Rakip Analizi | Fenerbahçe - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rakip Analizi | Fenerbahçe

Cevap: Rakip Analizi | Fenerbahçe

fenere saldıran her takım posizyon buluyor..fener rahat baskıya alınabilen bir takım ama önemli olan bu baskı sürecinde fener'e gol atmak,atarsak kazanırız,atamassak yeniliriz..

Son 4 maçta sahada ezildiler..

Melo olsaydı tecavüz olurdu..

Birde kadro karşılaştırması yapmayın komik oluyor... Bizim takıma ayıp etmiş olursunuz..

Biz çok iyi takımız onlara göre. Ama onların da iyi oyuncuları var. Bu kadar küçümsemek doğru değil bana göre. Ben Aykut olsam Alex'siz Kuyt ve Sow ile başlayarak Galatasaray'ı kendi silahıyla önde basarak vurmaya çalışırım.

Biz de ise tek sıkıntı Melo'nun ortasahadaki eksikliği gibi görünüyor. Ama özellikle Amrabat,Elmander ve Emre bu maçta yıldız adaylarım.

Uzaydan biri gelir gol atar kazanr ya da berabere kalırlar. Şansa bala gol atyor herifler. (İlk Kadıköy maçı hariç. Attıkları 2 gol gerçekten güzeldi.)

savunmaları berbat ötesi. yüklenmemiz lazım. fatih hocam umutlamı başlasak ? (Elmander-Umut / Pires ağı)

Onların defansif zaafından faydalanmak lazım. Orhanın kanadına Amrabat yerleşsin zaten :D Selçuğun yanında da Engin oynasın derim ben

Fenerin defansı çok kötü bu zaaflarından yararlanmalıyız ayrıca orta saha ve defans çok kopuk oynuyorlar.Madem bu saatte yapacak iş yok kaleciden başlayalım.

Volkan:Yine bu maçta belirli bir seviyenin üstünde oynayacaktır ama erken gol bulursak konstrasyonu çok üst düzey olmayabilir,dakikalar geçtikçe daha dikkatli oynuyor.Fenerin arka bölgesindeki en güvenilir adam.

Orhan Şam:Bu maçta çok yıpratmamız hatta buradan çok oynamamız lazım Şam-Krasic oynarsa birbirini tanımyan bir ikili olucaklar ayrıca Krasic savunma falan yapmıyor.Ama Topuz oynarsa önünde hiç birşey yapmaz hücumsal anlamda ama sertlikle Emreyi durdurabilir.

Bekir:Milli takıma nasıl çağırıldığını anlamadığım bana kalırsa bizim Gökhan Zanın beşiktaş versiyonu bir stoper,baskı karşısında saçmalayanlardan Elmander-Umutla başlarsak çok hata yaparlar.

Egemen:Servetin bir zamanlarki hali 2 sene sonra büyük ihtimal Servetin geçtiği yollardan geçecek baskı karşısında çok saçmalar sadece fiziğiyle oynar.

Hasan Ali Kaldırım:Yaşı genç belki ileride iyi olabilir ama şu an için bir bek için asli görev olan savunma konusunda çok sıkıntılı bir eleman orta sahaya yakın 2.bir açık gibi oynuyor.Onun bu çıkışları bir takım insanlara sevimli gelebilir ama çok boşluk veriyor arkada.

Mehmet Topal:0 hücumla oynayan bir arkadaş kendini stoperlerin arasına atan Fenerin oyununda çok kopukluk yaşatacak biri Topaldan verim almak için 3 lü orta saha ve diğer elemanların iyi olması lazım ama 2li orta sahada Topal çok kopukluk yapar.

Baroni:Gerçekten büyük bir balon yine ilk 20 dakika göstermelik iyi oynayıp diğer dakikalarda sahada ruh gibi gezinen bir adam hüviyetine bürünecektir.

Krasic:Oynarsa Fenerin savunması zayıflar ama bu tip iyi oyuncular ilk maçları böyle büyük maçlar olunca süpriz bir şekilde beklenenden iyi oynayabilir dikkat etmemiz lazım ek motivasyonla oynayabilir.

Alex:Yine bu takımın beyni olacaktır ara paslarına çok dikkat etmeliyiz çünkü Melo gibi onu rahatsız edecek bir adam olmayacak.

Caner:Bence maça Canerle başlayacak Caner dengeisizin teki maçtan çok çabukta kopabilir hiç beklenmeyen anda bir güzel harekette yapabilir.

Kuyt:Sowu oynatmayıp forvete Kuytla başlar düşüncesindeyim umarımda öyle olur.Çünkü Ujfa-Semih ikilisinde sonra Dany-Semih ikilisi uyum sorunu yaşayabilir ve çok iyi bir bitirici olan Sow bundan yararlanabilir ama Kuyt tek forvet oynarsa sıkıntı olmaz.

Melo olsa bu maçta yenilmemiz için bir daha 2.1 gibi saçma bir maçın olması gerekirdi ama Melo yok ve olmayışı göbekteki etkinliğimizi azaltacaktır.Mümkün olduğunca kanatlardan gelmeliyiz.Orhan-Hasan Ali ikisini çok rahat bozabilirizç

Sadece bu maçlık olarak sağda Hamitin yerine Enginin oynamasını daha mantıklı buluyorum.Hasan Aliyi bindirmeleriyle zorlayacak birinin olması lazım ayrıca çokta iyi pres yapar Engin.Hamit bu maçta göbekte oynarsa daha iyi olabilir tecrübesi fizik gücü ve pas dağıtmasıyla ve en önemlisi pozisyon bilgisiyle daha iyi olur gibi.Forvette Elmander-Umut ikilisinin başlaması bizim açımızdan daha iyi olabilir 2 ciğersiz stoperlerini perişan edebilir.

Velhasılı Kelam ilk 20 dakika gol yemezsek maçı büyük ihtimal alacağımızı düşünüyorum bu maçı kaybetsekte 1 farkla kaybederiz gibi ama kazanacağımzı düşünüyorum.

fener kiminle oynarsa oynasın hatta 12 kişi çıksın sahaya, Fatih Terim ve Galatasaray finalleri sever unutmayın, kısaca koyacağız, 3 ay sonra eziyet çektirmeye devam edeceğiz.

Aykut Hoca sağolsun, bizim için zor bir maç olmasına ihtimal vermiyorum.

Bu durumun kesinlikle, herkesin bas bas bağırdığı Fener'in orta sahada çift yönlü oyuncu ihtiyacı ile ilgisi yok, isterse oyunun 333 yönünü oynayan oyuncu alsınlar, bu kafayla mahkum oynamaya zorunlular.

Her ne kadar Melo'nun eksikliği defansif anlamda hissedilecek gibi gözükse de, orta sahada ayağında top tutacak ve basacak adamlarımızla kesinlikle topa hükmeden taraf olacağız, yeter ki ani gelişecek kanat akınlarına karşı

beklerimiz sağlam dursun ve kademeyi kaybetmeyelim. Sonuçta tutundukları tek dal bu olduğu için sonuna kadar zorlamaya çalışacaklar, ki buna uygun kanat oyuncularına sahipler.

Defans yönünden ise içler acısı durumda diyebiliriz Fener için, Egemen de, Bekir de üstüne gidilince hata yapmaya müsait, ayağına top yakışmayan stoperler, hele beklerindeki Orhan ve Hasan Ali'nin ekstra katkı

veremeyeceğini düşününce, forvet hattımızın yapacağı şok presle hataya rahatlıkla zorlarız ve oyundan düşürürüz. Kanat oyuncularımızdan ikisi de hızlı, tempolu olsaydı bunun faydasını daha fazla görebilirdik.

Bu şablonu iyi okur ve kullanırsak, kanat adamlarıyla beklerinin arasındaki bağı da rahatlıkla koparırız, Krasiç ve Stoch/Caner kafası kesilmiş tavuk misali dolanıp dururlar.

Tek hadikap, çok sıkı baskıya rağmen yaratıcı olamaz ve goller kaçırırsak ortaya çıkar, erken gol bulmak bence çok önemli.

Oynatmak istediğin sisteme uygun oyuncuları transfer edemezsen zor durumlara düşersin. İyi bir teknik direktör + sisteme uygun oyuncular başarıyı getirir. Bizde bu fazlasıyla mevcut, Fenerbahçe'de ise ne iyi bir teknik direktör var, ne de Aykut'un kafasındaki sisteme uygun oyuncular...

Ben şuanki Fenerbahçe'yi Skibbe+Rijkaard dönemindeki takımımıza benzetiyorum. Milli takım savunması + teknik kapasitesi düşük, gölge pres yapan orta saha + kaliteli forvet oyuncuları... Fenerbahçe teknik direktörünü değiştirmedikçe, kaliteli 2 ortasaha oyuncusu almadıkça komik durumlara düşebilir uzun vadede. Fenerbahçe'nin tek şansı Volkan Demirel. Yatıp kalkıp dua etmeleri lazım ona.

Aykut Hoca sağolsun, bizim için zor bir maç olmasına ihtimal vermiyorum.

Bu durumun kesinlikle, herkesin bas bas bağırdığı Fener'in orta sahada çift yönlü oyuncu ihtiyacı ile ilgisi yok, isterse oyunun 333 yönünü oynayan oyuncu alsınlar, bu kafayla mahkum oynamaya zorunlular.

Her ne kadar Melo'nun eksikliği defansif anlamda hissedilecek gibi gözükse de, orta sahada ayağında top tutacak ve basacak adamlarımızla kesinlikle topa hükmeden taraf olacağız, yeter ki ani gelişecek kanat akınlarına karşı

beklerimiz sağlam dursun ve kademeyi kaybetmeyelim. Sonuçta tutundukları tek dal bu olduğu için sonuna kadar zorlamaya çalışacaklar, ki buna uygun kanat oyuncularına sahipler.

Defans yönünden ise içler acısı durumda diyebiliriz Fener için, Egemen de, Bekir de üstüne gidilince hata yapmaya müsait, ayağına top yakışmayan stoperler, hele beklerindeki Orhan ve Hasan Ali'nin ekstra katkı

veremeyeceğini düşününce, forvet hattımızın yapacağı şok presle hataya rahatlıkla zorlarız ve oyundan düşürürüz. Kanat oyuncularımızdan ikisi de hızlı, tempolu olsaydı bunun faydasını daha fazla görebilirdik.

Bu şablonu iyi okur ve kullanırsak, kanat adamlarıyla beklerinin arasındaki bağı da rahatlıkla koparırız, Krasiç ve Stoch/Caner kafası kesilmiş tavuk misali dolanıp dururlar.

Tek hadikap, çok sıkı baskıya rağmen yaratıcı olamaz ve goller kaçırırsak ortaya çıkar, erken gol bulmak bence çok önemli.

adam %100 haklı beyler :tiphat:

Üst Alt