik,kalkıp bilmem kaç yılından beri olmuş olayların yazısını buraya kopyalayan da ezik oluyor benim gözümde.Kusura bakmayın.

Sonuç olarak arkadaşın yazısını ben de gereksiz buldum.Bildiğimiz şeyleri allayıp pullayıp satmaktan başka birşey değil ama,siz Einsteinların olayı bazı noktalara çekmenizde üstünüze yok.

Bunlar benim görüşlerimdir,alınmak size kalmıştır.

İlk olarak üslubunuz hiç yakışık olmamış ben bu seviyeye inmicem.İkincisi diğer takım taraftarlarını korumakta göstermiş olduğunuz azmi Galatasaraya şikeci şaibeci (ne mesaj vermeye çalışırsa çalışsın) diyeceğim diyen birini eleştirirkende görmek isterim.Yukarıda aktardığım alıntının hangi yılda yaşandığının hiçbir önemi yoktur böyle bi olay yaşanmıştır,belgelidir, varsayımlar üzerinden hiçbir ithamda bulunmadım.Ama çok sayın fenerbahçeli arkadaş alenen ben size şikeci diyeceğim demiştir.Vermeye çalıştığı mesaj bu olmayabilir ama kelimelerini dikkatli seçmeliydi.

İstemez kardeşim siz aranızda eğlenin...Tavsiyeniz de güzel düşüncelerinizde sizde kalsın...Biliyoruz biz sizin bizler için ne duygular beslediğinizi ve kötü zamanlarınızda nasıl ortaya cıkardığınızı...

17 yaşındayım, forumun %95'i benden daha büyük ancak böyle bir rezalet yok. Rakip takımın taraftarına açık olan bir forumda daha saygılı, daha içten bir şekilde nasıl yazı yazılabilir, biri açıklasın lütfen. Yok efendim demagojiymiş bilmemneymiş. Eleştiren kişilerin, bu yazıyı yazan arkadaştan daha saygısız bir üslup takınmaları gerçeği gösteriyor zaten.

Takım tutmayı seçerken ya da ne bileyim bu foruma üye olurken "Her ne olursa olsun, haksız da olsa takımımı koruyup savunacağım, amen." gibisinden bir kutucuk işaretlemedi kimse, taraftarlıkmış, peh. Herkes şu forumda takındığı havayı gerçekten takınsaydı, Şahin Ak adlı arkadaş çoktan diktatör yönetimini ilan etmiş olurdu, malum nasyonel sosyalist bir havası var.

Adam Geri Dön Galatasaray derken bile iğneleme peşinde...YAzık bize öyle bir topluluk olduk ki herşeye amenna çekiyoruz..Ne zannediyor bizi konuyu açan arkadaş premier ligte 1 kere şampiyon olmuş Blackburn Rovers falan mı? Galatasaray bizim adımız..Aklınızı asınıza toplayın...Bu basımıza gelenler kısa süreli yönetim ve futbo takımı kalitesizliğinden başka birşey değildir..1 senelik kötü hal ile ne büyüklüğümzden ne de itibarımızdan birşey kaybederiz...Ama bazı arkadaşlar o kadar FAİR ruhlu ki sarıp sarmalamak geliyor içlerinden bir tane rakip takım seyircisi gördüklerinde..İlk önce kendi içimizde bir bir bütün olalımda sonra bakarız diğer takım taraftarlarına...

Şuan antu forumda bu topici aynen görebılırsınız. dalga gecıyorlar sızle aferın helal...

Yazdığım şeye alınanlar,üzülenleri geçtim.Ama özellikle cevap verenler ve alıntılayanlar şunu hayatı boyunca unutmasın.

Aziz Nesin bu halkın %60'ı salaktır demiş.Zamanla tepkiler gelince %70-%80'e çıkartmış.Tepkiler iyice artınca aslında ben siz üzülmeyesiniz diye %60 dedim yoksa %90'ı salaktır demiş.

Şimdi ders çıkarma zamanı.

Kansu arkadaşım şahanesin yaa :) 2 dk önce bu yazıyı aklımdan toparlayıp yazmak geçiyordu sen yazmışsın :D

Aziz Nesin bu halkın %60'ı salaktır demiş.Zamanla tepkiler gelince %70-%80'e çıkartmış.Tepkiler iyice artınca aslında ben siz üzülmeyesiniz diye %60 dedim yoksa %90'ı salaktır demiş.

.

Birde şöyle bir kanı var toplumda...Kendi düşüncem doğru bunun zıttını düşünenler yanlış düşünüyor...Herşeye bir cevap verme çabası ispat çabası...Bırakın herkes istediği gibi dşünsün özellikle burdaki bir arkadaşa söylüyorum o abartmış ''salak'' demeye kadar ilerletmiş kendi görüşlerine katılmayanları...Saygı duyuyoruz yapıcak birşey yok :) Ama bi huzur verinde burda nasıl bir rakip takım taraftarı gelip haddi olmadığı şekilde sanki kendi takımı Barcelona'ymışcasına bize nasihat verme çabasına giriyorsa burdaki insanlarda özgür bir şekilde diledikleri cümlelerle ona cevap versinler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt